Hesaplaşalım AKP Eski Başkanı

 HESAPLAŞALIM AKP ESKİ BAŞKANI!
                                                               RAMAZAN NARİN·25 KASIM 2016 CUMA

____KELALAKA ! BİR BASIN AÇIKLAMASI...____
Bandırma da kamuoyunu sarsan, işadamı bir AKP üyesinin, ailece görüştüğü arkadaşının karıştığı menfur olayla ilgili olarak  düşüncelerimi ifade ettiğim  yazımda  kullandığım resimde eski AKP İlçe Başkanı Eşref KASAPOĞLU nun şahsı yok iken ? Bandırma'mızın adını kirleten böyle bir olaya her insan evladının gösterdiği  tepkilerimi içeren köşe yazımla beraber aynı zamanda diğer yerel gazetelerdede olayla ilgili haber ve düşünce yazıları yazılmış iken sadece ben hakkımda şikayet gerekçesiyle karakola çağrıldım.
02.00 de, neredeyse benim yazımı kendi facebook sayfama koyduğum gibi, anında polis karakoluna Oktay SOYLU ile gittim.  (Polis Karakoluna sabah 08.30 da çağrıldım ve ifademi verdim.) 
 akabinde  Bandırma Şehir Gazetesine giderek  bir basın açıklaması yapmış...Ama menfur olayın şüphelisi  yakın arkadaşını ismen suçlayıp lanetleyeceği yerde .. Beni suçlamış ! Ve açıklamada saldırıda bulunulan, tehdit edilen ve hakaret edilen kişi, ben oldum  nedense !
*
Öncelikle ; yayınladığım resim/ler  failin facebook sayfasından alınmıştır.
 Benim dikkatimi çeken durum ise toplumsal olarak çok daha vahim bir tespitti.
 5 kişilik resmin altında yazan   “ Ashab-ı Şura-i İstişare heyeti "ibaresiydi.

Ben de, "Elhamdülüllah" müslüman olduğumdan, dinimizi ve İslamı, kendi özel amaçlarına alet edenlere, siyaset için kullananlara  doğal olarak tepkiliyim. 
Kimsiniz siz arkadaş ? Halifeniz kim ? İstişaresini yaptığınız belirlediğiniz adamlar kimler ve Bandırma halifeniz kim ?
Kendilerine ASHAB-I ŞURA diyen ( Ashab-ı Şura ; Peygamberimiz Hz. Muhammed ile arkadaşlık yapmış, Halife Hz Ömer’in de arkadaşları olup, Ömer’den sonra gelecek halifeyi belirlemek için karar verecek heyete verilen  addır.)  kişiler ne işler yapmışlar bilelim ortaya çıksın.
Burada kendilerine Ashabı Şura yetkisini vererek face book sayfalarında paylaşanalar olarak ne demek istemişlerdir. Bandırma da devletle ilgili kamu kurumlarıyla resmi daireleriyle ilgili atanacak gelecek gidecek kişiler bizden sorulur mu demek istemişlerdir. Ashabı Şura istişare heyeti  başka ne demektir.?
Bu durumda O resmi kullanmamın nedeni öncelikle kendilerine  ASHAB-I ŞURA diyen heyetin içindeki iki kişinin Bandırmadaki menfur olayın faillerinden olması  olayın daha da vahimleştirdiğinin işareti değilmidir? Bu acaip durum sorgulanmasın mı ey Kasapoğlu ?
Ben bu resimlerin zanlı şüpheli sanığın face book sayfalarında yer alarak paylaşaşılmasından  senin adına da rahatsız olup bunu yazmışsam neden bu resimler paylaşılıyor diye sorduysam bu mudur  bu  talihsiz basın açıklamasının ve bana alçakça saldırılmasının nedeni.? Benmi suçluyum şimdi.?

