Cemal Öztaylan'dan Siyasete Veda..Basın Toplantısı

CEMAL ÖZTAYLAN'DAN SİYASETE VEDA... BASIN TOPLANTISI
Bu Basın toplantısı,Bandırma proje tanıtım toplantısı değil, aslında bir VEDA toplantısıydı !
Basın Toplantısının ev sahibi ; Bandırma AKP değil, bizzat sayın Cemal ÖZTAYLAN idi !
23 Ağustos 2022... Balıkesir AKP B.Ş Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Başdanışmanı ve eski Mv. Cemal ÖZTAYLAN, yanına aldığı AKP İlçe Başkanı Mehmet DOĞAN ve MHP Meclis üyesi  Şehir Plancısı Harun ALGÜL ve B.Ş. Kentsel Dönüşüm Şube MD Şehir Plancısı Metin DEMİR ile, Bandırma Santral Kültür Merkezinde, ‘BANDIRMA PROJELERİ’ başlıklı, AKP nin VİZYON PROJELER dedikleri projeleri tanıtmak için, bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Açılışı AKP İlçe Başkanı Mehmet.Doğan yaptı ve sahneyi Cemal ÖZTAYLAN a bıraktı.
Cemal ÖZTAYLAN, ilk iş olarak (bana göre yanlış) kamera çekimlerinin olmayacağını, çekim yapılmamasını istedi ama... birkaç arkadaşımız, çaktırmadan da olsa... çekim yaptılar.  https://www.youtube.com/watch?v=ubUJl8jG-GQ 
CEMAL ÖZTAYLAN ( üslup ve tarz şahsına münhasır) dedi ve diyor ki ;
C.ÖZTAYLAN olarak, biri ölü (4) adet bu projeleri, ben açıklıyorum diye..., sakın beni bir yere ADAY gibi görmeyin. Bandırma Belediye Başkanlığını falan istemiyorum.  Yaşım 70 e geldi. Hiç bir yere aday değilim.  ( İstemiyorum yan cebime koy...olup olmadığı ilerde nasılsa belli olacak !) 
Ben de sordum... Dedim ki; görev istenilmez verilir diyerek, Reis dese ki, şu göreve geçeceksin ne yaparsın ?

- R.Tayyip ERDOĞAN dahi şu göreve geç dese, geçmeyeceğim ! Aday de ği   lim ! 

*
Peki, bu basın toplantısı nerden doğdu, niye icap etti ?

CEMAL ÖZTAYLAN niye sahneye çıktı ?
Öztaylan' ın açıklamalarından anlıyoruz ki ; iki gün önce, Bandırma CHP İlçe Başkanı Selim PANÇ’ın, Şehir Plancısı ve CHP Meclis üyesi Yalçın CÖMERT ile yaptığı basın toplantısına, o toplantı da BALIKESİR B.Ş Belediyesinin neden 1/5.000 lik planları yapmayıp, Bandırma'nın önünü tıkıyorsunuz ?

 (CHP Basın toplantısı.....https://www.youtube.com/watch?v=qJF5E_2XUcs  ) sorularına takılmış. Hatta, CHP lilerin bu sorularına, AKP İlçe Başkanı M.Doğan’ı işaret ederek, onların cevap vermesi gerektiğini, onların sessizliği yüzünden de, bu basın toplantısını yaptığını veya yapmak zorunda, kaldığını da söyledi. Amenna ve sadakna !
C.ÖZTAYLAN, Selim PANÇ'ın basın bildirisini okuyarak başladı sözlerine ve 1/5.000 lik planlarla ilgili son yazışmaları gösterdi ve o planların şimdilik gerekli olmadığını ima etti de keşke sorsaydı...

