Kent Konseyleri Toplandı...?

KENT KONSEYLERİ....? SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İMİŞ !!! KAPATIN BU KONSEYLERİ !

( Yazısı yazılmaya müstahak değil, bari bunları yazayım !)

Dedim ya ; Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar POLAT'ın kendi sayfasında yayınladığı MÜSİLAJ Toplantısı için duyuruda yer-saat v.s belirtilmemişti. Kendi, benim görmediğim facebook ve vatsap guruplarında yer ve zaman için ayrı bir ilan yapmışlar. Ben de, duyumla önce, eski belediye binasına gittim, ordan toplantının yeni belediye binasındaki meclis toplantı salonunun karşısındaki odada yapıldığını öğrendim ve 16.00 da başlayacağı duyurulan toplantıya 16.15 te geldim.

Önce ERDEK Kent Konseyinin neden burda olmadığını sordum. Başkan Serdar POLAT ; Erdek'ten görüştüğü kişinin konseyin artık çalışmadığını öğrendim, o yüzden burda yoklar dedi !

Sayın Konsey, ve misafir konseyler 16.00 dan önce kendi aralarında toplanmışlar, Üniversiten katılan sunumcu hocamızı dinlemişler, MÜSİLAJ ve haliyle de Marmara Denizinin kirletilmesi konusunu kendi aralarında mütaala etmişler ve 16.00 ya kadar da, SONUÇ BİLDİRGESİ diye bir bildiri hazırlamışlar...16.00 daki basın toplantısı bu haliyle yapılan kapalı toplantının basına kendi istedikleri şekilde duyurulması toplantısına dönüşmüş oldu.

Sonuç bildirgesi okundu, sosyal medya guruplarındaki kendi gazetecilerine, bildirinin gönderileceğini söyleyerek... toplantı bitirildi?

Ben de şaşkınlık içinde, sabahtan yaptığınız mütaala ve sunum (Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi sayın Dekanının yaptığı sunumu, ben böyle olunca BRİFİNG olarak algıladım...!) aldığınız toplantı niçin gizliydi ? Kent Konseyleri birşeyler yapıyormuş gibi kendilerini lanse etmekten vazgeçsinler ve önce konseylerin görev ve yetkileri hakkında ders çalışsınlar ! Neden halka açık, STK lara açık değilsiniz ? Dedim. Toplantı ilk ve son haliyle, 12 Eylülcülerin İhtilal usülü yaptıkları toplantılara benzedi ne yalan !

Hani vesayet yönetiminden bahseden CHP liler var ya, alın işte vesayetin daniskasını, bu toplantıda kendi kendilerine yapmışlar. Bu yüzden toplantının adı, VESAYETLİ BASIN TOPLANTISI oldu !

Ben sivil toplum kuruluşları burda niye yok falan deyince de, sayın KONSEYLER ayağa kalktılar ve biz sivil toplum kuruluşuyuz falan dediler de, ben de sizler Belediyelerinizin ve Belediye Başkanlarınızın arka bahçesisiniz, sivil toplum kuruluşu falan değilsiniz dedim ister istemez ve dediğimin arkasındayım.

Haaa, denizlerin kirletilmesi mevzuubahis olduğundan, arıtma tesislerinin önce Bandırma da halen kurulamadığını, konseylerin bu konuda baskı gücü olmadıktan sonra işbu böylesi toplantıların nafile toplantılar olduğunu söylediğim için de, sanırım bana kızdılar ve hepsi ayağa kalkarak tepkisel konuştular da, hepsi konuşunca, ben hangi konseyin ne dediğini, ne yazık ki anlamadım.

Konumuz MÜSİLAJ...Yani Marmara Denizinin kirlenmesi ve kirletilmesi ! Peki, işbu konseyler, müsilaj olmaması için ilgili kurumlara tespit ve öneri veya yaptırımcı bir etki ortaya koydular mı ? Tabii ki koskoca bir HAYIR ! Çözümden kimse bahsetmedi.

YİYİN BEYLER YİYİN, IKSIRINCAYA KADAR, TIKSIRINCAYA KADAR YİYİN!

Afiyet olsun...Bandırmalıların paraları ile ziyafet çekiyorsunuz...! Hani Belediyenin, Başkanların arka bahçesi değildiniz! Hani STK idiniz! Susurluk Kent Konsey Başkanı sivil hareketiz diye bağırıp çığırdı da...

TOPLANTI bitince, Bandırma Kent Konsey Başkanı (eşi CHP meclis üyesi olduydu...) toplantı için gelen misafirleri ve yandaş gazetecileri, Belediye adına Son Kurşun Anıtına Ziyaret ve arkasından yemeğe davet etmiş, bu saatte rakı masaları kurulmuştur bu beylerin. Eee, CHP lilerin huyu bu. Cumhuriyet Balosunda bile kafayı çekmediler mi? Hatta il başkanlarını bile kovmadılar mı? Şimdi de, Belediye bütçesinden, sanki bir iş yapmış gibi restaurant fetihleri...Afiyet olsun!

NETİCE-İ TALEP....AB Uyum projeleri kapsamında bize kurdurulan Kent Konseyleri, kuruluşundan beri Belediyelere yük olan, Belediyelerin bütçelerinden gelsin yemekler, konaklamalar, ulaşım ve nakliyeler ve gelsin piknikler, gelsin uçurtma şenlikleri ve müzikal yaşamdan, konserlerden başka birşeyi... halen yapmadılar, yapmaya da niyetleri yok. Bol bol resim vermek, ziyaretler yapmaktan başka ağırlığı olmayan konseyler...Bandırma ya kurulan OSB den bihaber, Kapıdağdaki doğal yıkımdan bihaber...ağır metal ve atık kimyanın ne olduğunu bilmeyen, denizleri BALIK olarak gören...

KAPATIN BU KONSEYLERİ !

13/11/2021/RAMAZAN NARİN / NOGAYTÜRK