Burada hassasiyetim Eşref Kasapoğlu'nun görebileceği muhtemel zararlara da dikkat çekmek olmuşsa kimlerdir ki o  birileri  yazıyı okuyup anlamadan  Kasapoğlu'nu üzerrime salmıştır.
Ve bunca hakareti yememe neden olmuştur. menfur olayı öteleyip Eşref le benim savaşmamı istemiştir. Bunu Sayın Kasapoğlu değerlendirsin. 
Bu hakaretler nedeniyle dava açma hakkımın doğduğunu belirtmek isterim.
Şimdi bakıyoruz ki : Ashabı Şura da  mağdur çocuğun  mağdur babasının da, aynı heyette  olması yüzünden bu işler. Ashab-ı Şura resminde Eşref Kasapoğlu yoktur da, şüphelilerin  sayfasında  pekçok resimleri vardır. Ben kendi sayfalarından   aldığım resmi, kendi yazımın altında yer verdim.  Bu suç mudur. Menfur olay  zanlısının, pazarcılıktan AVM patronu oluncaya kadar, zenginleşinceye kadar bir nüfus kullanma ve kendini ekabir gösterme gayretiyle, AKP İlçe Başkanıyla da, MÜSİAD Başkanıyla da, AKP Milletvekili ve Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ ile de (İkisi akraba değilse bile Erzurum’lu olmalarından dolayı aralarında hemşehrilik vardır ve belki bu  yüzden yakın görüşüyorlardır, bilemem !), diye yazdım hatta eski de olsa AKP eski milletvekili iken Turan ÇÖMEZ ile de çekindiği resimleri boy boy sayfasında yayınlamasına dikkat çektim !Bu sıkıntılı durumun onlara vereceği zarara da işarettiir.

Dikkat çektim çünkü ; Ben o resimlerde yer alanları  fail olarak göstermedim. Ama  şüphelinin o kişileri kullanarak toplumda bir nüfus edinme amacına  vurgu yapmak istedim.  Ve istedim ki,  önce o şahısla resim verenler, bu olayı kınasınlar ve kişiyle ilgili bağlarını keserek  yalnız bıraksınlar. Çünkü bende biliyorum ki herkes herkesle fotoğraf karesinde bulunabilir kimin yarın ne olacağı bilinemez bu resimlerden dolayı kişilere suçlu yaftası vurulamaz. 

Bulunduğumuz yer toplumu ilgilendiren yer ise hassasiyetle dikkat edeceğiz 
Ama sayın AKP eski ilçe başkanı Eşref  Kasapoğlu 24.11.2016 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, arkadaşı ve partilisi olan şahsın üzerine gideceğine... benimle HESAPLAŞMA yapacağına dair bir beyanat vermiştir ki, aslında üzüldüm tabii. Öyle ya ; basın açıklamasında, 390 kelime kullanmış ama asıl beklediğim arkadaşı utanç verici cürüm şüphelisi arkadaşına  karşı maalesef tek kelime, tek cümle kullanmamış, şahsı telin etmemiş, şahsı lanetlememiş ve geçmiş arkadaşlığına da lanet olsun diyememiştir. 
Neden acaba ?
Basın açıklamasını, neden sadece benim için yaptın eyyy AKP eski ilçe başkanı ?
“Bu şahsın  gazetecilikte acemi ve kendi imajını yaratmak için çaba gösteriyor  olması nafile İlçemizde meydana gelene cinsel istismar olayını her kim işlerse  işlesin  nefretle kınadığımızı ve bizimle ilişkisinin olmasının mümkün  olmadığı gibi bu haberi yanlı yapan şahısla ilgili yasal yollardan  hesaplaşmak için gerekli yasal sürecide başlattığımı tüm kamu oyuna  saygılarımla belirtmek isterim.” Demişsin ya ; ben 40 yıldır muhtelif yerlerde köşe yazısı yazan bir kişiyim ve pek te acemi olduğum söylenemez. Amatör desen, daha yerinde olurdu.  KENDİME İMAJ YARATMAK ? Böylesi değil, şimdiye kadar Bandırma’yı ve geneli ilgilendiren yüzlerce konuda yazmış-çizmiş kişiyim. Yani bu yazım bana birşey kazandırmayacak. Menfaat karşılığı yazanları iyi bilirsiniztüm Bandırma kamuoyu da çok iyi bilir.
Bir şey kazandırsın diye bu zamana kadar hiç bir şey yazmadım.

