1 Puan Kalecinin..!!

1 Puan Kalecinin..!!
Vanspor-Bandırmaspor maçını,İzmir -Karşıyaka’da Bandırma ve Bandırmaspor sevdalısı İlhan Güngeçir kardeşimizin Bürosunda TV' den beraber izledik.
Maç 0-0 iken 3 tane net gol pozisyonunu kalecimiz harika kurtarışlar yaparak önledi. 
Kalecimiz Hasan ligin ilk maçında Bandırmaspor’a 1 puan kazandırdı.
Aslında kazanacağımız 3 puandı Ama..!!  Geçen sezondan miras son dakikalar sendromu 90+5 te yediğimiz saçma sapan gol 3 puan ile dönmemizi engelledi.
**
Ligin ilk maçı olduğu için,takımımızı çok fazla eleştirmek istemiyorum.
Maçın 87 dak. kadar 2-0 önde götürdüğümüz maçı 2-2 bitirdiğimiz zaman kendimize nerde hata yaptık diye sorgulamamız gerekiyor.
Bu teknik heyet hatası mı?
Yoksa,teknik heyetin uyarılarını dinlemeyen futbolcuların basiretsizliği mi!?
Şimdilik bu konuda sağlıklı yorum yapabilmemiz için önümüzdeki maçları beklememiz gerekiyor.Aksi halde hem Teknik heyete,hemde futbolculara haksızlık etmiş olabiliriz.
**
Ancak ! Şu önemli bulduğum konuyu belirtmeden geçemeyeceğim,bir takım bir çok olumsuzluğa ve kalecinin çok iyi oynamasına rağmen,Van gibi zorlu bir deplasmanda 2-0 öne geçiyorsa, ve skoru koruyamıyorsa bu konunun çok iyi irdelenmesi gerekir.
Şampiyonluğa oynayan Takımımız için Van deplasmandan alınan 1 Puanın kötü bir sonuç olmadığını,ancak! bu maçın çok önemli dersler içerdiğini gözardı edemeyiz.Hakemin maçı Vanspor'a çevirmek için özel gayretini iyi irdelemeli saha dışında da güçlü olmalıyız.. Bu cansıkıcı  işler başımıza daha çok gelecek gibi.
**
Ben Serdar hocamızın bu maçtaki taktiksel anlayışını yeniden gözden geçirmesini ve bu geniş ve kaliteli kadroda yeni alternatifler üretmesini bekliyorum. 
  Sonsöz olarak,Bandırmasporumuzun Şampiyon olacağına yürekten inanıyorum..Ne Mutlu Bandırmalı ve Bandırmasporluyum Diyene.
Not;Eskiden takımımızı çok seven,sonradan sevmekten vaz geçen “sadece ben diyen”İRLANDA’lıların hevesi kursaklarında kaldı.
Sevinçten lokma döktüremediler çok yazık.

MUHARREM ŞEN- 02/09/2019 BANDIRMA