CHP.. Bu Üyelerini Görevden AL!

Kapakta Bandırma İlçesinin Belediye Meclisinin oturma şekli var, altta da Marmara İlçemizin Belediye Meclisinin oturma şekli var !

RE-ZA-LET !

MARMARA BELEDİYE MECLİSİ!

CHP... BU ÜYELERİNİ GÖREVDEN AL !

Bandırma İlçesi Belediye Meclisinin oturma şekli..! 

Ve ; Marmara İlçesi Belediye Meclisinin oturma düzeni de, bu ! Yani ; kıyaslayın...

RE-ZA-LET !

MARMARA ADA İlçesi, doğudaki fakir kasabalar, yoksul kazalar gibi mağrumiyet adası falan değil. Pekçok işadamının, mafya babalarının at oynattığı, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile Türkiye'nin en büyük 2. Adası....!

Salon yok, meclis oturum salonu yok, fakir Belediye, masa ve sandalyeleri de yok ! Yıl; 2019 arkadaş ve iktidarın nimeti ile, bir zamanlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaz tatili için geldiği bir ada ve adalılar hergün şaraplarını içiyorlar vallahi !

Ulusal ve yaygın basının da ağzı açık ! Bu oturma düzenini haber yaparak, bir mesaj veriyorlar da, genelde AKP Belediyesini kazananın, güçlünün hakimiyetini... gözler önüne sermeye çalışıyorlar. Vayyy AKP, kazandın ama bunu nasıl yaparsın falan deniliyor ! Falan filan yani...!

Hele Cumhur İttifakının ilçe başkanlarının ( AKP+MHP), hatta Millet İttifakının CHP+İYİ Parti Başkanlarının (onlar gelmemiş ?) , Meclis üyesi gibi orda oturmaları ise tam bir fecaat ! Görmemişin, bir çocuğu olmuş........ ! Ama en üzüldüğüm, o 3 tane gepgenç CHP Belediye Meclis üyelerini (eski CHP meclis üyeleri dahil) neden orda ilk tecrübelerinde yalnız bıraktınız arkadaş ?

Oysa ben AKMHP Faşizmi demiyorum ve öyle de bakmıyorum ! Onların baktığı gibi de bakamıyorum bu rezalete ! Sayın Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan SARI ; Marmara CHP Örgütünü ve işbu meclis üyelerini, derhal istifa ettirmeli ve hepsini İHRAÇ etmeli. Etmiyorsa, CHP Genel Merkezi, bu görüntüyü veren Balıkesir İl Örgütü Serkan SARI dahil, Marmara İlçesindeki örgütünü ve işbu meclis üyelerini derhal görevden almalı diyorum ! Bu arada, ilk meclis toplantısında gençleri orda yalnız bırakan CHP nin eski meclis üyeleri ve abileri...sizlerde suçlusunuz ve sizlerden de hesap sorulmalı !

Sayın Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı... Sizler de sizi temsil eden bu Belediye Başkanını derhal görevden almalısınız ! Adınıza faşizm, adınıza diktatörlük yapan bu görüntü için siz de bu hesabı sormalısınız !

Eyyy, o oturma şekline rıza gösterip, orda CHP Meclis üyesiyim diye oturan 3 kişi ! Madem taşıyamayacaktınız, neden o göreve talip olup seçildiniz arkadaş ? Kendiniz EZİK ve yalnız olabilirsiniz de, size oy veren seçmenlere karşı çok ayıp ettiniz, çok ! İntihar etseydiniz, daha iyi olurdu ! Ne hakla partinizi ve şahsınızı o duruma düşürdünüz arkadaş ?

Tamam, Belediyenizin Meclis toplantı salonu yoktur ve masalarda toplantı yapıyorsunuzdur, amenna ! Aynı masaya oturacaksınız arkadaş ! Aynı masaya ! Haaa sizi alacak büyüklükte de bir masanız yoktur, o zaman o masaları birleştirip, yine, aynı masaya oturacaksınız arkadaş !

Haaa, bunu... bunları beceremiyorsanız, partinizi ve seçmeninizi temsil edemiyorsanız, basıp evinize gideceksiniz arkadaş, evinize ! Yani, birileri size NAŞŞŞ demeden lütfen evinize gidin !

Siz bu şekilde DIŞLANMAYI içinize sindirmiş olabilirsiniz ama ben, CHP li de değilim, bu görüntüyü içime sindiremedim. Rahatsız oldum. Sanırım Serkan SARI ve Kemal Kılıçdaroğlu da sindirmeyecektir !

