Geçeceksin onu CAN DÜNDAR ! Yaptığın yanlış ve Bandırma’ya özür borçlusun !

 

BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM !____

 

"Öncelikle ; aylar ve günler öncesinden planlanan ve programı yapılan bir yere, önce KATILACAĞIM demiş, ama sonradan işim çıktı ıvır-zıvır GELEMEDİM diyen Can DÜNDAR’ı, kınıyorum. Mazaretini ironi yaparak iletmişmiş te...BANDIRMA VAPURUNA binmişmiş te...o yüzden gelememişmiş ! Geçeceksin onu Can DÜNDAR ! Seni sevmişler, seni saymışlar, sana değer vermişler.... Ama sen, kendi SÖZ üne değer verememiş ve gelmemişsin.... geçeceksin arkadaş ! Yaptığın yanlış ve Bandırma’ya özür borçlusun !"

Evet...Ne var yani, ben BAŞBAKAN olamam mı ! Neyim eksik BİN ALİ BAŞBAKAN’dan ?
Bandırma Belediyesi, CHP li biliyorsunuz... CHP li Belediyenin, 27. Bandırma Kültür ve Turizm Festivali kapsamında, bugünlerde Bandırma kalabalık, Bandırma neşeli ve her gün değişik etkinliklere sahne oluyoruz... Ne oluyormuşuz ? SAHNE !
Haaa, bu Festivalin 1.sine, o yıllarda çalıştırdığım NARİN KİTAP-KIRTASİYE ve SPOR MALZEMELERİ işyerim adına, stand açarak katılmış biriyim bu arada... 27. deyince, ben de afalladım ama... yıllara gem vurma şansım yok !
Bu senenin bana verdiği rehavetten olacak, siyasi içerikli etkinliklere pek fazla katılmayayım ve ortalıkta pek fazla görünmeyeyim diye düşünüyordum (hür generalim yaa), bir arkadaşımın ısrarlı daveti üzerine CAN DÜNDAR-ERDEM GÜL ün katılacağı, HAYAL Çay bahçesinde yapılan söyleşiye gittim. Baktım Can DÜNDAR yok ! Ama Erdem GÜL orda, Can DÜNDAR ın yerine de, CHP Parti Meclisi üyesi Ali ÖZTUNÇ isimli bir gazeteci oturmuş. Söyleşiyi de, Balıkesir CHP Milletvekilimiz (Bandırma’lı) Mehmet TÜM yönetiyor...
Söyleşinin konusu ; DEMOKRASİ ve BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ...

Öncelikle ; aylar ve günler öncesinden planlanan ve programı yapılan bir yere, önce KATILACAĞIM demiş, ama sonradan işim çıktı ıvır-zıvır GELEMEDİM diyen Can DÜNDAR’ı, kınıyorum. Mazaretini ironi yaparak iletmişmiş te...BANDIRMA VAPURUNA binmişmiş te...o yüzden gelememişmiş ! Geçeceksin onu Can DÜNDAR ! Seni sevmişler, seni saymışlar, sana değer vermişler.... Ama sen, kendi SÖZ üne değer verememiş ve gelmemişsin.... geçeceksin arkadaş ! Yaptığın yanlış ve Bandırma’ya özür borçlusun !
Bu tür etkinlikleri çok seven, solcu - sosyalist - komünist - devrimci - sosyal demokrat... kendinizi nasıl kabul ediyorsanız yanii...Sizden bir ricam var önce. SÖYLEŞİ ne demektir ve nasıl yapılır-ı artık öğrenin yahuu ve SÖYLEŞİ diyorsanız, söyleşi gibi, kurallarına ve usullerine uygun icra edin, PANEL demişseniz, panel gibi icra edin lütfen...

