Çevrecilik Ne İş? Limak Ve TEMA

Ramazan Narin yazısıdır....

ÇEVRECİLİK NE İŞ ? LİMAK ve TEMA !

ÇEVRECİLİK...20. YY da, çevreyi asıl mahveden, çevreyi asıl yok eden sömürgeci vahşi kapitalizmin,  KOYUN yerine koydukları  halklara sundukları  içi bal doldurulmuş bir emziktir. Bu ballı emziğin ilk müşterileri, dünyanın her yerinde önce entel-dantel geçinen solcu-devrimci-ilericiler olmuş, bu emzik sayesinde, bireysellikten sıyrılıp, toplumcu olduklarını falan sanmışlardır. Sağcı ve ülkücülere çevrecilik fikri, misyonu nedense verilmemiştir! Değil mi? Çevrecilik  neden hep sözde solcuların  işi oluyor. Yaşadığı yerin çevresinden kaygı duyan sağcı yok mu memlekette... Bu da ayrı ama irdelenmesi gereken bir sosyololojik konu! Mış gibi yapmaktan başka bi iş yapmadıkları içi midir bu iş çakma solculara havale edilmiş dersiniz. Aklıma geldi de yeri gelmişken.
BALLI EMZİK!... Hatırlamıyorum demeyin sakın ! Annelerimiz az uğraşmadı bizimle değil mi ? 

