Dursun Mirza Bir Bölen Mi Olacak? Tarih Mi Olacak?

DURSUN MİRZA BİR BÖLEN Mİ OLACAK? TARİH Mİ YAZACAK?

Şimdilik BANDIRMA ADAYLARI ; -AKP+MHP Cumhur İttifakı Adayı: Alp BOSTANCI, -CHP+İYİ Parti Millet İttifakı Adayı: Tolga TOSUN, -SAADET Partisi Adayı; Ekrem SÜZEN, -DSP Adayı ; Ömer ALBAYRAK,

* Beklenen ? DURSUN MİRZA nerenin adayı ?

Pazartesi günü yapılacak görüşmelerden sonra...mevcut başkan Dursun MİRZA'nın, nerede duracağı belli olacak !

TOLGA TOSUN'un Aday gösterilip, Dursun MİRZA'nın Aday gösterilmemesinde CHP Genel Merkezi nezdinde ETKİLİ olduğunu iddia edenler, başta SEDAT PEKEL ve Ahmet AKIN'dı, veya kendilerini bu şekilde gösteriyorlar.

Ama ; TOLGA TOSUN'un aday gösterilmesi için, Kemal KILIÇDAROĞLU ile olan özel ilişkilerini kullanan bir eski CHP İlçe Başkanımız var ki, Dursun MİRZA nın adaylığını kesip, Tolga Tosun'un ADAY lığında çok çalışmış....ÖMÜR ALTINEL !

Ben, TOLGA TOSUN'un böylesi birilerinin, kendi iç hesaplaşmalarında kullanılarak Aday gösterildiği konusundan, pek hoşlanmadım. Ama, bi yerlere ( Dursunun veya Tolganın yanına) konuşlananlar BEN YAPTIM demeye çok meraklı ve Tolga TOSUN'un yanında illa gözükerek ,rol çalıyorlar ki, bu hesaplaşma, en başta CHP ye ve Tolga TOSUN a zarar verebilir.

Gelelim Dursun MİRZA'ya...Son güne kadar tekrar Aday gösterileceğinden çok emindi. Ama CHP Parti Meclisindeki oylamada 25-33 kaybetti ve akabinde Barış Manço da taraftarlarıyla yaptığı toplantıda, halkım istiyorsa... ben yine ADAYIM diyerek, kendini bağladı. Bu arada gerçekleşen DSP İl Başkanının makam ziyareti, Dursun MİRZA'nın DSP den aday gösterileceği şeklinde yorumlandı.

DSP nin, şu anda ilan edilmiş adayı var olsa da, 19 Şubata, hatta 3 Marta kadar, listelerin YSK da ilan ve kesinleşmesine kadar... süre var ve bu sürede aday ilan edilenler, geri çekilebilir veya yerine başkaları konulabilinir.

Dursun MİRZA'nın CHP deki üyeliği ve adaylık müracaatı, halen duruyor. Dursun MİRZA yarın CHP deki adaylık müracaatını noter kanalıyla geri çekerse, bileceğiz ki başka partiden veya bağımsız olarak, yerel seçimlere katılacak.

Dursun MİRZA için yarın, bir viraj ve karar için dönüm noktası.

DURSUN MİRZA DSP den aday olursa ;

Dursun MİRZA DSP den Aday olursa (Bağımsız da olsa aynı, ama bağımsız olması meclis üyeleri olmayacağı için dezavantaj ve ekip hareketi olmayacak.) ya BİR BÖLEN olacak, ya da ; kendi siyasi hayatında bir tarihi zafere, imza atacak ! Yani TARİH YAZACAK !

BİR BÖLEN OLMA RİSKİ DE VAR, TARİH YAZMA ŞANSI DA...

Yarın o anlamda bir dönüm noktası...

Bandırma, 31 Mart Seçimleri arefesinde son ayak yarın şekillenecek, ve son ayakta koşacaklar... belli olacak.

Dursun MİRZA, siyasete nokta koyup TAMAM mı diyecek ? Yoksa ... halkım beni istiyor, DEVAM mı diyecek ?

Dursun MİRZA nın, yarın noterden ihtarname gönderip Adaylığını geri çektiğini duyarsak, Dursun MİRZA nın kendi ekip arkadaşlarıyla bir toplantı yaptığını duyarsak...bileceğiz ki ; 31 Mart seçimleri için, bir adayımız daha var ve herkes hesaplarını ona göre yapacak ! 03.02.2019 NOGAYTÜRK