Deva Partisi Ali Babacan'ın..Bandırma Çıkartması

DEVA PARTİSİ ALİ BABACAN ın... BANDIRMA ÇIKARTMASI !

Bandırma 1. Olağan Kongresini, GRANDASYA HOTEL Salonlarında gerçekleştiren Bandırma DEVA PARTİSİ.... Kongrenin devamında basın ve halkla buluşmasını Bandırma Kristal KAFE de sürdüren DEVA Partisi, Genel Başkan Ali BABACAN ve Genel Merkez Yetkilileri ve BANDIRMA İlçe Başkanı Ayşegül Genç ÖZDEMİR ile Bandırma Basını ile de buluştu ve bir basın toplartısı gerçekleştirdi.
BANDIRMA ÇIKARTMASI... dedim çünkü ; Ankara siyaseti de buradaydı ve yeni kurulmalarına rağmen,Bandırma da  ilk kongrelerini heyecanlı bir kalabalık ile yaptılar. Akabindeki KRİSTAL KAFE Eylemleri, şehir turları da bu çıkartmayı tamamlayan unsurlardı. ALİ BABACAN BANDIRMAYDI yani !
BASIN TOPLANTISI...
İlçe Başkanı Ayşegül Hanım, ilçe binasının açılışında tanımştım, mütevaziliğine ve heyecanına diyecek yok da... Sayın Ali BABACAN ı da, çok mütevazi gördüm, çok genç gördüm, geleceğe karşı çok hırslı ve projeleri olan biri olarak gördüm...
Öncelikle de ; BANDIRMA ve Güney Marmara Bölgemizi ilgilendiren, 1/100.000 Çevre Düzenleme  ÇDP Planını ve 1/50.000 Kıyı Planını ve planlar kapsamındaki KAPIDAĞ da başlatılan RES-HES ve Madencilik i de sordum. BAGFAŞ dedim...Bandırma Körfezindeki kirlilik dedim.
Hüsran... Sayın BABACAN dedi ki kim çiziyor bu planları ? Dedim, efendim bu planlar sizin de bakan olduğunuz zamanlara denk geliyordur, ÇEVRE BAKANLIĞINA ait planlar...diye açıkladım.
Burdaki eksiklik i fark eden sayın BABACAN, bu konuda kendisine rapor sunulmasını istedi.
Evet, bir siyasi lider elbette ki yurt içinde gittiği her yer için önceren raporlanması ve hatta brifing alması lazım. Demirel, Özal ve Türkeş de bugünkü teknoloji olmamasına dağmen, gidilecek yerde halk ve basının önüne çıkmadan önce, mutlaka ön görüşmeler yapılırdı. Alpaslan TÜRKEŞ’in Bandırma ya geldiğinde... beni çağırıp, bana garip ( o nerde ?, burası noldu? Vbgibi) sorular sormasının nedenini, şimdi anlıyorum. Her siyasi halk ve basın önüne çıkmadan önce yerel yönetiminden gereken bilgileri mutlaka almalı...
Bandırma yı ilgilendiren ana konudan çıkınca da, el mecbur EFENDİM BİZ DE MERAK EDİYORUZ ? Sosyal medyada basında söz konusu edilen MİLYARLAR NEREDE ? Mafyadan, 10.000 Dolar maaş alan siyasetçi kim ? Sorularını sordum...
Erol YILDIZ arkadaşımız ( Güney Marmara Dayanışması) var, severim ben de kendisini de... benim gazeteci olarak ulaştığım soru sorma şansımı, kendime kullandığımı, soru ve cevapları kamuoyla paylaşmadığımı söyleyerek, benim günahımı alıyor ya...onu da Allaha havale etmiş olayım.
ALİ BABACAN ile Bandırma ve bölgemiz genel sorunları konularını konuştum da, icraat makamında değildi, ama ben de kendisini BANDIRMA'ya HİZMET konusunda BORÇLUSUNUZ diye uyardım. Bandırmanın çevre sorunlarını genel merkez çevre komisyonunda inceleteceğinin sözünü aldım.

 25/06/2021 NOGAYTÜRK