İYİ Susurluk

IYI    SUSURLUK

Susurluk, hep iyiydi de...

1 ŞUBAT Ayran Evi Basın Toplantısında ve sonrasında, daha İYİ oldu.

https://www.gercekbandirma.com/nurettin-guney-susurluk-iyi-gunlere-kosuyor

*
BASIN TOPLANTISI görkemliydi... Belki de Susurlukta Belediye Başkanlarının bugüne kadar yaptığı bütün Basın toplantılarından daha kalabalıktı ve basın ve medyanın ilgi ve katılımı yüksekti. Susurluk tarihinde bir ilk olarak seçimi kazanan aslında ne İYİ Parti, ne Cumhuriyet Halk Partisi, ne bu seçim işbirliği idi. Susurlukta bir ilk olan, bir ÜLKÜCÜ, ben Türk Milliyetçisiyim diyen bir ÜLKÜCÜ, kapısını herkese açık tutan KAPISIZ Başkan kazanmıştı. 
(KAPISIZ BAŞKAN olayı Susurluk’ta rahmetli Tahsin BOZOĞLU Başkan ile başlatılmıştı, Nurettin GÜNEY Başkan ile devam ettiriliyor.) 

*
Biliyorsunuz ; Susurluk Millet İttifakının birlikteliği ile CHP+IYI PARTİ 2019 Yerel seçimlerinde, AKP nin elinde bulunan Susurluk Belediyesini, Nurettin GÜNEY ile almıştı. Yaklaşık 4 yılına ulaşan İYİ PARTİ Belediye hizmetleri hakkında, 1 Şubatta Ayran Evinde yapılan basın toplantısında adeta hesap verildi ve şeffaf belediyecilik konusunda, Başkan Nurettin GÜNEY vasıtasıyla,  örnek bir sunum yapıldı. Balıkesir, Susurluk, Bandırma ve çevre ilçelerden de gelen Gazetecilerin... soruları cevaplandırıldı.
SUSURLUK’ta 4 yılda neler oldu ? Neler başarıldı ? Neler başarılacak ? 

*
Susurluk Belediyesi AKP den büyük bir borçla alınmıştı. Personel giderleri ve maaşları ödemekte zorluk çekiyordu ve Belediyenin gelirleri ve mal varlıkları üzerinde büyük miktarlarda borç ve hacizler vardı. Nurettin Başkan, öncelikle bu durumu ortadan kaldıracak tedbirleri uyguladı ve sırasıyla borçlar yapılandırıldı, hacizler kaldırıldı, personel maaşları düzenli ödendi ve Belediyenin gelirlerinden Susurluklara hizmet götürülmek için düzenlemeler yapıldı.
Bu düzenlemelerden sonra da ; SUBEL MARKET ile üretim-satış-pazarlama ağı kurularak, üretim desteklenerek, hem SUSURLUK un adı... hem de ürettikleri ortaya çıktı. Üreticinin ve üreten kadınların önü açıldı, ÖMÜR ÜRETEN KADINLAR olarak, Belediye üretici pazarlarında, ürettiklerini, organik ürettiklerini kazanca çevirdiler. Susurluk Ömür Ayranı ve Tostunun, Susurluk Şeker Fabrikası ve Pancar ve Şeker üretimi dışına çıkıldı, patenti ve coğrafi işaretleri alınan ürünlere katılan Lavanta Yağı ve Yerli Tohum ilave edildi. Susurluk ŞEKER di, TOST tu, ÖMÜR AYRANI idi şimdi LAVANTA da oldu...

*
Yeterli mi ? Yetmez tabii... Susurluk un üniversite kenti olması ve öğrencilere dönük yatırımlar yanında, Susurluk 5 EYLÜL festivali, yaz sanat ve spor okulları da açıldı. BİRDEN BİNE sloganıyla da, 14 spor branşında 1061 genç çocuklar, 15 eğitmenleri ile ücretsiz taşıma ve kurslarla desteklendi. SUSURLUK SANAT SOKAĞI, KİTAP KAFESİ, KÜLTÜR MERKEZİ...gibi hizmetler, hak eden Susurluklulara sunuldu. LEZZET Haritası ile, şehir içinden geçirilmesi hedeflenen Bursa-İzmir yolu ile Susurluk ticari hayatına destek yolunda çalışmalar sürdürülüyor...Ağır vasıtaların mevcut yoldan, otomobil ve yolcu midibüs ve otobüslerinin Susurluk içinden geçtiği bir harita...Susurlukluların özlemi ve imar ve uygunluk çalışmaları sürdürülüyor. Susurluk, yetiştirdiği büyükbaş ve küçükbaş hayvanları ve Türkiye ye dağılan ET ÜRETİMİ ile de önder bir kent ve Belediye bu konuda da oluşturduğu modern Hayvan Pazarını üreticilere sundu ve hayvan alım-satımları artık burada yapılıyor.
Belediyenin ana görevlerinden olan, yol-parke ve kaldırım çalışmaları da hızla sürdürülüyor ve Susurluk, hakettiği modern görünüme ve sosyal hayata kavuşuyor. Kasaba görünümünden KENT görünümüne geçiş çalışmaları gece-gündüz çalışılarak sürdürülüyor.
Bu arada Susurluk Belediyesi, diğer Belediyelere fark yaratarak kendine ait tapulu araziye sahip olmakla da övünüyor.

*
4 yılda bunlar yeterli mi ? Elbette değil. Belediye sosyal olacak önce ve kendi hemşehrilerinin güncel ve geleceğe dönük bütün ihtiyaçlarında önder olacak. Bir parti ülkesinin ve halkının milliyetçilik duygularına önderlik yapabilir. Ama bir partili Belediye yerel milliyetçi olacak önce ve yerel hizmetleri yerel halkını önceliyecek. Evinde soğukta oturan aç ve yaşlı ve kimsesiz insanların, okulunda tost simit alamayan öğrencilerin kimsesi olacak...kısacası kimsesizlerin kimsesi olacak. Açık kapıdan kentin bütün yaşayanları ihtiyçları ne olursa olsun rahatça girecek, huzurla güvenle çıkacak !  

*
Velhasıl SUSURLUK... artık İYİ ! Daha da iyi olması gerek ve önümüzdeki dönem Merkez yönetimle de eşitlenince, Susurluk a gelecek hizmetler daha da büyüyecek ve Susurluk Güney Marmaranın incisi de olacak. Bu konuda elini taşın altına koyan Susurluk İYİ Parti ve Susurluk Cumhuriyet Halk Partisine ve diasporada, başka şehirlerde yaşayan, başka ülkelerde yaşayan ve Susurlukluyum diyen herkese, en çok ta Susurluklulara büyük ödevler düşüyor. Ödevlerin en büyüğü de, gelecek nesile ve torunlara devredilecek SUSURLUK KENTİ daha da İYİ olmalı...

Sadece Cesur olun, sadece İYİ olun yeterli !  

03/02/2023 NOGAYTÜRK Ramazan NARİN