2007 de çizilen 5.000 lik planlarda açılan yerler ne oldu ? Keşke deseydi..!
Şimdi istenen 5.000 likler için, Tarım arazilerinin sanayi ve imara açılması konusunda Bakanlık olumsuz görüş vermişse, siz... olumlu görüş verip tarım alanlarını imara açalım mı diyorsunuz ? Sormalıydı mesela, Eyyy CEHAPE, velev ki ; yeni 5.000 likler yarın önünüze geldi ! 1/1000 likler için ne kadar hazırsınız ? Sahi 1/1000 likleri hangi zaman dilimi içinde çizeceksiniz ve Balıkesir' e onaylatabileceksiniz ? Bunlar, sorulmalıydı bence ! 
Askeri Çamlık konusuna ve projesine gelindi. Oranın ; TOKİ den, Edip UĞUR döneminde Balıkesir B.Ş Belediyesi tarafından satın alındığını, ( AKP nin ne kadar VİZYONER olduğunu göstermek için de, önce oraya TEMATİK PARK Projesinin yarışmalarla çizdirildiğini ama TEMATİK PARK ın perdede hayali resim olarak kaldığını unutmadan bilelim.)

Bkz. TEMATİK PARK YAPILACAKMIŞ ! yazıma ! https://www.gercekbandirma.com/bandirmaya-tematik-park-yapilacakmis?fbcl...  )

Ama, geçtiğimiz günlerde Balıkesir B.Ş Meclisinde onaylanan Askeri Çamlık projelerinin, aslında Bandırma'nın projesi olduğunu söyledi.

Ben araya girerek ;  o projelerde CHP Y.Cömert in ve Tolga TOSUN un imzaları var, bilmiyorduk... yeşil alan olsun gibi Bandırma itirazlarının yasal gerçeği yansıtmadığını, imzaları da bana Bandırma Basın Toplantısında (https://www.facebook.com/bandirmahabertr/videos/553431573147049 ) bizzat Y.Yılmaz ın gösterdiğini, Harun ALGÜL ün de, bu konuda bilgi sahibi olduğunu söylediğim için, Yalçın CÖMERT in beni ‘yalancılıkla’ suçlayıp, imzalarında kendisine ait olmadığını söylediğini...belirttim ve sordum. 

 -NOGAYTÜRK... asıl yalan söyleyenler onlar ( Harun Algül de yanında). Oradaki projenin, projedeki benzinlik, avm, otel, villa ve konut gibi planların, Bandırma ve Yalçın Cömert tarafından çizildiğini belirtti. Toplum içinde kayıtlara giren bu ikrar sayesinde ben de ; ‘YALANCI’ olmaktan kurtuldum !

Asıl haberimiz yok diyenlerin haberdar oldukları ve asıl yalancılar, böylece tevsik ve tescil edildi !
( Ş.P, CHP Meclis Üyesi İmar Kom. Bşk. Yalçın CÖMERT'e, burdan da demiş olayım. Askeri Çamlık Projelerinde imzan yok ise, imzanın sahte kullanılmasını dava et ve nasıl habersiz olduğunuzu da, bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyur!  YALANCI BİZİZ ! diye de, ilan et ! )
Açıklanan  Avan (taslak, başlangıç ve bitiş tarihi henüz belli olmayan) projeler ;

1-Çocuk Sarayı yerine yapılacak, 200 MİLYONA mal olacak otopark ve yaşam alanı Projesi ( henüz oradaki yer ve dükkan sahipleri ile istimlak, satış konularında anlaşılmamış),

2- Askeri Çamlık Projesi ( Sahil bandı ve çocuk sarayı projelerinin 400 milyonluk maliyeti burdan çıkarılacak.) ve Malta ya ait Bandırma Projesi,

3- Sahil Bandı ve Haydarçavuş Camii önündeki yolun trafiğe kapatılacağı, Balıkhanenin Dutliman a taşınacağı, mevcut Bandırma Spor otoparkının kaldırılacağı, 200 milyon maliyetli revize edilecek Projesi,

4-Kayacık ın, içinde Organize Sanayi Bölgesinin karşısında Millet Bahçesi de bulunacak, yeni imar Projesi... (şimdilik ÖLÜ kabul ediliyor)

