Bandırma'ya Su Bile Yok!

BANDIRMA YA SU BİLE YOK !   

Bandırma 3 dönemdir CHP li Belediye Başkanları ile idare ediliyor ya...Her ne kadar CHP li Belediye Başkanlarımız AKP Merkezi Hükümeti ve AKP li B.Ş Belediyesi ve Başkanları ile alttan alarak, hatta işbirliği yaparak çalışmışlarsa da...YA RA NA MA MIŞ LAR !
Haaa, yaranamayacağınızı biz biliyorduk da, siz günlük çıkarlar uğruna, basiretsiz yönetimlerinizle ve AKP lilerle hertürlü uyum işbirliğini yaptınız ve şimdi karşılığını biz Bandırmalılar ödeyeceğiz !
SU BİLE YOK !  Ordan başlayalım. Eyyy Bandırma'nın, basiretsiz CHP lileri....

Bölgemize kurulacak OSB ile ilgili, hem hükümetle, hem Çevre Bakanlığı ile, hem de yatırımcı şirketlerle ilişkilerinizi, kapalı kapalı kapılar arkasında gayet iyi götürüyorsunuz ve seçmen milletine de, senin çocuğuna iş bulacağız falan filan diye, siyasi rüşvet dağıtıyorsunuz ! 
Rüşvet iyi güzel de, bazen güzel faydalarıda vardır da, eyyy CHP li Belediye ve CHP Partisi...! İşbu OSB kurulunca, bugün için Gönen Barajından aldığımız ve yıllarca Türkiye'nin en pahalı su bedelini ödediğimiz halde, bitmeyen borcumuz yüzünden en pahalı suyu öderken, sularımız AKIYOR diye sevinirken, siz 10 yıl sonra, 600.000 e ulaşacak Bandırma nüfusuna, nereden SU vereceksiniz arkadaş ? Çevre tahribatından yarın kuruyacak GÖNEN BARAJI nin suyunun, sadece o sanayiye yetmeyeceğini nasıl görmezsiniz ?

Bu yazdan tezi yok, Bandırmalılar SU BULAMAYACAK SU... ! 

KOSKOCA... diyelim de sayın Bakan da kıvansın ! Sayın Bakan, AKP li Balıkesir B.Ş Belediye Başkanı Yücel YILMAZ ın davetlisi olarak Balıkesir e gelmiş... Gelmiş hoş gelmiş de...eli de boş gelmemiş tabii! Yine hayali bi ton projelerle ve torbasıyla gelmiş. Balıkesir e şunu yapacağız, bunu yapacağız, yapılaCAK....CEK-CAK........cek cak cekcak cakkkkkkk !

Ve ardından klasik manzara..ŞAK ŞAK ŞAK ŞAK !
Dün Balıkesir TV de, bakanın konuşmasını dinlemiştim. Bugün de bizim BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ' nde yazılı olarak, paylaşılan o CEK-CAK ları... ben de ağzım sulanarak okudum. Öyle yaaa, Balıkesir'in garip bir vatandaşıyım ve koskoca hükümetimizin, koskoca ve adı ÇEVRE ŞEHİRCİLİK olan Bakanı gelmiş ve ÇEVRE den tek kelime konuşmadan, Balıkesir e 2021 yılına 195 milyon liralık yatırım yapacakmış ANKARA !

195 milyonluk hayal getirmiş !
Ankara da, erken gelecek seçimin kokusunu , pardon korkusunu almış olmalı ki, Yıllardır AKP li bir BALIKESİR e, biraz hizmet götürelim, yoksa oyumuz düşer demişler muhtemelen. Düşer düşer merak etmeyin !
Ve sayın bakan, sanki babasının çiftliğindeki ineklerin süt parasını biz Balıkesir'lilere vermiş gibi, 18 yılda Balıkesir'e 2,5 Milyar lira yatırım yaptıklarını falan da söylüyor tabiii. ( Bu para, MELİH GÖKÇEK in şimdi savcılıkta olan yolsuz ANKAPARK ına harcadığı çin malı dinazorların parasından az !) Karşılığında Belediyeleri bize verdiniz iyi kötü de... bundan sonra da verin haaaa ! diyerek işbu 195 Milyonluk hediyelerini, kabul etmemizi istemiş !
Balıkesir'in 20 ilçesi var sayın BAKAN....12 İlçenin adını saymışsınız hizmet götürülecek.  

