Ben kurbanlıkları gözünden anlarım !

BEN " KURBANLIK "LARI GÖZÜNDEN ANLARIM !!

Şehrimiz Kaşif Acar Caddesinin ve Bandırma'nın sevilen renkli simalarından Limoncu Emin’i tanırsınız ..Bizim Limoncu Emin canım. Kendisi sinyalcilerin şahı bir başka deyişle bu işin uzmanı profesyonelidir. Emin  iş değişikliği yapıp yaklaşan Kurban bayramı için kurbanlık bakmaya başlamış diye kulağıma geldi. Eyvah dedim bu işin içinde bir iş var bombası patlar yakında. .
*
 Barış Saatçiliğin sahibi  Necdet kardeşimin dükkanının  önünde karşılaştığım Emin'e yeni başladığı Kurbanlık işinde başarılar diledim. "Avın kanlı  canlı olsun Emin" dedim. Çok sever beni. Bana aynen şöyle dedi. ''Abi ''yeni işimden çok memnunum, bu ülkede kurbanlıklar bitmez  ben de kurbanlıklarımı doğal ortamda organik bir şekilde hijyenik şartlarda temiz havada,yeşil ot ve kekik ile beslenmenin yanında kendi ektiğim Arpa ve Yonca(gedeosuz) ile takviye edip vatandaşlarımıza  doğal ve  helal Kurban kesmeleri için  uğraş veriyorum , elimden geleni yapıyorum. Kurbanlıklarım sağlık sertifikalı olup bakanlık denetiminde beslenmektedir, ve Allah inandırsın şu anda kurbanlık taleplerini karşılamakta zorlanıyorum'' dedi.
*
- Emin;''senin bu kadar çok hayvan sever olduğunu bilmiyordum,niye kurbanlık Koç bakıyorsun da,! Dana bakmıyorsun?''dedim.  Abi;''Dana işi beni aşar,Dananın  6-7 ortağı ile uğraşacağıma bir kişi ile muhatap olurum daha iyi,dana'ya giremem ağır olur,az olsun temiz olsun benim olsun felsefesi,( İçimden,Emin kardeşimde adeta muhalefet parti başkanları gibi düşünüyor aynen Deniz Baykal yada Bahçeli gibi dedim)  Her zaman iyidir” dedi.
- Emin;Çarşı esnafından kimler kurbanlık ayırttı sana?

  - Abi işler çok sıkı ''Dönce yoğurtlarının sahibi Celal abi 4 tane koç aldı  sağolsun parasını da peşin verdi. Necdet Barış 2 tane ,Hacı abiye 2 tane, Terzi Ali , Çepnili Namık, Mimar Önder ,İsmail,Sedat Peker,Doktor Bilal,Savaş,Dursun,Ozan,Kamil,Remzi,ağabeyler de birer tane koç ayırttılar, “kaparo” larını aldım. Kurbanlık hayvanlarım ağılda kuzu gibi yatıyorlar,maşallahları var.  Kurbana kadar koç gibi olurlar. Benden Kurbanlık alanlar bundan sonra Kurbanlıklarını hep benden alırlar,ben Kurbanlık olacak kurbanları gözünden anlarım''dedi.  
 -  Emin bu hayvan sevgisi ne iş?dedim. Abi;  Ben İnek,dana ve Angus'tanda iyi anlarım ama  bizi yönetenlerin de çok sevdiği gibi bende  sonra Koyun ve Kuzuları daha çok seviyorum olay gidiliyorlar bir kere istediğin yere al götür gıkları çıkmaz tam bana göre “ dedi.  
Hayırlı işler bol müşteriler,Kurbanlıkların bol ve bereketli olsun deyip ayrıldım.

Not .  Kurbanlık  Argo'da kandırılıp çıkar sağlanılan sömürülen   kişi anlamındadır 

Muharrem Şen...