İyi Parti Kanibalist !

IYI PARTİ KANİBALİST* ! (*yamyam) 

Leylek Siyaseti, veya yamyam siyaseti, IYI Partiyi de iyi sarmış ! 

Tamam, sistem partilerinin hepsinde YAMYAMLIK var, vardı bu hastalık ta, sisteme karşı kurulan İYİ Partinin de, bu hastalığa yakalandığını öğrendim ya...deva bulmaz bu hastalık için ilaç önermeyeceğim, aşısı da yok...Ama hastalığı ve hastalıklı kişilikleri, tanıtmaya çalışacam elmecbur ! 

Ümit ÖZDAĞ ın İHRAÇ olayında, bu hastalık baya baya belirginleşmişti de, doktoru ve ilacı olmayan bu hastalık için, kimse doğru dürüst konuşmamıştı veya konuşamamıştı. Şimdi de, Balıkesir ve İvrindi de İYİ Partinin kurucularından olan, benim de eski arkadaşım eski MHP li SEFER ÖZEN, partiden atılıyormuş da, savunmasının istendiği yazı elime geçti ... dayanamadım ! Nasılsa hürgeneralim ve bu yamyam siyasetleri kimseye baki değil !

KANİBALİST CANLILAR ; Leylek, Aslan, Kedi, Timsah, Martı, Ayı, Peygamber devesi, Örümcek, Denizatı, Tavşan, Kelebek, Sincap, Baykuş, Kangal Köpek, İNSAN ve pek çok canlıda, YAMYAMLIK... yani gerektiğinde cinsini yemek, yavrusunu yemek, yani kanibalistlik var mı ? Var maalesef... Yeni doğan yavrunun öldürülmesi, güçlü olanın hayatta kalması ilkesinin gözden kaçırılan bir yöntemi... GÜÇLÜ olmanın yolu, zayıfı yok etmektir ! 

Bu konuda İNSAN dediğimiz canlılar da, sabıkalı... Bakmayın siz bugün birbirlerini aleni, açıktan, fırında, tavada çatır çatır yemediklerine ! Tüyleriniz diken diken olmasın da, şartlar oluşsun, en kanibalist (yamyam) canlı İNSANDIR !  

Peki, madem canlılarda zayıfı yenerek, yiyerek, yok ederek güç kazanılıyorsa, siyasette bu strateji, neden olmasın ? Siyasette de, kendinize rakip olabilecek insanları belirlersiniz ve en ufak söz ve hareketlerinde, onların kafasını koparır ve atarsınız dışarı ki, sizin geleceğiniz sağlam olsun değil mi ? Sadece LEYLEKLERİ düşünelim mesela... (4) yavrusu var mesela... Beslemekte zorlanıyor leylek ve hepsinin zayıf kalmasındansa, içlerindeki en zayıfı boğazını sıkarak, yuvadan atıyor değil mi ? Kalan (3) yavru da, semiz semiz semiriyorlar böylece değil mi ? Siyasette de aynıdır bu taktik ve bu uygulama ! 

İYİ Partinin kuruluşunu, o safahatı en iyi bilenlerden biriyim. Ben o zamanlar MHP den İHRAÇ edilmiş biriydim zaten de, sayın Meral AKŞENER Balıkesir e geldiğinde, MHP kurultayında ona oy veren MHP Genel Merkez delagasyonu, kapıyı tutmuşlardı da, BİZ ÖZEL KONUŞACAĞIZ diye beni bile içeri almamışlardı... ( Almayanlardan biri de, Sefer ÖZEN’di muhtemelen !) MHP'nin içindeki, Devlet Bahçeli ye ihanet edenlerin başında kimler yoktu ki... Mehmet DURAN başta mesela... Sahi, AKŞENER HAREKETİ için kapı tutan Mehmet DURAN şimdi nerde, bilmiyorum?... İYİ Partinin ilk yediği yavrulardan biri, o oldu sanıyorum !

Kurultay da Meral AKŞENER e destek veren ve kurulacak partiyi, sadece kendilerine ait gören o zihniyetin hepsi değilse de, çoğunluğu... şu anda İYİ Parti'de bile değiller, biliyor musunuz ?  