Ama bu argümanı vahşi kapitalistlerin kullanacağını, annelerimiz de hesap edemedi ve biz evlatları, hala ballı emzikleyiz... farkındamısınız ?
Minik bir örnek vereyim...
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, (TEMA)....TEMA nın da çevreci mi, yeşilci mi olduğu, veya kim tarafından kurdurulup, halen kimler tarafından "sponse" edildiği konusunda, "Destanlar" varda!.... Ağaç katliamcısı şirketin verdiği 500 bini red ettik diye hava atmalarına da hiç gerek yok  ! TEMA, her nasıl olduysa, Türkiye’deki orman yangınları nedeniyle başlattığı fidan kampanyasında, çevreye verdiği zararlarla ismini duyuran Cengiz Holding‘in bağışını reddetti!  R E D    E T T İ ! Peki diğer "4" ünün veya onların yüzlerce taşeronları var ya (isimleri gizleniyor), hepsi milyoner ve aynı kabın müritleri.! Onlardan bağış almayacak mısın mesela  TEMA ? Veya, almıyormusun sahi TEMA? 
Neden halkı kandırıyorsun !  Gözümüzü boyama TEMA! Hakikatten, madem TEMA konusu açıldı yıllık bilançolarını, kimlerden ne aldıklarını, aldıklarını nerelere harcadıklarını falan da bir gösterselerdi  yahu !...Çevreci şeffaf olmalı .
500 bin TL’lik bağış kabul edilmedi ??? İşinize mi geliyor şov!
Heyyy, 500.000 TL az para değil ha.... Ormanda yanan bir evin  parası kadar bile olmasa, Bandırmada  önce ortalığı karıştırıp sonra 35.000 TL alıp  çevre katillerine karşı susan, 125.000 TL alıp, çevre katliamcılarına önce kusan sonra susan... adı gazeteci - yazar, siyasetçi bi ton adam gördüm de....Ulan bu 500 bini görselerdi, Bandırma ya ve Marmara ya, 5 li çete adına MAVİ BAYRAK dikerdi bu adamlar....!
Ehhh, böyle ucuz piyasada at oynatmak, vahşi kapitalist için çocuk oyuncağı değil mi arkadaş !
Bugüne kadar, vergi borcun var diye fakire esnafa çökmüş, ama bu 5 li çetenin bütün vergilerini. defalarca  af etmiş maliye vergi dairesi.... açıklasın işbu 500 bin liralık, vergiden düşülecek bağışın ne demek olduğunu ! Çakma solcu mali müşavirler, siz de açıklayabilirsiniz haa....! Dinleriz n'apalım.
GRAND ASSYA, EKEN,MARİN vs  otellerde arkadaşlarıyla, masonlarıyla, rotaryen ve lions iş adamlarıyla, yedikleri bir yemek ve bir gecelik konaklama bedeli bile değil... 500 bin !
5’li çete bilinen bir kapitalist çete var ya... Bandırma kapasitesinde bu tür çetenin N lusu var, merak etmeyin. Bandırma nın bitişiği  KAPIDAĞ da da, Kaz Dağlarında da v.d acımasızca AĞAÇ ve yeşillik ve yeraltı suyu ve oralarda yaşayan canlıların, katliamını yaptı ya adı  CENGİZ HOLDİNG v.d....! Hani, kendisini şikayet edenler için MİLLETİN A.. var yaa....Tam da onlar ! Vicdan azabı mı mı duydular acaba diyecem de, vahşi kapitalistlerde, VİCDAN diye bir terim yoktur ! Kapıdağ'daki RES ve HES ler ve maden aramaları arada bahane tarihi eser aramaları için de kesilen ağaçları, kereste olarak mutlaka satmışlardır da, emin olun "10 yüz bin tane 500 bin" TL yapar o keresteler yahu ! BEDAVA TALAN !
EEE ; devletin üstün güç imtiyazı taşıyan bir cüzdanı olan, ama vicdansız bir para babası ve eline verilmiş bir ton MADEN ARAMA RUHSATLARI var ve mahkemelerden aldığı ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR gibi raporları var ve dağlarımızı, ve ormanlarımızı, ve akarsularımızı ve denizlerimizi, yasal olarak nasılsa zehirliyorlar ve ve canlı hayatını kademeli yok ediyorlar. Aslında ; dünya nın kapitalist kuralını uyguluyorlar arkadaş.... Önce para ! Canlılar... nasılsa az veya çok... hasta veya az sağlıklı, bi taraflarda, nasılsa yaşarlar-ölürler değil mi ?
GELELİM Mİ ASIL MEVZUYA ? 
Gelelim.. Türkiye birileri tarafından yakılırken....birileri tarafından da söndürülmemesi için, gereken dönüm kadar toprağın ortaya çıkarılması için... her türlü provakasyona açık, uçak-helikopter envanterleri, paraları yok edilen kurumlar varken, evini barkını, hayvanını, hatta canını kaybetmiş insanlarımız varken, 150 yıl sonra bile göremeyeceimiz doğamız, yok edilmişken.... siyasete girmeyecem.
Ancak, ben 70’li, 80’li, 90’lı yılları yaşamış bir Türk Milliyetçisi, eski MHP' li de diyebilirsiniz....2021 yılında bir ÇEVRE DERNEĞİ kuruyorum biliyor musunuz ? Kurmak zorunda kalıyorum. Gelen gelir, sayısal iddiam yok da, bir ÜLKÜCÜ bildiğiniz kişi, çakma solcu güya  komunistlerin yapamadığı  ÇEVRECİLİĞİN nasıl yapıldığını gösterecek ! Mış gibi yapanların maskelerini indireceğim iddialıyım. Çevrecilik diye solcu entel dantel kokteyl  rantçıların hoşuna gitmeyecek.  Bu dernek İMAR Planları ile oynayıp sağlıksız şehir yaratanlardan da hesap soracak tabii...Haaa, havaya asit salınıyormuş, suya asit ve kimyasal salınıyormuş, toprağa atılan kimyasal,sularımıza karışıp bizi zehirliyormuş, ömür kısalıyor, kanser çoğalıyormuş, dere yataklarına rant için imar verenler yüzünden  binlerce kişi ölecekmiş  v.s ne gam ? Birçoğunuzun umurunda bile olmayabilir. 1/100.000 ÇDP, 1/50.000 Kıyı Planı ve Avrupa'nın çöplüğü olmamız.  Dereleri yok edilen Bandırma !. Sorduk Bandırma'nın eskilerine .Bakıyorum Bandırma'nın eskilerine eşrafına kimseden çıt yok!. Bandırma'nın DERE'leri nerde sayın eşraf ?. Eşraf temsilcisi  erdemli köşe yazarları?   Neden susyorsunuz !. Utançtan mı? Ağıldere'nın utanç verici halinden haberinizde mi yok.   Bi yanıt verecek yüzünüz haliniz yok mu  yoksa ranttan mı?
Ama ben gibi vatanseverler ve vatanı için yaşadığı yerin geleceği için ,çocuklarımız ve torunlarımız için  endişesi olanlar da ortaya çıkmaya başladı ve neler yapabiliriz demeye başladılar, bilinsin de ! 
MARÇEV diye bişey duyarsanız şaşırmayın ! Açılımı mı ? Marmara Çevre ve İmar Derneği...o kadar. Bandırma kiminmiş, sadece onu öğretecek bir dernek !

NOGAYTÜRK  07/08/2021
Ramazan Narin