Metin Ok Basın Toplantısında..

METİN OK BASIN TOPLANTISINDA E. ARICAN PROVAKASYONU ! 

CHP nin, iç işlerine girmek istemem ve istemiyordum da... 

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Metin OK, görevinden alınmasıyla ilgili spekülasyonlara son vermek amacıyla bugün, Bandırma CHP İlçe binasında bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısına gazetecilerin dışında, yoğun olarak parti üyeleri de katıldı. Haberi gazetemiz GERÇEK' te yayınlandı.

Metin OK ; GÖREVDEN ALINMASININ siyasi bir karar olmakla birlikte, Başkanla siyasi değil görev ve icraat bakımından zaman zaman ters düştüklerini, partisinden veya Belediye Meclisi üyeliğinden ayrılmadığını, siyasi hayatını artık böyle sürdüreceğini belirtti.  

Kendisine bağlı Belediye bürokratlarına halkın talebi doğrultusunda hizmet sunabilmek için verdiği talimatların yerine getirilmemesi üzerine, Başkan Tolga TOSUN arasında zaman zaman görüş aykırılıkları oluştuğunu dile getirdi. Basına verdiği yazılı beyanatta gerekli açıklamaları yaptığını söyleyen Metin OK, bundan sonra partisinin neferi olarak hizmetine devam edeceğini belirtti. Yazılı beyanat, GERÇEK gazetemizde haber olarak yer aldı. https://www.gercekbandirma.com/metin-oktan-gorevden-alinma-ile-ilgili-ba...

Soru-Cevap bölümünde ilk sözü alan Bandırma GERÇEK Gazetesi yazarı Ramazan NARİN (BEN); görevden almanın öncesinde İSTİFA EDECEK söylentisinin gerçek olup-olmadığını, "ÇİŞİM VAR!" diyerek başlattığım TUVALET Kampanyasında, bizzat Metin OK olarak gereği için söz verildiği halde, bu sözün niye yerine getirilmediğini veya getirilemediğini ve meclis üyeliği devam ettiği için de;  MART Meclisinde bazı üyeliklerin düşürülmesi yönünde bir önerge gelirse, ne yönde oy kullanacağını sordum.

Metin OK, görevden alınmasının öncesinde istifa edeceğim şeklinde bir söylemi olmadığını, başkan yardımcılığı görevini (5) yıllığına göze aldığını, görevden alınmayı beklemediğini ifade etti.   

"ÇİŞİM VAR!" feryatlarının ise, bütün Bandırmalılara ait bir ihtiyaç olduğunu, bu ihtiyacın giderilmesi için girişimlerde bulunduğunu, ama başarılı olamadığını... bazı meclis üyeliklerinin düşürülmesi yönünde de, partisinin kararına uyacağına belirtti. 

Daha sonra söz alan gazeteci (provakatör) Engin ARICAN, oğlunun bu dönemde ve Belediye Başkanı Tolga TOSUN iradesiyle, işe alındığını bilerek olacak ki, TOLGA TOSUN'u savunabilmek için provakasyon yaparak, algı yaratma amaçlı defalarca ; “ siz başkanın, inisiyatif ve irade kullandığını söylediniz ...” diyerek, sürekli ve defalarca siz başkanın inisiyatif ve iradesine karşı çıktınız değil mi ? dedi. Tolga TOSUN un Metin OK nezdinde itibar suikastı yaptığını söyledi ki, Metin OK'da gaza gelsin ve ; “BANA İTİBAR SUİKASTI YAPTILAR!” desin... Yani, yazılı metinde olmadığı halde, Metin OK, Başkan Tolga TOSUN'un " kendi inisiyatif ve iradesini tek kullandı, tek başına yönetiyor veya yaptıkları (beni görevden alması gb) kendi inisiyatifi ve iradesi değil, başkalarının dediğini yapıyor, bunları kullanmadı" gibi bir ifadeyi, METİN OK' a söyletmeye çalıştı. 

 Yani tam bir provake ve zorlama soru ile toplantıyı çığırından çıkardı ve TOLGA TOSUN ile METİN OK arasında siyasi bir guruplaşma olduğunu, tescil ettirmeye çalıştı. Toplantı videosunu izleyin bu konuda haklı olduğumu ve gerçeği orda da göreceksiniz !  Ettirebilseydi, Başkan TOSUN Partide seni arkadan vurduyorlar ve arkandan film çeviriyorlar, partiyi bölüyorlar falan diyecekti herhalde !   

Basın toplantısına Ramazan NARİN in soruları değil, Engin ARICAN ın provakatif davranışları mühür vurdu ! Eeee kolay değil, eski bir sosyalist ama şimdi AKP li olacaksınız ve oğlunuzu CHP li Belediye kadrosuna aldıracaksınız, CHP' li olamazsınız (olamıyorsunuz) ama işe alanın yanında, elbette saf tutmak zorunda işte böyle kalırsınız !

Ve ama ; TOLGA TOSUN'un görevden aldığı adama, TOLGA TOSUN İNİSİYATİFSİZ VE İRADESİZ dedirtemediniz ! Tarafınızı belli ettiniz sadece ve vefa borcunuzu ödediniz kendinizce...

BASIN TOPLANTISINDAN ve yazılı açıklamadan anladığım kadarı ile METİN OK, parti içinde bölünme, adamın adamcılığı olmasın babında bu açıklamaları yapmak gereği duydu ve ana fikir olarak ta CHP liyim arkadaş, neferiyim ve hizmete devam ediyorum dedi. Yani, CHP' li başkan haksız ve hukuksuz olarak görevden aldı ben bu yüzden meclis üyeliğinden ve CHP üyeliğinden ayrılıyorum falan demedi. Yakışan buydu, gereği gibi de yakışanı yaptı !

Şimdi, işbu SİYASİ Başkan Yardımcılığı görevine, meclisten kim getirilecek ? Bilmiyorum. Gelenin kimliğine göre de, işbu görevden almanın nedeni biraz daha ortaya çıkacak gibi...Gelecek kişi dışarıdan olabilirse, Kent Konseyi Başkanı Serdar POLAT olabilir de, eşi meclisteki AKP'lilerin üyelikleri düşürülürse, B.Ş Meclis üyeliğine gideceğinden eşi (de) olamaz. Düşünce fırtınası işte ilginç işler oluyor.

28/02/2022  / RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK