Giolar Mı Gelsin? Ve 17 Eylül !

GİOLAR MI GELSİN ? Ve 17 EYLÜL !?
Çıkın çıkın gelin ! Demişsiniz yaa ;  GİO COFFE (?)
Bandırma da yaşayan bir vatandaşım. Evden veya işyerimden, çıkıp çıkıp gitmem gereken bir yer midir yeriniz... bilmiyorum da ! Muhtemelen Franchise  alarak, bu TABELA da bir işletme açtınız. Açılışınızı yapan da, bizim Belediye Başkanımız Tolga TOSUN olduğu için, dikkatimi çekti. Daha önce de, yabancı tabela isimlerine olan karşıtlığımı BANDIRMA TÜRK KENTİ Mİ ? gibi yazılarımda belli etmiş biri olduğumdan... https://www.gercekbandirma.com/bandirma-turk-kenti-mi-1?fbclid=IwAR3OsvR...   GİO COFFE üzerinden, bu karşıtlığımı yinelemek istedim.

Ve bugün bizim KURTULUŞ günümüz !
TANZİMAT HASTALIĞI da diyorum, ben işbu yabancı isimli tabelalarla işletme kurma olayına. Vahşi kapitalizmin sömürü düzenlerinden biri de budur... diyorum mesela. Arkadaş nedir bu TÜRKÇE düşmanlığınız ? Ensarız deyip ve 17 milyon göçmen alarak, ülkemizin bile bile demografisini değiştirdik ve çok uluslu şirketler gibi, çok uluslu bir TÜRKİYE ye doğru, koşar adımlarla gidiyoruz da, Tanzimat hastalığımız nüksetmiş ve salgın hastalık haline dönüşmüş de... neden yarın bir bağımsız devletimiz ve TÜRK MİLLETİ denilen bir milletimizin, kaybolacağını hesap etmiyoruz ? Bilemem ! Bkz. Sümerler gibi pek çok devlet, niçin silinmiş tarih sahnesinden ! Bugün, bizim emperyalistlere SON KURŞUNU sıktığımız gün ! 
GİO... nedir ne değildir, elmecbur araştırdım. Öyle ya bir kahvehane açıyorsunuz ve adı GİO ! Gio yenir mi ? İçilir mi ? GİO biz miyiz ? gibi gibi... kırk tane soru geçti aklımdan. 
Gio Coffee...?  TÜRKÇE, TÜRK dili olarak kelime fakiridir ve kisirdir ya...(?)  Bu dil neyce arkadaş ? Ve ne anlama geliyor GİO ? GIO lar, gelsin mi denmek isteniyor ? GIO lar Bandirmada ne kadar ? Çok merak ettim ne yalan... Sayın bir Doktorumuz Ticari hayata atılmış, hayırlı olsun da... TÜRKİYE de olduğumuz, TÜRK olduğum ve Bandırma da yasadigim için, merak ettim efendim. Mekanınıza, meslektaşlarınız olan Dr lar mı gelsin diyorsunuz ? Doktorlar GIO mudur ? Vallahi onu bile merak ettim. Ama ben GİO değilim ve bundan eminim !
GİO, elde ettiğim bilgilere göre ; Giorgio Armani... Armani, 11 Temmuz 1934'te Piacenza İtalya'da doğmuş bir kişi imiş ve birçok sektörde markalaşmış ve GİO sömürü düzenini kurmuş! Artık ürün değil, ismini satıyor ve bizde de alıcıları çok ! 
Benim merak ettiklerimi, Bandırmalılar da merak etmiştir diye düşünüyorum. Çünkü işbu yabancı dildeki tabelaları görünce ben, içeriye girmeye korkuyorum ne yalan ? Mesela tabelada ; MASSAGE PARLOR yazıyor veya ; SALON DE MASSAGE,  MASSAGESALON falan yazıyor... Hava da sıcak ve nemli... Salona bir gireyim, PARLOR mu isteyeyim acaba ? Ya da girersem, içeride neler olur ? Happy Moon,  Walnut Seedlings yazıyor mesela ! İçeride, neyle karşılaşacağımı bilmiyorum ki ? 
BUYRUN BANDIRMA yı bir gezelim...
Moby Dick, , Chef Börek, Mir Rent a Car, Green bar, Creative Bandırma Web Tasarım, İnoba Otomasyon, KPÇK servise, Erim Catering, Efessa,Martin Fidancılık, Pizza Pizza, JAP10 Sound Garage,Local Asansör, BABY&KIDS,MRV AMBALAJ, TEKSİNN – TEKSİNN, STONELIGHT - HRN DİZAYN, INTERKUR Tarım Ürünleri, ORTODONTİ Tedavi Merkezi - ORTONORM ORTODONTİ İTHALAT İHRACAT, AD FORM - A-D FORM İTHALAT, NORTH STAR GEMİ ACENTELİĞİ, MAURİ MAYA, DEEP PUP, SUPER NİGHT CLUP, WOODOO BAR, Lee Cooper, Panda Shop,TveK Bandırma, Hobby Art, Nt Mağazaları, PARTY SHOPPİNG,Toyzz Shop, Happy Moon , Paradox Fine Art Coffee, Coffee Berlin, otantika, Bandirma Nestle Purelife, Full House 3rd Wave Coffee & Tea, Monk Coffee, Onyedi Eylül Copy Center, FokusBGN, Mnt Tabacco Shop, Poonchik Bandırma, Atelier Mila Gelinlik, Rengarenk Mcr, Paradigma Kitap Kafe, Çintemani Sanat, Walnut Seedlings, İnkland Kartuş, JokerGSM, LC Waikiki Bandırma, Watsons, World of Cactus, Ridade Bedrin, Lokmaniac, Kromeka, Ismail Exclusive, DeFacto, Evimobidesign, Elie Barber Shop, Cafe MIR, The Berber, Zerdekmek, ANKA KAFE, YAZICI HAİRDRESSER, TÖNAS Pastane+Cafe, MYMAKKAS ERKEK KUAFÖRÜ, Millenium Erkek Kuaförü, Sandwich Corner, Otto Social House, Ottoman mona sera, Noir, English home, KRİSTAL KAFE v.d...
Bandırma yı tam gezsem, bunun bir kaç katı... yabancı isimli tabela bulacağımdan eminim !
PARDON YA ARKADAŞ ? 
Ben nereye geldim demiyorum da, ben nerede yaşıyorum arkadaş ? Tabelalar İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Arapça, Yunanca, Kürtçe v.d hangi dilden isterseniz var ! Sanırsanız Bandırma da, FİLOLOGLAR dil uzmanları yaşıyor ! Veya, Dünya milletleri karması yaşıyor ? 
Peki, öz yurdumda beni -bana... yabancı hissettirmeye ne hakkınız var arkadaş ?

TÜRKÇE den mi ? TÜRK olmaktan mı... utanıyorsunuz ? TÜRKLER ne yaptı size ? 
İsimlerinizle ; etnik kökenlerinizi, hayranı olduğunuz devlet ve milletleri ortaya koyuyor olabilirsiniz de, buna neden ihtiyaç duyuyorsunuz arkadaş ? Modern ve çağdaş olmaktan, bunu mu anlıyorsunuz ? 
Araplar, arapça isimlerle müslüman dinini çağrıştırdıkları için, İngilizler sömürdükleri ülkede kendi güçlerini hatırlattıkları için, gayet mutlular da... Türkiye de TÜRK olmak, çok mu zorunuza gidiyor ? 
Veya isimlerinizde hayran olduğunuz, aşık olduğunuz ve medeniyetlerini medeniyetiniz saydığınız ; İngilizin, Fransızın, Yunanın, Ermeninin isimleriyle, onlara olan aidiyetlerinizi ortaya koyuyor olabilirsiniz de, sabetayistsinizdir, devşirme de olabilirsiniz... İstiklal savaşımızda uzun süreler istanbulu ve Anadoluyu işgal eden Yunanın, İngilizin, Fransızın kalıntısı da olabilirsiniz ama, TÜRKİYE de yaşadığınızı... neden unutuyorsunuz ? 
Bandırma nın kurtuluş günündeyiz... Bandırma da işgalci  yunanlıları denize döken kuvva, sizin atanız değil de, sizler işgalcilerin bize bıraktığı, miras mısınız arkadaş ? 
Türklerin, Anadolu'yu işgal eden yedi düvele karşı verdiği İSTİKLAL SAVAŞIYLA, işbu yabancı emperyalistleri kovduğunu, Başbuğ ATATÜRK ün... TÜRK adıyla bir devlet kurduğunu, nasıl... nasıl unutuyorsunuz ?  Sahibiniz kim ?  
Fokus BGN... Ridade Bedrin... Otantika... Bu dükkanlara, bu işletmelere ben girmem arkadaş. Ne satıyorsunuz oralarda arkadaş ? Sahipleri belki de tanıdık biri, selam verdiğim biri, ama yine de girmem arkadaş... İşbu yabancı isim hastalığınızdan para kazananlar varsa da, para kaybedenler de var... Bilin istedim !
BANDIRMA... 17 Eylüllerde kurtuluşunu kutladığımız bir TÜRK YURDUDUR Arkadaş. Son Kurşunu işgalci emperyalistlere sıkan... bizleriz arkadaş ! 1994 te denemiştim olmamıştı da, kazara Belediye Başkanı olsam, yapacağım ilk iş ; yabancı ve anlamsız bütün tabelaları söktürmek olurdu ne yalan ! Ve benim yönettiğim bir kentte, yabancı isimli bir tek işletme, benden RUHSAT alamazdı !  Öyle ya, madem bir TÜRK Kenti Bandırma da yaşıyor ve çalışıyorsunuz, madem Bandırma halkı Türk Halkıdır... o zaman TÜRKÇE isimlerle ticaret, TÜRKÇE isimlerle siyaset yapacaksınız arkadaş ! 
Bir ulusu, bir üniter devleti yok etmenin yolu illa tank ve tüfekle olmaz. İşte böyle bir kültür emperyalizmini sevdirirsiniz onlara ve alıştırırsınız ve sömürgecilere uşak, kendini ve milli benliğini unutmuş, kendine düşman  bir toplumu oluşturursunuz ! Tabeladan başlayan işgal, yarın sosyal ve aile hayatınıza da girecektir merak etmeyin...Bir gün bir bakmışsınız ki ; LGBT-İ leri de seviyorsunuz, 6 yaşındaki kızların evlendirilmesini de kabul ediyorsunuz ve küçücük erkek çocuklarımızın, oğlancılık kurbanı olduğunu da, seyreder duruma gelebilirsiniz ! Bkz. KÜLTÜR EMPERYALİZMİ ! 
Şimdi, öncelikle yerel yöneticilerden...Belediye Meclis üyelerinden bu konuyu meclisin gündemine getirmelerini ve tabela kirliliği ve TÜRKÇE den kaçışı engellemelerini, istiyor ve bekliyorum.
Şimdi, Bandırmanın atanmış veya seçimle gelmiş yöneticilerinin, şapkalarını önlerine koyup, işbu TABELA ve İSİM Kirliliğini çözmek için, projeler yürütmesini bekliyorum. Öz yurdunda parya ve garip olmaktan bizi kurtarın ve sizlerden Bandırma yı TÜRK leştirmelerinizi istiyorum. İsimlerini gönüllü olarak değiştiren ve Türkçeleştiren esnaflarımıza destek için, bir minik fon ayırın, bu hizmet ücretsiz de verilebilinir mesela. Tabelalarını kaldırmayanlara da denilir ki, görünürdeki tabelalarınızı kaldırıyoruz, illa ısrar ediyorsanız iç kapılarınızın girişine işbu ecnebi isimleri minik tabelalarla asabilirsiniz gibi... “

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR...”  

17/09/2023 - BANDIRMA -RAMAZAN NARİN -TTK- NOGAYTÜRK