Fezleke Siyaseti !

4 PARTİLİ GENEL SİYASET ! FEZLEKE SİYASETİ !

AKP+MHP, müthiş akıllı bir siyasi manevra yaptı ve ; ‘ HDP Kapatılacak, HDP li milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılacak ! ‘ Deyiverdiler !

AKP, biliyoruz ki, kapatılan partileri ( Fazilet-Refah gb) yüzünden (20) senedir tek başına iktidar ve o mağdur rolünü hala oynuyor !

Sıra HDP de...

Onlar da, kapatılan partiler geçmişine sahip ve o yüzden bugün, 6 milyon oyları ve TBMM de meclis başkanvekilleri var ve herkes ona, BAŞKANIM-BAŞKANIM diye hitap ediyor ! Kırmızı plakalı mercedeslerle geziyorlar !

AKP+MHP akıllı dedim ya, Millet İttifakını parçalamak adına bunları, zeka ürünü olarak ortaya attılar ve buyrun... SIKIYSA HDP yi ve HDP lileri savunun dediler ! Şimdi göbeklerini kaşıyarak, tartışmaları izliyorlar ve MİLLET İTTİFAKI... gariplerim napsınlar, onlar da EL KALDIRIRIZ-EL KALDIRMAYIZ diye, pinçik pinçik dağılıyorlar ! Atılan taş hedefine ulaştı ve oluşan dalga kıyıları dövmeye başladı değilmi ! Gündem öyle değiştirilmez, böyle değiştirilir veya gündem öyle belirlenmez böyle belirlenir...deyiverdiler !

AKP+MHP, attığı taşla Tsunami yaratabilir mi ? Bence yarattı bile... En azından o tsunaminin gelişi, dalgalanmadan belli oluyor.

HDP Kapanırsa ne mi olacak ? Sakal traşı gibi, sakal daha gür çıkacak ve o fikriyat, daha da güçlenecek arkadaş ! AKP kadar, Türkiye’yi yönetecek güce ulaşabilirler mi ? Sanmıyorum ama Dolmabahçede Osloda aldıkları sözlerin karşılığı, federatif bile olabilirler ki, bu kapatma ve fezleke saldırısı, onların ekmeğine tereyağı gibi gelebilir. ( NOT: 70 li yıllarda biz komünistlerle dövüşürken onlar okulun mescidine kaçıyordu, biz hergün cenaze taşırken onlar sıcacık evlerinde annelerinin eteğinde oturuyorlardı da, onların iktidar olacağını hiç öngörmemiştim ki hele 20 yıllık sürekli iktidar olabileceklerine ihtimal dahi vermemiştim !)

3-5 HDP Milletvekili fezlekeler yüzünden, hapse falan girebilir mi ? MUHTEMELEN girecekler de, bu da... onların gücüne güç katacak, bir enerji içeceği gibi olabilir.

AKP+MHP lilerin tek silahı şu anda ; Arkadaş PKK ve Terörün mü yanındasınız, yoksa bizim mi (Türkiye’nin) yanımızdasınız ? Bittiniz işte ! Sıkıysa kıvırmadan cevap verin !

SİYASET puşti bir zanaattır falan diyordum da, az demişim. Siyaset, AKIL işi kardeşim. Piyasalar darma duman, insanların açlıktan nefesleri kokuyor... ama ne gam ? Artık bütün mesele, HDP nin kapatılması ve HDP lilerin hapse atılması ! Allahtan, BEKA demiyorlar daha !

Başarılacak da, arkasından ne gelecek ? YENİ veya KURULUŞ ANAYASASI ! 6 milyon seçmen öyle bir değere binecek ki, onların oyunu almak için, MHP bile ters taklalar atacak. Göreceksiniz !

Öyle ya, 6 milyon HDP seçmeni imha olmayacak, çöpe de gitmeyecek, tehcir de yok ! Ya ne olacak ? 6 milyon oy, %51 için, kalan partilerin ve ittifakların ağzının suyunu akıtarak, almak istedikleri oylar olacak. Haaa, 6 milyon oyu alan dereyi geçecek de, HDP kapatıldığı ve HDP liler hapse atıldığı için, engelsiz koşacak AKP ve diğerleri...

Ve, HDP toparlanmadan bir erken seçim, hemen kapıda olacak ki, ekonominin, batışın ve federatif oluşumuzun hesabını, kimse soramayacak bile...6 milyon blok yok ki ortada, ne federasyonu lan ? diye bağırıp çağıracağız mesela ! Tek mesele %51 olacak çünkü.

AKP+MHP nin bu hesabını, HDP liler bozabilir mi ? Eski seçimlere bakınca, başka isimle (hazır partileri var zaten) o 6 milyona sahip olmak isteyebilirler veya önceden yaptıkları gibi, güçlü oldukları şehirlerden, tekrar BAĞIMSIZ olarak meclise girebilirler ve mecliste de tekrar partileşebilirler. Açılımda, AKP den aldıkları sözlerin karşılığını alabilirler.

Haaa, o 6 milyon oy için diğer partiler ANALAR AĞLAMASIN derler yine ve HDP seçmenleriyle olan bağlarını, nasılsa ajite ederek gene meşrulaştırabilirler. Kolay mı ve sıkı mı, ANALAR AĞLASIN demek !

Şimdi AKP ve MHP liler ne kadar PKK ve HDP ne sövebilirse sövecekler elmecbur, karşı çıkanları ‘ULAN PKK LI MISINIZ ?’ diyerek dövecekler elmecbur ve Türkiye adım adım kürtleri kemikleştirecek ve o zamanda kurtuluş yolu olarak, bize de KÜRDİSTAN gösterilecek ve çaresiz, aman kursunlar, biz rahat edelim dedirtecekler bize de, umarım bu beynimi oyan sorular ve sorunlar olmaz! Bkz. 7 Bayrak Direği yazılarıma...

Büyüksün FEZLEKE Siyaseti....Büyüksün KAPATMA Siyaseti ! 4 Partiyi bile birleştirdin hedefe giderken ! Sen olsan ne yapardın diyenlere de peşin peşin diyeyim mi, ne yapacağımı ? Dostlar tuzağı gördüm. REST çektiler, resti de gördüm. Ama ben de REST çekerdim arkadaş. Siz, ‘ANALAR AĞLAMASIN’ diye HDP ile birlikte açmıştınız bizi, ben de BABALAR AĞLAMASIN diye kapatıyorum sizi...Gel buraya HDP ! derdim. 03/03/2021 NOGAYTÜRK