*
  
“İlçemizde meydana gelen menfur  olayı her kim işlerse işlesin  nefretle kınadığımızı...” dediğin cümlede genelde cinsel istismar yapanları ve yazıyla imaj yaratan beni kınıyorsun da, özelde neden şüpheli olan  arkadaşını ve arkadaşlığınızı ve kendini kınamıyorsun ? Demek ki yarın yüzyüze bakarız diye, arkadaşına, partiline kıyamıyorsun..Amenna !
Kaldı ki ben de, bu olayı kamuoyunun gündemine ilk taşıyan kişi olarak,  masumiyet karinesi hukuğunu, yine de korudum. Ama hakkında iddianame düzenlenen bir kişi olduğunu da, elbette belirttim. Kaldı ki geçmişten iyi hatırlıyoruz ki, AKP Genel Başkanının, ‘ben bu olayların savcısıyım’ demesiyle, ERGENEKON-BALYOZ v.d davaların bütün iddianameleri, hatta ifadeleri gazetelerimizde, tvlerimizde, internette boy boy yayınlanmıştı değil mi ? Onların bir kısmı intihar etti, öldü, aileleri dağıldı ve çoğuda uzun yıllar hapis yatıp, şimdi berat ettiler değil mi ? Onlarda masumiyet karinesi, nedense aranmamıştı. Şimdi, FETÖ soruşturmalarında da aynı şeyi yaşamıyor muyuz ?

GELELİM  BASIN AÇIKLAMASINA !
( http://www.bandirmasehir.com/basin-aciklamasi222.html )
Menfur olayın şüphelisi  benim dönemimde diyerek AKP üyesi olduğunu kabul ediyorsun da, tutuklandığı tarihte 09.11.2016, o şahsın veya arkadaşının AKP üyeliğinin devam ettiğini, niye söylemiyorsun ? Veya ihraç etmiş iseniz, neden ve hangi tarihte ihraç ettiğinizi, niye açıklamıyorsun ? 
Haaa ; ben o şahsın AKP Hükümetindeki Bakan Recep AKDAĞ’ın akrabası olduğunu da, iddia etmedim. Ama, aralarındaki soy isim benzerliği ile, sayın bakan RECEP AKDAĞ la  Resminin, zanlının sayfasında bulunmasına  itiraz ettim  dikkat çektim. Öyle ya, belki de akrabalık ilişkileri de vardır. Bilemem de... dedim. Yani bir iftira-yalan atmadım. Sağlık Bakanı na bir ima yapmadım  bir açıklama yapar ise ; onu da aynen yayınlarım.
Benim için sarf ettiğin ; “....herhangi  bir yaptırımla karşılaşmadan yalan yanlış yazı yazma, algı oluşturma  çabasının bireysel bir ahlaksızlık olmaktan başka bir şey olmadığı gibi  bunu ne amaçla yaptığını kestirmenin ise oldukça zor olduğu  kanaatindeyim keyif amaçlımı yoksa birilerine yaranmak veya menfaat  amaçlımı olduğunu kamuoyunun takdirine bırakmak istiyorum.”       >>> bu cümlede hakaret ettiğinin, suç işlediğinin, farkındasındır umarım. 
Ama istersen öncelikle şüphelinin  senin resmini sayfasında neden kullandığını da, veya niçin kullanabileceğini de, kamuoyuna bir açıklayıver sayın Başkan !
Eyyy AKP eski ilçe başkanı.  Ne amaçla, kamuoyunu bu konuda bilgilendirdiğime de çamur atıyorsun da, benim herhangi bir şahıs veya kurumun kalemşörü olmadığımı-olamayacağımı neden düşünmüyorsun ? Kaldı ki ben, profosyonel, para ile yazı yazan biri de değilim. Yani, bu yazımdan dolayı benim elime geçen maddi manevi birşey de yoktur. Ben sadece kendi ilkelerim ve BANDIRMALILIK duygularımla, Bandırmalı olarak beni utandıran bu olayı, üzülerek yazdım. Ben yazmasam da, yukarda verdiğim örnekler gibi, başkaları da, nasılsa yazacaktı. 
Ama, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, zanlının  bulunduğu camia nedeniyle nüfus kullanması olayına belki kimse değinmeyecekti. Şimdi burada ismi kullanılan AKP dir, İsmi kullanılan Sağlık Bakanıdır. İsmi kullanılan MÜSİAD ve başkanıdır da, (sayfasında ki bütün resimleri de, günü gelince koyarım ortaya ) bu kullanılan kişi ve kurumlar niye olayı kınamıyor,peki ? Neden bizden önce  telin etmiyor arkadaş ? Böylesi bir şerefsizle, sapkınla, geçmişte resim vermekten, onunla birlikte yürümekten, beraber yürüdüğümüz bu yollarda diye şarkı söylediğiniz kişiyi, neden dışlayıp kınamıyorsunuz arkadaş ? Hatta  kendinizi bile sizi sıkıntıya sokan kişiye karşı aldatıldığınıza  pişman olarak neden suçlamıyorsunuz ? Kolayına kaçıp beni suçluyorsunuz.

