Faruk Hoca Bandırmalıdır..!!

FARUK HOCA BANDIRMALIDIR..!!
“Öykü”
Çin çukurundaki mabedimizde Balıkesirspor ile lig maçı oynuyoruz. Hastane tarafındaki yedek kulübesinde hocamız Bandırmalı rahmetli Rıdvan Kösemihal,Ben ve yedek oyuncular ile birlikte maçı heyecan ile izliyoruz.Yedek oyuncularımızın içinde genç ve yetenekli Bandırmalı ve Bandırmasporlu Faruk Ahlatlı kardeşimizde vardı. Bandırmaspor Maçı 3-0 yapınca,ben sevinçten stadyumun yanındaki Süper Lig Gol kralı Özer Umdu’nun sahibi olduğu kahveden stadın içine askı ile çay getirtip,hep birlikte galibiyetin sevincini yaşamıştık.!
**
Bir Bandırmalı ve Bandırmasporlu ve Bandırmaspor Spor ve Gençlik Vakfı kurucusu olarak,Kulübün Resmî İnternet sayfasında  Bandırmaspor Alt yapı Direktörlük görevinde bulunan Faruk Ahlatlı ile yolların ayrıldığını okuyunca şaşırmadım.!
Bandırma küçük yer haber çabuk yayılıyor, Konuyu bilende, bilmeyen de konuşup yorum yapıyor.
**
Adam kahvede masada anlatıyor,
“Yok efendim Faruk’ta hata,diğer meslektaşları gibi sabah kalktığında telefon ile arayıp Günaydın demezse,yenildiğin maçta,geçmiş olsun yerine, tebrikler demezse,yanlış, doğru her şeye, sen haklısın demezse,olacağı bu”.
Çok bilmiş masadakilere çay ikram edip anlatmaya devam ediyor,”Yok efendim,Balıkesir kadar olamadık,adamlar Teknik kadro ve Teknik Direktörlük görevlerine  kendi değerleri olan Can,Mesut hoca ve Alt yapıya Tayfun Turel’e emanet ettiler.
Hatta,! Can ve Mesut hoca takımlarına başarı Ve şampiyonluk yaşatmalarına rağmen,alt yapıda verilen görevi gurur meselesi yapmayıp çalıştılar”deyince merak edip konuşan adamın suratına baktım, bana  hiç yabancı gelmedi,Pandemi öncesi Bandırmaspor’un maçlarında trübünlerde görmüşlüğüm var gibi geldi , çayımı içip hesabı ödeyip evin yolunu tuttum..!
20-09-2020 - Muharrem Şen/Bandırma Gerçek Gazetesi.