CHP + İYİ PARTİ

Yargıtay ın seçime katılabilir dediği halde son kararı verecek olan YSK nun, son kararı biz veririz diyerek, seçimlere katılacak partilerin açıklaması seçim süreci ile ile birlikte Pazartesi günü açıklanacak ( IYI Parti seçimlere alınmayacaktı.) dedikleri halde, gün pazar olmasına rağmen dün başlatılan CHP den 15 istifa işlemi, İYİ Partiye katılım işlemi gizlilikle sessiz gerçekleştirilmiş ve bugün de sabahın ilk saatlerinde TBMM ne grup kurulmuştur bilgisi verilerek, karşı hareket bitirilmiştir.

GURUP KURULDU bilgisi bu saatte siyaset ve bürokrasi dünyasına düşünce, YSK alel acele gravat bile takmadan, olağanüstü olarak üyeleriyle PAZAR Toplantısını yapmış ve gelişen bu ani süreç değerlendirilmiş, CHP nin ve İyi Partinin BASIN AÇIKLAMALARI dinlenilmiş ve nihai karar pazartesi yerine pazar günü elmecbur açıklanmak zorunda kalınmış, daha önce yılbaşında ilan edilen seçime katılacak 9 partinin yanına, 10. olarak IYI PARTİ de dahil edilmiş ve IYI Parti, mecliste gurubu bulunan bir parti olarak önümüzdeki seçimlere katılmaya hak kazanmış ve bu da engellemeye çalışanların tam da kendisine açıklattırılmıştır.

Bu sabah operasyonu ve pazar hamlesi tarihe geçecek ama belki de erken seçimleri iptal ettirecek bir hamle olmuştur. AKP nin ve MHP nin elinde kalan artık ya Meral AKŞENER'i tutuklamaktır veya 24 Haziran seçimlerini İPTAL etmektir.

Bu operasyonda dahli olan herkesi kutluyorum. Milli mukavemet gücü oluşmuş, kuvva-yi milliye kurulmuş ve milli mücadele artık başlamıştır. Hattı müdafaa yok, sathi müdafaa vardır ve buranın adresi de beklediğimiz gibi artık CHP+IYI Partidir.

NOGAYTÜRK