İyi Parti Bandırma İstifa Etmeli !

İYİ PARTİ BANDIRMA İSTİFA ETMELİ ! 
İYİ PARTİ GENEL MERKEZ... BUNLARI GÖREVDEN AL ! 
Bandırma İYİ Parti Bandırma ilçe binası, eğlence yuvasına dönmüş te...Başkanlarıda orda, ilçe yöneticileri de orda...TÜRKİYE kan ağlıyor, Bandırma ya 2.000 depremzede aile geldiği söyleniyor, herkes tırım tırım acı paylaşıyor, bizim sözde iyiler parti binsında gelsin çaylar, pastalar, gitsin kahveler DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ yapıyorlar... Yaptıkları yetmiyor, birde bunu sosyal  medyalarından paylaşıyorlar ! Ülke yanarken böyle duyarsız görüntü vermek, kimsenin haddine olmasa gerek. Bu  saygısızlık af edilir mi bence edilmeyecek ve  işgal ettikleri partiden istifa edip, çekip gidecekler. 
Bandırma Belediyesinde DEPREM ile ilgili toplantı yapılıyor diye haber almış, o toplantıya katılanları ve toplantı sonuçlarını takip ediyordum. Bu eğlencenin videosu ve resimlerini ve paylaşımları gönderilmeye başladı bana...Doğum günü kutlanan Alattin DİL, lise arkadaşım. Sayfasına girip, yüzlerce kutlamasının yanına ‘ SIRASI DEĞİL’ diye yazdım ister istemez. Uzatmadım yani...Ama bugün baktım ki, olay patlamış ve haber sitelerine düşmüşler. Videolarını silseler de, resimleri duruyor ortada ve yaptıklarını inkar edemeyecek şekilde rezil de olmuşlar. 

Doğum günü kutlamasının suyunu çıkarmışlar...Başkanları da oturmuş, pastasını yiyor masada...
Siyaset bu değildir. Siyaset yapıyorsan önce kurumsal sorumluluğun var arkadaş. Senin liderin, milletvekillerin deprem bölgesinde, Ankara da depremin acılarını bastırmak için koşturuyorlar. O partinin ilçe başkanı ve yöneticileri, parti binasında doğum günü partisi yapıp bir de bunu sosyal medyaya taşıyorlar. Utanmazlık yok anladık ta, yahu vicdanınız da mı yok ? 
Bu ekip, Bandırma İlçe Yönetimi yıllarca partiyi, necmi babanın çiftliği kullandılar, istediklerini üye aldılar ve kolay kolay kimseyi üye kaydetmediler, beraber yola çıktıklarını sonradan bulduklarıyla değiştirip, bol bol da ihraçlar ve küstürmeler yaptılar. İsmail OK sayesinde başlatılmıştı bu yapı, İsmail OK AKP ne geçti,  bunlar hala İYİ PARTİ de kalarak, işgallerine devam ettiler. Destekleri İl Başkanı adayı seçimi kaybetti, utanıp kendileri yeni yönetime yol açmak için gene istifa etmediler. Milletvekili aday adayşı olarak gelip gidenlere de, hele istemedikleri kişiyse yüz vermediler bir çay dahi söylemediler. Adeta şahsi çiftlik... adeta ayrı bir krallık gibi ukelaca orda kalmaya devam ettiler ! 
Belediye ve Yerel seçim olaylarında da çiftlik ağalığı yaptılar. Sadece söz geçirebileceği kişilerden 4 tanecik meclis üyeliğine razı oldular. Bunlardan söz geçiremedikleri birisi AKP ne geçti gene utanmadılar. Diğer 3 tanesi de, bilinmeyen kişilikler olarak mecliste silik siysetle kaldılar. CHP' li Belediye diyoruz ama, Belediye Millet İttifakının Belediyesi idi ama İYİ Parti'nin bir tane ama bir tanecik teklifinin o mecliste kabul edildiğini veya İYİ PARTİ Projesi diye bir projenin Belediyede uygulandığını görmedik, bilen de yok, gören de yok ! İsmail OK sayesinde geldiler, Nedim TUNA ve Özlem URAL sayesinde yıllardır da koltuklarını korudular.

Ne istiyorlar ? Ne bekliyorlar bilinmiyor.
AKP'ne toplu geçiş düşünüyorsalar, bunu bir an önce yapsınlar da...herkes rahatlasın !

AKP'de İsmail OK' u yeniden vekil ederler, ne yalan !

 21/02/2023 NOGAYTÜRK