Peki ; 8 ilçe nerde ? Bandırma nerde ?
Geçtik....
12 ilçenin kaç tanesi AKP li ? Kaç tanesi CHP li ? Bir bakalım mı ? 6 tanesi CHP li, 5 tanesi AKP li, 1 tanesi DP li...Şaşırmayın haaaa. Şaşırırsanız AKP liler CHP lilere daha çok hizmet götürüyoruz diye bir kırmızı balon daha uçuruverirler ! 
Demokrat Parti AYVALIK, Büyükşehir meclisinde AKP gurubuyla parmak kaldırıp indirdiğine göre, onları da AKP li sayalım....6 ya 6....
Bandırma GERÇEK Gazetesinde detayları okuyabilirsiniz efendim ! https://www.gercekbandirma.com/cevre-ve-sehircilik-bakani...
Ben denetmen değilim de, projeleri okuduğumda ; yapılabilirlik ve miktarlar bakımından, sadece AKP lilere hizmet var... CHP lilere bisiklet yolları   Aferim SİYASETE !
Balıkesir B.Ş Belediye Başkanımız YÜCEL YILMAZ....Susurluklu sun da, gözünü körfeze dikmişsin gibi geldi bana... Hizmetlerin gideceği yerleri belirken, Bakanı ben yönlendirmedim deme sakın.... Tamam AYVALIK a, mecliste AKP li gibi el kaldırmalarından dolayı kıyak yapabilirsin, Edremit'ten de acaba oy arttırırım falan da diyebilirsin, ERDEK te Belediye başkanı nasılsa düştü, kayyum vekilin idaresindeki Erdeklileri, BİSİKLET YOLUYLA belki kandırabilirsin de... Bayla-Gönen-Burhaniye den oy bekleme derim...
Arkadaş, gelelim BANDIRMA'ya ve SUSURLUK a...
İkisi de hem benim, hem senin şehrin sayılır değil mi ? Susurluk İYİ Parti de. Bildim bileli, yatırım almayan bir ilçe Balıkesir'de hangisi derseniz, ben SUSURLUK derim.  Menderes zamanında Şeker Fabrikası kurulmuş Allah'tan da, gerisini getiren bir tek siyasetçi çıkmamış ! Susurluk, yıllarca AKP li de oldu ama... baktılar ki yatırım AKP nin yöneticilerine yapılıyor, Susurluklulara bişey yok, Nurettin GÜNEY e Meral AKŞENER'e... hadi sen gel deyiverdiler. Şimdi, bir BİSİKLET YOLU bile alamadılar ! Alkışlar, Yücel başkana !
İKTİDARDAN nemalanma ve yatırım alma bakımından, en fakir ve muhtaç ilçelerden birisi de ; BANDIRMA dır maalesef. Bandırma, özel sektörünün atılımlarıyla arada renk veriyor, o kadar. Bandırma'da var olan LİMAN da, ETİ MADEN de. AKP nin eseri falan değil, bilin de... Balıkesir AKP nin Bandırma CHP si ile bunca ortak girişimi ve ortaklıkları ve işbirlikleri var, biliyoruz. Güney Marmarayı, tarımı, hayvancılığı, canlı hayatını, ekolojiyi yok edecek sanayi projesini, birlikte yürütüyorlar. Anladığımız kadarı ile, o sanayiiden ençok bizim CHP liler ile, Balıkesirin AKP lileri istifade edecek. İyi güzel de arkadaş....yarın canlı hayatını yok edeceğiniz şehre, neden bir BİSİKLET YOLUNU çok gördünüz ? 195 lik yatırımda, 2-3 milyoncuk hediyeyi, neden esirgediniz ?
Koskoca dedim yaaaa. Çevre Bakanı elinde torbayla gelmiş Balıkesir e. Arkadaş, nerde bizim milletvekilleri ve nerde bizim CHP nin aslan sosyal demokrat başkanları, ağır topları falan filan ? Pastadan pay istemeyi beceremediniz, bari gitseydiniz Bakanın yanına da, İSTEK DOSYALARI verip, ağlayıp, kapı eşiğinde bir iki saat oturup, show bari yapsaydınız !