*
Bandırma Belediyesi MALTA Projesinin de, bir aldatmaca olduğunu, Tarım ve Orman Bakanlığının dere yatağı olan orayla ilgili YAPILAMAZ demesine rağmen, imalatın devam ettirilmesinin yanlış olduğunu, bir sel ve seylap halinde Bandırma çöplüğünün dahi oraya akacağını, derenin limana dönük tonozlarının 1 milyon ton toprak ve atık molozla örtüldüğünü, bu haliyle orda yapılaşma olamayacağını belirtti de, kendi döneminde yapılan tonoz ve menfezlerin, şimdi nerede olduğunu da sorması lazımdı ? Hatta, kendi döneminde Azerbaycandan 38 tır ile getirtilen, parasını Bandırma Belediyesinin ödediği (80’lik olabilir) çelik boruların ( 3960 metre) ne olduğunu da sorması lazımdı ?   Bkz. Son yazıma ; https://www.gercekbandirma.com/bandirma-malta-dere-projesi-boguldu 
Cemal ÖZTAYLAN, projeleri anlatırken cami geçen yerlerde kendisinin pek CAMİİ-Cİ olmadığını, kendisinin ülkücü ve Türkçü olduğunu da söyleyiverdi tabii. Cemal ÖZTAYLAN ın üslup ve tarzını herkes sevmese de, ben bu tarzını şahsına münhasır bulur ve severim de, işbu projelerin teknik sunumunu, nasılsa avan, nasılsa hayali... yanında oturan iki şehir plancısına yaptırsaydı, siyasi tarafını kendi yapsaydı, daha iyi olurdu diyorum !

*
İMDİİİİİİİİ, gelelim bu basın toplantısının ; ne olup, ne olmadığına !
Ama bu toplantıyı, ya BBB Başkanı Yücel YILMAZ, Cemal ağabey git kendi şehrinde projelerimizi anlat, eksiğini gider dedi veya C.Öztaylan Yücel Başkanına dedi ki ;  müsaade et ben kendi eksiğimi gidermek için, hayali de olsa bu projeleri Bandırmaya ben sunayım... DEDİ ! 
Cemal ÖZTAYLAN ın sunum isteğinin bir başka nedeni de, benim anladığım kadarı ile AKP nin siyaseten Balıkesir’den gideceğini, Türkiye den gideceğini anladığı için ( Cemal in siyasi öngörüleri iyi ve isabetlidir.), bir VEDA olarak da düşünüyorum.
Bu basın toplantısından sonra ben dedim ki ;

GÜLE GÜLE AKP ! Gözyaşınız az olsun !
Arkadaşım sayın Cemal ÖZTAYLAN, (3) yılı geçen zamandır BBB Başkan Baş Danışmanı. Bu görevinden dolayı, Bandırma'ya Büyük Şehir Balıkesir’den bir hizmeti getirttiğini, bugüne kadar görmedik.

B.Ş. Bütçesi genelde, AKP li ilçe belediyelerine harcandı ve CHP' li Bandırma, bu konuda cezalı köle" İZAHURA" gibi kaldı. Cemal'in burda kusuru ,kasti ya da eksiği var mı/yok mu bilemem. Ama, işbu hayali vizyon, hayali projeler, başlangıcı ve sonu belli olmayan tarihsiz projeleri, keşke sunmasaydı.

AKVİZYONERLİK, ona yakışmadı. Bu sunumu, bir VEDA vesilesi yaptıysa bilemem. 40 yıllık siyasi hayatında, Bandırma ya verdiği hizmetlerden dolayı ben şahsen teşekkür ederim ve yeni hayatında sağlık esenlik dilerim de...
AKVİZYONERLERİN, yaklaşan seçim dolayısıyle, alelacele sunmaya çalıştıkları bu hayali projelere göre, AKP gidiyor arkadaşlar ! Büyükşehir büyükşehir olalı... Bandırma’ya elle tutulur, gözle görünür tatmin edici tek bir bitmiş yatırım yapmamış ; şimdi bırak bitirilmesini, başlaması bile şüpheli projelerle, artık Bandırmalıları kandıramayacaksınız diye düşünüyor, iyi emeklilikler ve esenlikler Cemal ÖZTAYLAN ve GÜLE GÜLE AKP diyorum.

24/08/2022  NOGAYTÜRK