CHP / Beyaz Liste

BEYAZ YAZIM....

CHP / BEYAZ LİSTE..! 
Şimdilik, ortada liste falan yok tabi. Başkan Adayları var, bir de... o adayları destekleyenler..!
MAVİ Listeyi yazdık... https://www.gercekbandirma.com/chp-mavi-liste-beyaz-listeyi-de-yazacam-0... O listenin İlçe Başkan Adayı Cemal ADIGÜZEL, Belediye Başkan Adayları ise ; Dursun MİRZA da olabilir, Metin OK da olabilir, Hüseyin BAHAR da olabilir... Mevcuda muhalif ve ; ittifaklardan oluşan hareket.  
Beyazlara göre iddialarla MAVİ ; CHP nin yaşlılarından, CHP nin daha önce pek çok görevlerini yapmış ama, halen bir görev alabilir miyiz in kavgasını yapan, dinazorlardan oluşuyor. İttifaklardan medet umuyorlar. DEĞİŞİM istemiyorlar ve gençlere yer vermiyorlar ! Alevi  birleşkeleri var... Marmara OSB Sermayesi ile, meclise sormadan imzaladıkları protokol var ve sermayeye verdikleri sözleri yerine getirmek için, yönetimi ele geçirmek istiyorlar !  Paralel CHP gibi çalışıyorlar! 
Mavilere göre iddialarla BEYAZ ; Mevcut Belediye Başkanı Tolga TOSUN’un, Ticaret Odası Başkanı Adem YILMAZ’ın ve sermayenin desteklediği bir yapı. Tepkiler olsa da, Rotaryenlerin, Lionsların içerde durarak destek verdikleri bir liste... Alevi birleşkeler, Beyazlarda da var. Marmara OSB ile, yönetimde buluşarak rant bekleyen asıl yönetim hedefi, Beyazlarda var..! Gençleri koz olarak kullanıyorlar ! 
Benim iki gündür izlediğim seçimler sonucunda, CHP Genel Merkezinde devam eden DEĞİŞİM kavgasının, Bandırma ya da yansıdığını gördüm. BEYAZ^' ların değişim istediğini, gençleşmek istediklerini gördüm.

