Doğalgaz,Elektrik ve Yasaların Yolsuzluğu!

DOĞALGAZ ve ELEKTRİK ve YASALARIN YOLSUZLUĞU !
Ramazan Narin
Akşam, TELE 1 de CHP Mv Aykut ERDOĞDU dan, belgeleriyle DOĞALGAZ ve ELEKTRİK konusundaki yolsuzlukları izledim de, beşli çete de denilen firmalara ( CLK) tanınan İMTİYAZLARI öğrenince ağzım açık kaldı. 
Devlete ait kamu ihaleleri KİK çerçevesinde yapılır da, ihaleye fesat karıştırmak iddiasıyla hakkında idari ve adli soruşturma başlatılanlara, müteakip devlet İHALELERİNE girmeme yasağı, geçici dahi olarak olsa da konulur, devlete vergi borcu olanlar hele devlet ihalelerine asla katılamaz ta ki BORÇSUZLUK BELGESİ getirene kadar... CLK nin yasalar üstünde imtiyazı varmış ki, ihale kanunlarına aykırı bilaşart bütün ihalelere katılıyorlar ve alıyorlar. İhaleye fesat karıştırma suçundan Ağır Ceza Mahkemesinde mahkum olmalarına rağmen, YARGITAY nezdinde kesinleşmediği ileri sürülerek bu cezaları YOK sayılıyor !

* Benimde başımdan geçmişti.

MHP li bürokratlar vardı ! ETİBOR A.Ş nin bir ihalesine, tüm yeterlilikleri sağlayarak ve teminatımı da vererek girdiğim ve ihaleyi de aldığım halde, İHALEYE DİĞER GİRENLERİ derdest ettiğim iddiasıyla ihalem iptal olmuş ve savcılığa da hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu. Akabinde de 5 yıl ihalelere katılmama cezası verilmişti. Yargılandığım o davada BERAAT ettiğim halde, ihalenin iptali kararı kaldırılmamıştı. Süreçte : ETİBOR kazandığım birkaç ıhaleyi de iptal etti. Yani kanunlar işletilerek, ihale mafyalarının durduramadığı ben ve benim ve şirketimin ticari hayatı, devlet ihaleleri yönünden bitirilmişti.
Şimdi ; Ramazan NARİN'e uygulanan bu yasaların, CLK na neden uygulanmadığını, Anayasa önünde kişiler ve şirketler olarak EŞİT olup olmadığımız konusunu, elbette sorguluyorum. 
Türkiye hukuk devleti mi ?

ADALET var mı ?

Devleti ve milleti ve bizleri  alenen soyanlar var, MİLYAR DOLARLAR kamu zararı yaratanlar var ve hukuk nerde ?

 07/02/2022 - RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK