İYİCHP Tolga Tosun,AKMHP Alp Bostancı.

İYİCHP TOLGA TOSUN - AKMHP ALP BOSTANCI

FİKRİM GELDİ ; Bir beyin egsersizi yapalım.

Bandırma İYİCHP Adayı Tolga TOSUN, lansmanında (?) görüldüğü gibi, aday  doğru dürüst hiç proje sunamadı. Sanırım CHP hazır değil, veya almak  istemiyor. Sunamamasının nedenini de, Büyük Şehir Yasasına ve  Büyükşehrin farklı partide olmasını adeta  kabul ederek, ihtimal  hesapları içinde tutarak, hizmet alamayacağını düşünerek, projelerini  temkinli hazırlamış !
Amenna ve sadakna !
Arkadaş ; Siyaset HIRS işidir!

Niye kabul ediyorsun, Balıkesir B.Şehrin  farklı partide (AKMHP) olacağını ?  Sen nasıl Bandırma'yı İYİCHP nin  kazanacağını düşünüyorsan, Balıkesir'i de  İYİCHP nin kazanacağını kabul  etmelisin ki, projelerini de, buna göre hazırlamalısın.
Haaa,  korktuğun başına geldi. Bandırmayı İYİCHP kazandı, Balıkesir'i AKMHP  kazandı.

O zaman, daha ilk günden çıkarsın halkın karşısına ve dersin ki  ; Eyyy beni seçen seçmen milleti, projelerim bu dönem gerçekleşmezse,  bilin ki sorumlu ben değilim, sorumlu bugünden ilan ediyorum, bizzat  AKMHP B.Şehir Belediyesidir....

Sayın Tolga TOSUN ; Bunları da  düşünemediysen, Bandırma'yı kazanırken, Balıkesiri de kazanmak için,  basit bir yöntem uygulasaydın arkadaş. Deseydin ki ; Projelerimiz İKİ  SEÇENEKLİ....Bandırma'da bizi, Balıkesirde de yine bizi seçersiniz, 1.  seçenek projelerimizi bekleyin ve yapmazsak hesap sorun ! 


Ama  yok, Bandırma'da ben, Balıkesir de o olursa,, o zaman bilin ki, elim  kolum bağlanabilir, o zaman benden sadece 2. seçenek projelerimle ilgili  hizmet bekleyin...

Bunu yapmış olsaydınız, Balıkesir e de güç  kazandıracak bir siyasi hava yaratırdınız. Ama, böylesi bir teslimiyetçi  siyaset ile, ilk maçta bence yenildiniz. İkinci maçı da AKMHP nin  alması olası hale geldi ama seçim sürecinde onlardan daha fazla enerjİ  harcayarak 2. maçı aldığınızı düşünelim... 

Rakibiniz zaten  iktidarlar ve onlar ANKARA bizimle diyerek, hayal mayal, yalan dolan da  olsa...biliyorum ki senden daha görkemli projelerle Bandırma halkının  karşısına çıkacaklardır. Bunlar da ikinci maçın golleri olsun !

Şimdi, iş kaldı 31 MART final maçına....

İYİCHP ; Arkanıza hükümeti ve Ankara'yı zaten alamayacaksınız!

Balıkesir Büyük Şehri alacak bir sistematiğiniz ve stratejidiniz de yok!.  

Final de herkes, iki kişilik oynayacak o zaman.

İYİCHP nin bu Belediye  kadrosuyla iki kişilik oynayabileceğine, maalesef ihtimal bile  vermiyorum.
AKMHP Adayı Alp BOSTANCI ;  bu anlamda akıllı olursa,  ANKARA ve BALIKESİR'i arkasına alırsa, ALIYOR GİBİ görünse bile... ( Bandırmalılar son 10 senedir iktidar harici yönetimlerden beklenilen  hizmeti alamadıkları için) sayın Alp BOSTANCI kendisi Başkan olmak  istemese dahi, Bandırmalılar onu Başkan yapacak arkadaş ! .

Şanslı !

 08.03.2019 NOGAYTÜRK 
( Bu resmin ne demek istediğini, sonlarda yazacam. 
İYİ CHP TOLGA TOSUN LANSMANI ;
https://www.facebook.com/tolga.tosun.av/videos/2210904498970896/

RAMAZAN NARİN·8 MART 2019 CUMA -BANDIRMA GERÇEK