Hatta, Maviler bazı dinazorların Beyaz listede olduğunu... ama ; seçilememe korkusu ile isimlerini oturdukları mahallelerde, DELEGE olarak yazdırmadıklarını söyledikleri için, bu isimlerden Ömer Lütfü KAYALAR a da, Erol TARLI ya da direkt sordum. Neden DELEGE olmadınız ?
Verdikleri cevap ; BEYAZ LİSTE madem GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK için ortaya çıktı, biz de madem ihtiyarlarız ! O zaman, niçin delege olalım ? Gençlerin önünü açmak için, DELEGE olmadık ! Cevapları bana (şimdilik)mantıklı geldi. Takdiri seçmen milletinin tabii ! 
BEYAZ LİSTE Hareketinin doğuşu ; Önceki ilçe başkanı (Selim PANÇ) genel seçimler öncesinde Milletvekili Adayı olmak için, görevinden istifa ederek ayrıldı. İlçe Yönetim Kurulu da, yönetimde beraber çalıştıkları Mehmet ATAK ı,  ilçe Başkanı olarak seçtiler ve Mehmet ATAK da, hem ilçe başkanı olarak, hem de ilçe başkan adayı olarak, partisini seçimlere götürüyor. Değişim ve gençleşme, ne ölçüde gerçekleşecek ? Bunu, ilçe kongresinde göreceğiz.
BEYAZ LİSTENİN ÇIKIŞ HİKAYESİ ; 
CHP nin dinozorlar  hareketine, sonradan dahil olan Sn Dr. Selim PANÇ idi... Belediye Başkanlığı dendi mi o Adaydı, Milletvekilliği dendi mi, o yine adaydı... Yetmedi, olmadı İlçe Başkanlığına da, o yine adaydı. Bu süreçte, İlçe Başkanı idi... Milletvekilliği seçimlerine de girmek istiyordu. İlçe başkanlığı görevinden, elmecbur ayrılması gerekiyordu. Bir koltukta 2-3 karpuz taşımak, siyaseten mümkün değildi ve ilçe başkanlığından istifa etti. BALIKESİR CHP İL de, aynı şeyi yaşamıştı. Serkan SARI da il başkanlığından ayrılmıştı. Yerine gelen İl Başkanı, Bandırma ya atama yerine, İlçe Yönetim Kurulu olarak kendi içinizden, kongreye kadar bir ilçe başkanı belirleyin dedi. Mehmet ATAK da yönetimdeydi ve yönetim kurulu istişarelerden sonra, MEHMET ATAK' ın ilçe başkanı olmasını belirledi. 
Mehmet ATAK da, İlçe Başkanı olmasının avantajını kullanarak, eski delegelerin değişeceğini görerek ve tabanda yaptığı çalışmalarla, kendini BEYAZ LİSTE BAŞKAN ADAYI olarak ortaya çıkardı. 
Yani ; Mavi Liste Adayı Cemal ADIGÜZEL i başlangıçta, Dursun MİRZA ortaya çıkarmış. Bu liste daha sonradan METİN OK, MEHMET TÜM ve HÜSEYİN BAHAR ın ve ekiplerinin de desteğini alarak, çalışmalarını sürdürmekte. Yenilenme den ziyade, eski kurt siyasetçileri ile, ilçe de mevcudun değişimini istiyorlar. DEĞİŞİMCİLİK iddiası mavilerde...  
Mehmet ATAK da, sermaye dedikleri Ticaret Odası ve Adem YILMAZ ekibinin, Milletvekili aday adayları Fatma Sibel SALI nın, mevcut Belediye Başkanı Tolga TOSUN un, Rotary ve Lionsların, Kent Konseyi Başkanı Serdar POLAT’ın, ama en önemlisi GENÇLERİN desteği ve katılımı ile, YENİLENME İDDİASININ sunumu yaptı. CHP DE YENİLİK İDDİASI nın da sahibi, şimdilik BEYAZLAR...
2 gün, mavilerin de, beyazlarında masalarında oturdum. Sohbetler ettik, teatiler yaptık. Yazmadı kimse, ben de yazmayayım diyordum ama, gerçeklerin ortaya çıkma huyu, her zaman vardır. Gizleyenler sızdırır yine gerçekler ortaya çıkar. İki kişinin bildiği, sır değil derdi atalarım...
1.    Gün, CHP Parti binası girişinin sağına ve soluna konuşlanan mavi-beyazlar arasında atışmalar, sertlikler olmuştu. Beyaz Listedeki Ticaret Oda Başkanı Adem YILMAZ ile, Dursun MİRZA arasında, sallanan parmakları görmüştüm. 
2.    Gün de, Mavilerden Hüseyin ÇERİ (Eski CHP İlçe Başkanı) ile yine Beyazlardan ADEM YILMAZ ve arkadaşları arasında sert bir tartışma oldu. Adem YILMAZ da kendisine parmak salladığını söylediği Hüseyin ÇERİ ye ; ......o parmaklarını...... diyerek karşılık verince, bir süre daha gerginlik yaşandı. 
Maviler diyor ki ; TİCARET ODASI, CHP nin yan örgütü değildir, SİYASET YAPAMAZ ve seçim çalışmalarında, Başkanı gelip burayı karıştıramaz. Beyazlar da diyor ki ; Maviler, Belediye çalışanı CHP üyelerini tehdit ediyorlar, bunu yapamazlar ! falan......
BUGÜN, CHP DELEGE SEÇİMLERİNDE 3. GÜN...
İlk 2 gündeki sonuçlar : 
Varan 1. Paşakent Mah... BEYAZ 1
Varan 2. Hacıyusuf Mah... MAVİ 1
Varan 3. Günaydın Mah... MAVİ 2 
Varan 4. Kayacık Mah... BEYAZ 2 
Varan 5. Yeni Mah... BEYAZ 3
Varan 6. 100.YIL Mah... BEYAZ 4

Bugünü takip etmiyorum. Bu da benim protestom olsun. Ve son yazım... Yanlış bilgi aktarımı yapmak istemiyorum. Çünkü ; mevcut veya muhalifler, sonuçlar hakkında bilgi vermeyi pek sevmiyorlar. Basınla ilişkileri, yok denecek kadar zayıf... Genel Merkezlerindeki değişim hareketi ile ilgili de, pek konuşmuyorlar. Kimler kazanırsa yani.... Genç diyoruz ya, basın için 1 er tane genç görevlendiremiyorlar ;  ama yarın 500.000 nüfusa ulaşacak Bandırma’yı yönetmeye fazla meraklılar ve talipler.  Yalaka dediğimiz türden kişileri varsa, sanırım onlarla bilgi paylaşıyorlar... Kendimiz çalıp, kendimiz oynayalım diyorlar... Bu da onların tarzı olsun, madem bizi ilgilendirmez, biz de aradan çekiliriz. Doğru yaaa; nasılsa CEHAPELİ değiliz ! 

Bu arada, Bandırma CHP nin ağır toplarından 38 senedir CHP li ve 15 senedir, 40.000.00 TL civarında maaş alan, sosyal demokrat CHP yi inşaa etmeye çalıştığını söyleyen, kadrolu Belediye Başkan Yardımcısı Ozan ONUR ‘u ne mavi, ne de beyaz masalarda... göremedim. Ama kim kazanırsa, onun yanında göreceğimizden eminim !

Bakalım, C.ADIGÜZEL ile mi gezecek ? M.ATAK ile mi gezecek ?

23/07/2023 NOGAYTÜRK