Gerçi, İYİ Partinin kurucusu (2) kişiden biri benim diyen Ümit ÖZDAĞ bile, İYİ Partiden ihraç edilmişse... Balıkesir çapındaki, MHP den gelen yamyamların birçoğu da, ya ihraç edildi veya uzaklaştırıldı partiden ve MHP ye ihanet eden, yarın bize de eder denilerek, onlara koltuk verilmedi... biliyoruz değil mi ? 

En son, bu akşam MHP den eski arkadaşım SEFER ÖZEN' in ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna verildiğini ve savunmasının istenildiğini öğrendim ve bu karar yazısı da elime geçince de, LEYLEK SİYASETİ İYİ PARTİ BALIKESİR' i de, iyice esir almış dedim. Ve bu konuyu yazmak istedim. Yazarken, bu KANİBALİSTLERE lere şunu hatırlatayım da ; yersiniz yersiniz de... bir gün sizi de yerler, bunu unutmayın ve o zaman hiç şaşırmayın olur mu ?  

SEFER ÖZEN...Hukukumuz 50 yıla dayanıyordur sanırım. İvrindi'den, toptan BOZKURT rozeti alıyordum da... O, ocak başkanıydı...Eee Balıkesir Necati Eğitim'den de yoldaşlıklarımız var. Emekli öğretmen. MHP ve İYİ Parti zamanlarında, denk geldiğimiz toplantılarda, onu çok dövücü konuşmuştum da...  

Ben MHP den ihraç edildikten (6) sene sonra o, Devlet Bahçeli ve MHP sevdasının karşılığında, İvrindi de (2015) gene MHP İlçe Başkanıydı... MHP Üst kurul delegesiydi. 17 diğer ilçe başkanları ile ve birlikte, MHP Genel Başkanlığına aday olan M.AKŞENER e oy vermişlerdi de... İYİ Parti kurulunca da, İVRİNDİ İYİ PARTİ İlçe Başkanı olmuştu. Bu referansı, yeni yetme particiler karşısında, disiplin kuruluna verilmesini engellemedi tabii ! Suçu ne ? Facebook hesabından “ BAHÇELİ ve AKŞENER, ikisi de evlerine dönsün ! Birincisi yüzünden Teşkilatımızdan, ikincisi yüzünden Ülküdaşlarımızdan olduk. “  

Genel Başkanına, ironi olarak da olsa... laf eder misin ? İşte böyle atılır ve satılırsın!. Oysa, bugünkü İl Başkanının ve yönetiminin oluşmasında da, yemek toplantı organizasyonların vardı ama, rakip Hakan GÖRE'yi istiyordun... Olmadı, Özlem URAL'a biat ettin ve partide kaldın.

Ama, potansiyel olarak muhalif ruhu var ya... bugünkü il yönetimi, Sefer hoca bize her an kazık atabilir, her an yeni yapılanmada, karşımızda yer alır diye korkuyorlar mı, korkuyorlar. O zaman, yuvadan atılma vaktin geldi eyyy Sefer ÖZEN ! Seni, şimdi savunmak durumunda kaldım ya, alacağın olsun... 

Eyyy İYİ Parti İl Başkanı Özlem URAL, Disiplin Kurulu Başkanı Uçar CAN... ATIN! Sefer ÖZEN’i partinizden ! En zayıf anı bugün. Onu atarsanız LEYLEK SİYASETİNİZ yerine oturur ve geride kalan birileri, diğer yavrularınız SEMİRİR vallahi !  

İYİ Parti, AKP ne alternatif, Meral AKŞENER de, R.Tayyip ERDOĞAN a alternatifti de, MHP nin içinden gelen leylek siyasetçisi kanibalist (yamyam) ler, o alışkanlıklarına burda da devam ederseler (ediyorlar), bırakın alternatif olmayı, tabela partisi bile olamazlar ! Sefer hocam sen de üzülme kardeşim, 10. Köyde yer var, hür general olarak koltuğunda var. Seni atıp atmayacaklarına göre, Balıkesir İYİ Partiye ömür biçecem !  

03/02/2021  NOGAYTÜRK