Dursun Mirza Korktu!

DURSUN MİRZA KORKTU !

CHP Bandırma Belediye Başkanı, ama yeniden aday gösterilmeyen Dursun MİRZA... Korkusunu, korkutarak göstermeye çalışıyor ve daha önce yaptığı kapalı salon toplantılarını, Belediye önündeki meydana kadar indirdi. Son gün Cumhuriyet Meydanına da inebilir. Dün ; CHP İlçe örgütündeki 11 adamını istifa ettirerek, CHP ilçe teşkilatını düşürdü ve iki saat sonra da ; ‘DURSUN MİRZA ADAY OLSANA’ tezahüratları ile, “ADAYLIK AÇIKLAMASI” yapacağı sanılan yaklaşık 400-500 kişinin katıldığı toplantıda, korktuğunu ikrar ederek, yaşadığı süreci seslendirdi... Gövde gösterisi miydi ? Show muydu bilmem, dinledik bizde !

DURSUN MİRZA
Aday gösterilmemesinin nedenlerini açıklarken, partideki seçici kurulun emek hırsızı olduğunu, Hak-Hukuk-Adalet yürüyüşlerini yapsalar da, hakkaniyetli olmadıklarını, belirlenen aday ve belirlenmeye çalışılan meclis gurubunun, RANTÇILAR-SERMAYE SAHİPLERİ tarafından oluşturulduğunu, partide işlerin ahbap-çavuş ilişkileri ile yürütüldüğünü, Balıkesir CHP Milletvekili Fikret Şahin’in adının, bundan böyle ‘MİKSER’ olduğunu (MİKSER FİKRET), partinin sahibinin Kemal KILIÇDAROĞLU ve Seyit TORUN ve Fikret ŞAHİN olmadığını, onlar bana güvenmedilerse... ben de onlara güvenmiyorum diyerek, ve onların ; dağdan gelip, bağdakilerini kovmaya kalkıştıklarını, Türkiye’yi-Balıkesir’i-Bandırma’yı düşünmediklerini ! (peki rantçılarla ceplerini mi düşünüyor bunlar, diye sorarlar adama !) CHP içinde bu yanlışları yapanları cezalandıracaklarını, ve benzer eleştirilerini... yüksek sesle seslendirdi ve CHP dışından aday olur ve kaybedersem, HAİN olur muyum, aday olursam bölünme olur mu ?  diye de sordu ? Bir BÖLEN olmaktan korktuğunu da, böylece ikrar etti.
BUYRUN BUGÜN ve ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK DİYEN CHP Bandırma Bld. Bşk. DURSUN MİRZA KONUŞUYOR! 15.02.2019  https://www.facebook.com/dursunmirza/videos/403105013786415/
Siyasi Süreçle ilgili tespit ve suçlamaları, çok ağırdı. Bu suçlamaları halen CHP üyesi ve CHP li Belediye Başkanı olarak yapması ise, izahtan varesteydi. Öyle ya ; hem CHP nin içinde bir mevkii ve makamı işgal eden biri olacaksınız, hem de ; bu mevkii ve makamın devam ettirilMEmesi kararına karşı, partinin rantçılar ve sermaye sahipleri tarafından, işgal edildiği, suçlamasını getireceksiniz !

GARABET YANİ !

15.02.2019 DURSUN MİRZA AÇIKLAMASI
RANT...Ben bu kelimeyi, sayın Mirza’dan ve Belediyedeki sağ kolu Ş. ENGÜDAR’dan da duymuştum. Bana ;  bir talebimde yasal müeyyideleri yerine getirdiğim halde ; ‘ Bu rantı, niçin sana vereceğiz ? ‘  demişlerdi de... ben o niçin-i onlara galiba açıklayamamıştım !  Bu konuşmalarında da, RANTÇILARA ve SERMAYE SAHİPLERİNE karşı, sol jargonlu bu söylemi tekrar yaptıkları için, ben de kendimi SERMAYEDAR ve RANTÇI gibi görerek.... demek ki ; adamların siyasal ilkesi, bu dedim ! Ne yalan !
Ama ; Genel Başkanını, Genel Başkan Yardımcısını, Milletvekillerini tehdit eder gibi, bu partinin sahibi siz değil, benim ve biziz demesi, dikkat çekiciydi. Bu resti çeken kişinin, halen CHP üyesi olması, nasıl anlaşılmaz ise ; mevcut CHP Yönetimlerinin, bu söylemlere karşı fazla demokrat davranarak, halen bu üyelerini neden İHRAÇ etmedikleri de... başka bir soru işareti ? Öyle ya, CHP gerçekten rantçıların ve sermayenin veya işgalcilerinin partisi mi?

