Biz Varken Onlar Yoktu..!!

BİZ VARKEN,ONLAR YOKTU..!!

Bandırmaspor,05-06-1965 te kuruldu.
Balıkesirspor 06-06-1966,

Trabzonspor 02-08-1967'de kuruldu.

Bunun yanında şu andaki Süper lig,1'inci lig (eski2 inci lig) 2'inci ve 3'üncü ligde oynayan birçok il ve ilçe takımından daha önce kurulup,profesyonel futbol hayatına başlamıştır.
+++++
Bizim Balıkesirspor ile olan "tatlı"rekabetimizdeki temel neden futbol oyunu değildir. Sosyal ve ekonomik nedenlere dayanmaktadır. Balıkesir ilinin ekonomik anlamda katma değer olarak yaklaşık yarısını karşılayan,buna karşın sosyal kültürel hayatta Balıkesir’in hep önünde yer almış kentimizin, gelen geçen bir çok İktidarın hepsinin SÖZ vermiş olmasına rağmen İL yapılmamış olmasıdır.
Yoksa ! Bandırmalı,Balıkesirli vatandaşa düşman gözü ile bakması,yada bunun tersi, asla söz konusu bile değildir.
Ancak ! Çok fazla dillendirilmeyen siyasetçilerinde çok fazla üzerine düşmediği bu gerçeklik, yani ekonomik sosyal haksızlık,futbol karşılaşmalarında bir nevi bilinçaltı dışa vurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha basit bir anlatımda,ekonomik haksızlık aslolandır.Ekonomik haksızlık öylesine aşıkardır ki Balıkesir gibi denize uzak bir yere kurulmuş bir kente yapılan yatırımların yarısı dahi Bandırma'ya yapılmamıştır!.Hala yapılmıyordur.

Yıllar ve yıllarca Balıkesir merkez dahil olmak üzere adeta tüm ilçelerinin ekonomik yükünü çeken Bandırma’nın bu haksızlığa sportif anlamda bayrak açması son derece haklı ve insani bir davranıştır.

Tabi ki "Barış ve Dostluk" tüm sporlarda olduğu gibi Futbol'unda da öncelikli amacı. Ama! Bandırma siyasi iktidarlar tarafından suistimal edilmesi sonucu Balıkesir’e suni bir sözde düşmanlık doğurmuştur, bu düşmanlığın nesnel bir ifadesi değildir, sadece semboliktir,ve insanların ilkel  duygularını tatmin etmekten öte geçmez,(her iki taraf için geçerlidir) yani gerçek bir düşman asla söz konusu falan değildir. 
++++++
21 inci yüzyıldayız, gelin hep birlikte sevgi ve barış dilini kullanalım.
Düşmanlık değil , Dostluk kazansın , Nefret değil, Sevgi kazansın..

Muharrem Şen - 30-11-2020-  Bandırma Gerçek Gazetesi..