Söyleşide soru sorarak katılmak istedim. Sunucu Tuncer Ertuğrul kardeşimiz, yönetici (ama sözünü sunucuya geçireme-di !) Mehmet TÜM ün uyarısına rağmen, aşağıda oturan Nüvit ERTEN’in (Sanırım o da, Festival Komitesinde görevli bir CHP li) gözüne bakarak...? mikrofonu bana vermedi ve sorumu soramadım... Amenna ve sadakna ! Sonunda ölüm yok ya... Ve mecbur değiller, üstün güç imtiyazı onlarda... Kader de, sol bir etkinlikte SAHNE olmak ta varmış :) Sahne biz olduk, kürsü onlar ! 
Bir de fırsat bulabilseydim soracaktım Erdem GÜL’e ; Arkadaş, cezaevine girmeden, cezaevinde iken höykürenler ve itirazlarını yüksek sesle dile getiren sizler, ceza evinden anlaşmalarla mı çıktınız ki, çıktıktan sonra gerek girmeden, gerekse içerdeki cesur söylem ve eylemlerinizi artık neden göremiyoruz ?
Orda soramadıysam da, oturur, sorumu detaylı yazarım bende... Oysa, orda olsaydım 3 cümlelik bir soru tasarlamıştım da...Burda, daha rahat soracağım Tuncer-Nüvit...

 Geçeceksin onu CAN DÜNDAR ! Yaptığın yanlış ve Bandırma’ya özür borçlusun !

BEN ; ‘BAŞBAKAN OLACAĞIM’ Arkadaş !
Türkiye Cumhuriyetinin siyasi hayatındaki, hatırlayabildiğim 50 yılında ; siyasi partilerin ve liderlerin başarısının arkasında, daima BİR TAMLAMA, KLİŞE BİR CÜMLE etkili olmuştur... Çünkü siyaset ; seçmen milletinin beynine o sözle bir çivi çakmaktan başka birşey değildir. Yoklayın hafızanızı, son seçimlerden geriye doğru bir gidin, gidin, gidin... hepsinde o seçimlere mührünü vurmuş, bir SÖZ göreceksiniz ! 
Turgut ÖZAL ın ORTA DİREK palavrası neyse, AKP nin ‘DURMAK YOK YOLA DEVAM’ kabadayılığı neyse... HDP nin, ‘SENİ CUMHUR BAŞKANI YAPTIRMAYACAĞIZ !’ iddialı sözleri de, o seçimlere mührünü vurmuştur değil mi ?
Şimdi bugünkü söyleşide hakim güç kimdi ? CHP... Kürsüyü kim kurdurdu ? CHP li Belediye... Kürsünün yöneticisi kim ? CHP Milletvekili... Yanında oturanlar kimler ? CHP Parti Meclisi üyesi, diğeri de ; aslında CHP li, aslında sosyal demokrat falan olmayan, ama CHP yi kullanan, sosyalist ERDEM GÜL vardı değil mi ? Amenna !
CHP den....kusura bakmasın kimse, kaba tabirle olacak ama ; BİR CACIK olmaz arkadaş !
15 Yıllık AKP İktidarlarından onları BUNALMIŞ ve UMUT olarak görmek istiyordum ama, gördüm ki, seçmen milletine umut olmak, umut vermek yerine, siyasette iktidar alternatifi olmak yerine... hala GEZİ OLAYLARININ edebiyatı ile kendi kendilerini tatmin ediyorlar. Yahuuu, Gezi dediğiniz olaylar AKP ye göre DARBE GİRİŞİMİ olarak kadük kalmadı mı ? Gezi dediğiniz olaylardan sonra, AKP İktidarı mı düştü ki, siz hala GEZİ yi kaşıyor ve GEZİ nin hayalleri ile siyaset yapıyorsunuz ! Gezi yi yaptık gene yaparız falan diyorsanız, bunu kimse takmıyor, kaale almıyor arkadaş ! Çünkü gezinin sonunda, AKP iktidarı, nedense daha çok pekişti.
Gezinin sonunda değil midir 17-25 Aralık, çağın yolsuzluk olaylarına karışan bakan ve bakan çocuklarının YARGIDAN KAÇIRILIŞI ve ellerini kollarını sallayıp, rahat rahat gezmeleri ? Böyle bir başarısızlığınız varken,hüsranınız varken, bu başarızlığı mı acaba tekrar eder falan diye halka umut ve halka referans olarak mı sunuyorsunuz arkadaş ?
Söyleşinizi, sonuna kadar izledim, dinledim. UMUTSUZLUK sergileyen halk soruları da aldınız ama, nedense aklınıza şu gelmedi ! Arkadaş, biz CHP Siyaseti olarak AKP İktidarına alternatif miyiz ? Tamam, genel başkanınız ve partiniz girdiği 8 seçimden yenik çıktı. Peki sizler, gelecek seçimde İKTİDAR OLACAĞIZ -ı neden diyemiyorsunuz ? 
Neden BAŞBAKAN OLACAĞIM/IZ diyemiyorsunuz... ? Ordaki milletvekili ve parti meclisi üyesi ve gazeteci şunu diyebilmeliydi bence...ARKADAŞ BİZ İKTİDAR, BİZ BAKAN OLACAĞIZ ! 
Ama diyemiyorsunuz işte... Çünkü özgüveniniz yok, çünkü buna siz de inanmıyorsunuz ! İnanmayan birinin, inanmadan yaptığı işte ne kadar başarılı olabileceği konusunun takdirini sizlere bırakıyorum...Ateistin, namaz kılmasındaki duaları acaba kabul edilir mi ?