Böyle biriyle arkadaş olmaktan, ona sosyal ticari yardım etmekten pişmanım-utanıyorum-u neden demiyorsunuz? Geçmişte, şüpheli ile çok mu derin ilişkileriniz vardı ? Niye hala AKP den MÜSİAD dan, bir kınama açıklaması duymuyoruz ?
Veee ; KELALAKA ! Benim Recep ŞEKERCİ’nin daveti üzerine, 2014 yerel seçimler öncesinde, bir basın açıklamasını dinlemek için davet ile  hayatımda ilk defa ayak bastığım AKP İlçe binasında, neredeyse zorla yakama taktığınız AKP Rozeti ve üyelik konusunu, üye numaramla niçin gündeme getiriyorsunuz ? Bu olayla ne ilgisi var ? Gündeme getirdiniz amenna ! 

Neden,  40 gün sonra partinizden zaten istifa ettiğimi söylemiyorsunuz ? 
Velev ki ; istifa etmemiş olsaydım bile, bu utanç verici olayı, gene yazardım. Bu kişinin yüzünden bütün  partililer elbette suçlu  değildir. Fail ile resimleri olanları da, tenzih ederim elbette. Ama partililer, önce beraber yürüdükleri kişiyi, zenginleştirdikleri, nüfus kazandırdıkları, sosyal statü sağladıkları kişiyi, kendileri cezalandıracaklar arkadaş, ben değil !
Ve, benim o üyelik dönemimde adayınız Recep ŞEKERCİ nin benim arkadaşım olmasından dolayı, madem beni üye olarak  istiyorsunuz (ve ben partinize basın toplantısını izlemeye basın mensubu olarak gelmiştim.), zorla yakama neden  rozet takıyorsunuz! "Recep in meclis üyesi adayları içinde, ben de var mıyım ?" diye, sana telefonda sorduğum bir soruyu, benim meclis üyesi olmak için AKP ye üye olduğum şeklinde söylemen de, yakışmadı be eski başkan !  

Ben mi geldim size, beni üye yapın aman ! beni meclis üyesi yazın aman ! diye sizden talepte mi bulundum ? Ama istifa etmeseydim, AKP lehinde bir iki yazı yazsaydım, belki beni meclis üyesi de yapacaktınız değil mi ? O yüzden mi diyorsun, iyi ki meclis üyesi yapmamışız diye ? 
Kaldı ki ben AKP kurulduğu tarihte 2001-2002, kurucularından TURAN ÇÖMEZ yazıhaneme gelerek, bizzat beni kuruluşta aralarında görmek istemiş ve ben şiddetle o tarihte, bunu bile red etmiştim ki, o gün rozet takarken size de söyledim değil mi ?