Bu oturma şeklinin basına düşmesinden sonra AKP li Belediye Başkanı Süleyman AKSOY'un yaptığı açıklama da, bir garabet içeriyor ve hatta özrü kabahatından büyük ! Veya bizleri saf yerine koyuyor ! Tamam kazandınız ve gücünüzü gösterdiniz !

AÇIKLAMA : Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ; Durumun yanlış anlaşıldığını vurgulayarak, “ Bu ilk meclis toplantısıydı. Malum seçimler oluyor kapalı ve açık. Bunların sağlıklı olması için böyle bir yol izlendi. Benim oturduğum koltuğun aynısına oturdular. Benim içtiğim çayın aynısını içtiler. Hiçbir şekilde farklılık veya ayrımcılık uygulanmadı arkadaşlara. Konuyu saptırmaya çalışıyorlar” dedi. Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

Ama, dışlanmayı kendilerine yediren CHP li Meclis üyelerinden,CHP ilçe örgütünden, CHP İl örgütünden, CHP Genel Merkezinden asıl... açıklamalar gelmesi lazımdı, nedense onlar da mağdurları oynayıp,susuyorlar !

Beee kardeşim, partinizi, görevinizi temsilde bile, AKP ye ezik kalacaksanız, kendinizi savunamayacaksanız, niçin muhalefet partisi ünvanı ile yönetimlere Belediye Meclis Üyeliklerine aday oluyorsunuz ?

MARMARA Adasının siyasi yapısı, adanın sayın Cumhurbaşkanı ile olan ilgisi-ilişkisi, ordaki cumhur ittifakının marifetleri dillere destan olabilir de, ileride belki başka bir muhalefet partisi olur da, onlar bunları bize söylerler. Ama ben bir katkı ve açılış yapıvereyim CHP lilere...

Şu anda Bandırma Devlet Hastanesinde, yaşam mücadelesi veren İSMET KOÇYİĞİT diye bir eski CHP İl Genel Meclis üyeniz vardı. Soyadı gibiydi...Marmara Adasındaki 7 bin dönüm kamu arazisinin, nasıl 21 tane AKP liye peşkeş çekildiğini, 49 yıllığına onlara verildiğini, kamuoyuna sunmuştu da... nedense CHP liler bile bu fiili duruma, hukuksuzluğa karşı çıkmamıştılar değil mi ?

Son söz ; AKP Marmara da cabbar ve üstün güç imtiyazını acımasızca kullanan sahip, CHP ise ; Marmara'da cacığı çıkan köle izahura arkadaş...

Ya kendinizi yenileyin, ya da.. Kapatın örgütlerinizin kapılarını da, oralar, görüntü yaptığınız ve çay-kahve içtiğiniz yer olmaktan kurtulsun...

***

NOT. CHP Meclis üyesi Şahin Alagaş açıklamasıdır...
Merhaba Ramazan Bey.Ben dün yayınladığınız haberdeki Marmara meclis üyelerinden biriyim.Haber aynen doğrudur.Bahsettiginiz gibi biz 3 genc arkadaş ilk kez meclis üyesi olduk.Masada da önümde bulunan belediye kanununu ve özellikle meclis üyelerinin çalişma esasları kısmını defalarca okuyup toplantıya katıldım.Bu kanunda oturum düzeni ile ilgili herhangi bir cümle göremedim.Başkan yaklaşık 10 dakikalık saygı duruşu istiklal marşı, başkan vekili ve katip üyelerin seçiminden sonra muhalefeti kendi masalarına alalım dedi.Bizim tabii ki hoşumuza gitmedi ama biz illa ki bu masada oturacağız demeye de gururumuz el vermedi.Başkan odasında misafir durumunda olduğumuz için bu ayıp onlar için utanç vericidir.
Ayrıca kendi meclis üyeleri de başkanın bu tavrına göz yumup hiç bir tepki vermediler.
İlk toplantımız olmasına rağmen 2 adet önerge verdim ve bazı gündem maddelerine şerh koydum.
Toplantının sonunda ise başkanın seçim meydanında şahsıma ettiği hakaretler için özür dilemesini aksi takdirde hukuk yoluna gideceğimi beyan ettim.
Başkan buna da şiddetli tepki gösterdi ve tartışma sonucu toplantıyı terk ettim.
Siyasete yeni girmiş bir arkadaşınız olarak partimizin onuruyla oynamalarına asla izin vermeyeceğimi ,bize oy veren yanimizda duran binlerce insanın sorumluluğunu taşıdığımı bilmenizi isterim.
Saygılarımla

16.03.2019 - BANDIRMA - RAMAZAN NARİN -NOGAYTÜRK