 
PAZARLIK MI VAR ? ÜMİT Mİ VAR ?
Dursun MİRZA’nın, başka bir partiden aday olmayı düşündüğünü en başından beri biliyoruz. Kendini, baştan beri anketlere bağlamıştı. Önde çıkarsam, adayım. Halkım istiyorsa, adayım diye... Peki, adaylık için önünüzde 3 gün kalmış, siz şimdi BİR-İKİ GÜN içinde Aday olup olmayacağımı, açıklayacağım diyorsunuz. Bunun anlamı, ya genel merkezde olağanüstü toplanılması istenen Parti Meclisinde, belirtilen adayın (Tolga TOSUN) geri çekilerek kendinizin aday gösterileceğinizi umuyorsunuz, ya da ; aday olmama (çıkmama) karşılığında, örgütünüzden, birşeyler istiyorsunuz. İsteyebilirsiniz tabii. Açık ve kapalı toplantılarınızla, elinizi de güçlendirdiniz ve ‘DURSUN BAŞKAN ADAY OLSANA’ diyen bir slogan grubunuzu bile oluşturdunuz. Ama, adaylığınızı madem böyle uluorta halka karşı tartışmaya açıyor ve partinizi eleştiriyorsunuz, keşke ; pazarlık var, sonucunu bekliyorum veya ümidim var, neticesini bekliyorum deseydiniz....Bunları diyemiyorsanız ; Kamil SAKA gibi istifa edip, yeni partinizden olan adaylığınızı, keşke açıklasaydınız ! Sürdürülen bu ADAY POTANSİYELİ tutumunuz, yarın sizi siyaset sahnesinden silebilir. Güvenirliliğinizi kaybedersiniz !
DURSUN MİRZA’nın yeni partisinin AKP mi, DSP mi olacağı... henüz belli değil tabii ki. Dursun MİRZA’nın geçmişte AKP B.Ş ve İLÇE Meclis üyeleri ile olan yakın ilişkileri ve iyi geçimleri biliniyordu veya ; komşu Erdek CHP li bir Belediye Başkanına sahipken, düğününde AKP B.Ş Belediye Başkanına, niye nikah kıydırdığı da... TEMATİK Park gibi hayali projelerin, Bandırma halkını aldatmak uğruna, AKP liler ile birlikte sunulduğunu da Bandırmalılar unutmadı. Bandırma’ya gelen KATAR lı ve arap işadamlarının ağırlanması ve Bandırma’dan bazı yerlerin onlara pazarlanmasında, AKP lilerle birlikte ev sahipliliği ve AKP lilerle birlikte halka ketum olunduğu gibi olaylar, o dönem Bandırmalılarca sorgulanmıştı...
Hatta, AKP nin 1/100.000 Ağır Metal Atık Kimya Sanayii için, Bandırma’yı seçmesine de, planlara da, Bandırma CHP Belediyesi nedense itiraz etmemiş ve Bandırma’da insan ömrünü 35 yaşına kadar düşürecek, kanserojen Rotterdam sanayiine ses çıkarılmamıştı. Şimdi, 1/5.000 lik ve 1/1000 lik planların yapılması zamanı geldi değil mi ? Şimdi, bu sona gelinen planda, Dursun MİRZA AKP Adayı olabilir mi ? Elbette olabilir. Bir bakmışsınız, AKP ilan ettiği adayı ALP BOSTANCI’yı geri çekmiş, Dursun MİRZA’yı AKP ve Cumhur Adayı yapıvermiş...! Kim ne diyecek ? AKP nin ortağı MHP nin zaten etkisiz olduğunu düşünürsek, bu senaryoya, kimse HAYIR diyemeyecektir. O zaman da RANTİYECİLİK, bizim mevzuumuz olacaktır.
DSP den Aday olunması....Sayın Dursun MİRZA, DSP den CHP ye gelip, şimdi kemik kıran, baş kesenlere sitem ediyor da, Belediyedeki sağ kollarının ve meclisinin çoğunun, DSP den gelenler olduğunu, nedense unutuyor ! Şerafettin ENGÜDAR’ı, Bora ÖZİŞ’i unutuyor... Peki, Dursun MİRZA DSP den aday olabilir mi ?
Neden olmasın ? Nasılsa DSP nin en üstünden, en altına, il-ilçe başkanlarından kendisine teklif geldiğini söylemedi mi ? Söyledi. DSP de her ne kadar, Bandırma’da bir aday ilan etmişse de, geri çeker adayını ve ; adayımız DURSUN MİRZA deyiverir. Neymiş, siyasette son 24 saat, en uzun zamanmış. Neymiş, siyaset biraz da puşti bir zanaatmış ! Bunlar için, 19 Şubat son tarih gibi görünse de, genel merkezlerin, YSK bünyesinde 3 Mart a kadar, adaylarını değiştirme ihtimali, her zaman var. Aday geri çekmeler, değiştirmeler, istifalar... bu dönem için, artık sürpriz de değil !
CHP de hakikatten garip şeyler oluyor. Dursun MİRZA daha önceki toplantısında, hakkını helal etmediklerinden biri olan Balıkesir CHP Milletvekili Ahmet AKIN, belki bugün CHP İlçe de yeniden rol kapacak ve istifa eden ilçe başkanının altını ve meclis üye listesini, gelip o dizayn edecek. Bir sakıncası mı var ? Elbette yok, neticede partinin milletvekili.
Ama dün, Edremit te CHP den istifa edip, DSP den aday olacağını açıklayan Kamil SAKA için Ahmet AKIN, ‘Kamil SAKA kazanır’ dedi ya... DSP Adayının kazanacağını söyleyen CHP Milletvekili nin, Bandırma Dizaynını, biz de merak ediyoruz, ne yalan ! 
DURSUN MİRZA faktörünü küçümseyen CHP, sanırım karşılığını şimdilik bu söylemlerle görüyor da, bu karşılık ; seçimleri kaybederek de ortaya çıkabilir. Garip ama gerçek bir şey daha var ki ;  Balıkesir de, AKP de, CHP de kazanmaya şartlandıramamışlar kendilerini. Kazanmaya dönük, hamleleri hala yok. Seçim sürecinin yarısı bitti, henüz kadroları da. projeleride ortada yok ! CUMHUR ve MİLLET İttifaklarıyla, 2 Partili döneme hazırlanan siyaset mi, siyasetçileri mi bilmem ama, hepsi KORKAK ! Balıkesir de kim kazanırsa kazansın, bileceğiz ki ; partilerin ve siyasetçilerin aklı kazanmayacak. Üst akıl ve halkın sağduyusu kazanacak ! Mecburi yön tabelaları kazanacak ! 
Dikkatimi çekiyor, CHP lilerin ağzından, nedense... CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen İYİ Parti Milletvekili İsmail OK’un adını seslendirdiklerini, hiç duymuyorum. Hatta B.Ş de İsmail OK ile Bandırma da şu CHP liyle seçimi alacağız dediklerini de duymuyorum. İttifaklar, bu açıdan müthiş bir kan uyuşmazlığı içinde ve ortaklar, birbirini hala hazmedemiyor.  Bu sorunu geçiyoruz... 