Haaa, neden BAŞBAKAN OLACAĞIM sözünü örnek verdim ? Bunu bugün, siyasi gündemimize sokan MHP Genel Başkan Adaylarından sayın MERAL AKŞENER’dir. Halkımız madem kasımpaşalılığı seviyor... halkımızın dilinden, halkımızın anlayacağı şekilde diyor ki kadın ; BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM Arkadaş ! Yani ben bunun için MHP Genel Başkanlığına adayım...Yolun açık olsun topuklu efe ve başarılar müstakbel BAŞBAKAN ! Sayın Meral AKŞENER ! Bana ve halka umut oldunuz.
BAŞARILAR... ve başarılı olacak çünkü, doğru siyaset yapıyor ve seçmen milletine doğru ve yerinde bir algı pompalıyor...Umut veriyor umut ! İktidarın alternatifi olduğununun, söylemini yapıyor yani... Yoksa o da, biz geçmişte 5.000 şehit verdik bizi iktidar yapın ne olur falan demiyor yani... Sığındığı yerden ziyade, gösterdiği ufuk çizgisi umut veriyor...Ve Meral AKŞENER’in Genel Başkanlığındaki bir Milliyetçi Hareket Partisi, bırakın AKP den oy almayı, CHP içinde aradığını bulamayan umutsuzların da oylarını alarak, iktidar olacak ve AKP nin üstünü örttüğü 17-25 Aralık dahil, bütün yolsuzluklarının hesabını soracaktır. Bunu yazın bi kenara...Bugüne vurulan mühürü yazın... BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM !
Ama CHP liler....Yahu, siz bir de ANA MUHALEFET Partisisiniz ! İKTİDARA alternatif değilseniz, niçin siyaset yapıyorsunuz, yine ana muhalefet olalım diye mi ? Halktan aldığınız sorularda bile o UMUTSUZLUĞU, o... bu AKP İktidarından nasıl kurtulacağız arkadaş düşüncesini görmediniz mi ? Çünkü halk yorgun, halk bitkin ve halk korkuyor artık ! Yeni Türkiyeden, AKP nin 2023-2071 söylemlerinden korkuyor. AKP den, ebeddiyen kurtulamayacağını düşünüyor... CHP nin lilerin işine gücüne karışmak istemem ve haddim de değil, ama elinizde bulunan yerel güçleri, umut vermek için de kullansanız diyorum... yoksa ; BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM Arkadaş !
 29.05.2016 NOGAYTÜRK