Beni taşıyamazsınız, beni üye yapmayın ! Ben onuncu köyün muhtarıyım.

Ama, adayınızın arkadaşım olması, o anda ki ısrar ve hepinizin baskısı ile üyeliği-rozeti kabul etttim. 
Saptırmak diyorsun yaaa,  istismar olayıyla, yazdığım yazıyla, şimdi benim üyelik olayını birbirine karıştırırken bile, ne kadar saptırdığının farkındasındır sanırım ! Basın açıklaman bu yüzden, vaziyeti kurtarmak adına KELALAKA ! olmuş eyyy eski başkan ! 

Kaldı ki AKP ;  bugünlerde kendisine yapıldığını iddia ettiği 15 Temmuz FETÖ DARBESİ için, fetöcüleri de kendi içinden temizlemesi lazım değil mi ? Bu istismar olayında adı geçenlerin çocuklarının da, FETÖ OKULU diye kapatılan okullarda (Yamanlar Koleji gb.) okuduklarını duyuyoruz da, Bandırma da halen gerçek bir fetö temizlik hareketinin, yapıldığını, neden duymuyoruz ? Teşkilat neden talep etmiyor ? Unutturulacak bir şey mi tüm olanlar.Kimler neden ve ne amaçla korunuyor ?

 Şimdiye kadar gözaltına alınanların ve tutuklananların kaç tanesi FETÖ ÜYESİ ÇIKTI !?  Sahi, eski ilçe başkanısın madem, sen de AKP Bandırma Teşkilatınızdan FETÖCÜ olarak kaç kişiyi ve kimleri ihraç ettiğinizi, bir basın açıklamasıyla duyuruver be arkadaş !  Aramızda hiç bir vatan haini Fetö üyesi yoktu ABLALAR ABİLER  YOKTU  diyebilirmisin?. 
Şimdi, hangi suçtan olursa olsun kamuoyuna ifşa edilen bir kişinin siyaseti ve partisi malesef söylenir ve yazılır. Bu hep oldu. Bu da bir toplumsal tepkidir. Yani suç işleyenin sadece ailesi ve arkadaşları değil, mensup olduğu partisi de zarar görebilir ancak açıklamalar geciktirilmeden yapılırsa kamuoyu ikna edilir  en azından. . Bu yüzden, partilerin ve kişilerin potansiyel suçlu adaylarına, dikkat etmesi gerekir.
 Ama elbette ki bir kişinin ileride işleyebileceği suçu bilemeyiz.Kimse bilemez. Başkasının suçu başkasını bağlamaz.  Ama o yakın kişi suç işlediğinde de ona sahip çıkmayız arkadaş. AKP ve AKP liler, bu utandıran olayın failini lütfen korumasınlar !  
Benim yazımda, bizim çocuklarımızı korumaya dönük bir anafikir var. Ne kadar saptırmak istesenizde "Amaç" budur. Vicdanı olan ve aklıselim düşünenler, benim orada şahıslardan ziyade toplumsal olarak nefretle karşıladığımız iğrenç  olayları kınamak içindir,  tekerrür etmemesi içindir hastalıklı kişilerin tedavi edilmesi yönünde yetkili birimlerin önlem alması içindir. 
Ama, yazımdan dolayı çok tehdit aldım. Almaya da devam ediyorum. Allah büyük ! 
Evet AKP eski ilçe başkanı sayın Eşref KASAPOĞLU ; basın açıklamanı okudum. Kullandığın resmi de gördüm. Başlattığın hukuki süreçten de, haberdarım. Hesaplaşmaya, heryerde her zaman varım. Benim seninle bir hesabım yoktu ama sen bir hesap açtın, bakalım açtığın hesapta alacaklı mı borçlu mu çıkacaksın, zaman gösterecek. 
Gündemden almak istediğin payı madem sen de alacaksın !
Bandırma/Balıkesir basını arzu ederse, yazılanlarla ilgili bir basın toplantısına da hazırım. 
25.11.2016  NOGAYTÜRK