Gerek il bazında, gerekse ilçeler bazında, ittifak partilerinin hepsinde, halkın çoğunluğunun kabul göstereceği KALİTELİ ADAY, yeterliliği olan ADAY, sürpriz Aday, ekstrem Aday isimleri konusunda, büyük sıkıntılar var. Oysa, adı iyi kötü heyecan ve tartışma yaratacak adaylar da gerekli ki ; reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek, yeni isimler ortaya çıkabilsin. Bandırma’da, şimdilik belli olan adayların hepsinin, YETERLİLİK sorunu var. Bu adayın ne özelliği var, veya bu aday mı burayı yönetecek soruları halk tarafında ciddi ciddi sorulup, sorgulanıyor.  Siyaset ve Partiler adeta kısırlaşmış ve doğuramıyorlar arkadaş ! Bu dönem herhalde ses getirecek ve siyaseti sarsacak, sürpriz yaratabilecek  bir aday adını duyamayacağız ! 
Şimdi yazımızın başlığını ‘DURSUN MİRZA KORKTU !’ diye koydum yaaa, korkuttuğunu da söyledim, hakkını yemeyelim. Peki ben korktum mu ? Evet ben de korktum. Puşti siyasetten, sığ siyasetten ve kısır siyasetten... vallahi korktum. 150.000 nüfuslu bir Bandırma ya yakışan, bir siyasi sürecimiz maalesef yok !

RAMAZAN NARİN - 15-02-2019

TTK. 16.02.2019  NOGAYTÜRK