Yapmadınız ! Amenna ! Peki nerde BANDIRMA CHP, nerde Ticaret Odası, BORSA ve odalar...Nerde STK lar, dernekler....? Bandırma AKP, sahi siz nerdesiniz kardeşim ? Ne iş yaparsınız ? Bandırma ya bir yatırım getirmek için, rüşvet de deseniz vallahi alacağız, billahi alacağız ! Ankara'dan, bir iki milyoncuk bişeyler getirin bize yahu ? Gücünüz mü yetmiyor, söyleyin biz de arkanızdan ittiririz valla ! 

BANDIRMA lı bir vatandaş olarak, bu torbadan utanmadım da, torbaya baka baka, bize hala CHP ye oy verin, AKP ye oy verin diyen siyasetten, utandım !  Gerçi, bizim Bandırma siyaseti çok sabıkalı bu konularda. Maşallah, iyi yüzler var hepsinde !
Bir iki sabıkanızı söyleyeyim mi ? Hatırlıyorsunuz demi ? 
Hani Bandırma'ya TEMATİK PARK kurulacaktı TE MA TİK ! GİTTİNİZ ORDA, AKP B.Ş BELEDİYE BAŞKANI ZEKAİ KAFAOĞLU ile CHP liler birlikte ZİYAFET ÇEKTİNİZ KENDİNİZE, HAVANIZ 1500 dü değil mi ? Aldattınız Bandırmalıları, değil mi ?

TEMATİK PARK şimdi çöpte ! Yazık değil mi mimarları yarıştırılıp tonla para ödenen halkın paralarına. Biz mi dedik yapmayın. Neden yapmadınız.
Ama, duyuyoruz, ordaki arazi TOKİ de, yani dün gelen ÇEVRE BAKANINIZDA... Sahipleri bile söylemeyeyim de, şimdi oraya BENZİNLİK-AVM Projelerini çizmiş CHP li mimarlarınız ! Zenginleşmek için orayı, 3-5 kişiye peşkeş çekeceksiniz diye duyumlar alıyoruz. Umarım doğru değildir de...Doğru değilse, ordaki 220 dönümlük araziyİ Bandırmalıların hizmetine versin sayın TOKİ !

 VERDİRSİN SİYASETÇİLER !

Ve ortakları CHP li belediye ! 
Yine ; AKP li ZEKAİ KAFAOĞLU, Bandırma ya, Kapıdağa, TOKİ'NİN yapacağı biton projeden ve evlerden barklardan bahsetmişti Ticaret Odası konferans salonunda... Ben de ordaydım da.... Orda olanları biliyorum. O gün hepiniz alkışlamıştınız o yalanları da, bir tek ben ALDATMAYIN bizi diye orda konuşma yapmış ve yazmıştım. Orda da haklı çıktım demi ?  Kim gidip yapıştı yakalarına, o şaşalı ziyafetleri veren, o toplantıları yapanlardan ? 
Eyyy siyaset, eyyy STK lar, eyyy AKP liler, eyyy CHP liler " HEPİNİZ ORDAYDINIZ BE !"

Size, bunuları hatırlatanları sevmezsiniz biliyorum, beni de sevmeyin umrumda değil. Ama, size hatırlatacak o kadar çok materyal var ki elimde ! 
Ama BANDIRMA yı sevin kardeşim, Bandırmalıları sevin ve onlardan intikam gibi, kendinize nalıncı keseri gibi bişeyler almayın, birbirinize peşrev ve peşkeş çekmeyin ve vermeyi de öğrenin arkadaş. Vermeden almak Allaha mahsus ! Vermeyi öğrenin, yeter! Paylaşmayı öğrenin veya...Bandırmanın ekabirleri, eşrafı biziz ulan, ne varsa biz yeriz, biz götürürüz sevdasından, vazgeçin arkadaş !

Esen kalın

TTK. 11/12/2020  NOGAYTÜRK