Bandırmaspor Engellemelere Rağmen ! Şampiyon Gibi..

BANDIRMASPOR, ENGELLEMELERE RAĞMEN...ŞAMPİYON GİBİ !

Bandırmaspor ;  ROYAL HASTANESİ ile biten sponsorluk anlaşmasını, Bandırma da ticari faaliyetlerini yürüten BEY ÇİMENTO ve adına Yönetim Kurulu Başkanı Soner ÖZBEY ile, 2022-2023 e ait yeniledi. Anlaşmanın imzaları, CAFE NOİR de, Bandırma Spor Kulüp Başkanı (Çerkes) Onur GÖÇMEZ ve BEY ÇİMENTO adına da Soner ÖZBEY arasında... düzenlenen basın toplantısı ile atıldı. Bandırmaspor artık anılırken, BEY ÇİMENTO BANDIRMASPOR olarak anılacak.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.  
Bandırmaspor, geçtiğimiz sezon Süper Lige çıkıyorken, İstanbulspor namına gerçekleşen maniplasyonlarla engellenerek çıkamadı ama, sözde Süper Lige çıkan ( Bandırma kadar taraftarı olmayan,) İstanbulspor süper lig kapasiteli transferler yapamadan,  transfer sezonunu kapatırken ve eski futbolcuları ile ve mağlubiyetle lige başlarken, Bey Çimento Bandırmaspor, adeta şampiyon gibi... transfer sezonunu istikbali olan futbolcular alarak, 47 milyon bütçe harcayarak tamamladı ve 2022/2023 1. Ligin Şampiyon Adayı olduğunu göstererek, sezona girdi. Bandırmaspor'un Süper Lig şansını elinden alanlar, oraya layık olamaz iseler, Bandırma haklı çıkacak !
İSTANBULSPOR ile, gelecek sene yer değiştireceğiz...Bu böyle biline !

*
Basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını cevaplandıran BAŞKAN Onur GÖÇMEZ, gelecek sezon hedeflerini, şampiyonluk olarak ortaya koydu.  
Süper Lig Finalinden önce gerçekleşen Basın Toplantısında da vardım ve orda sayın Başkan ; eğer Süper Lige çıkarsak bir takım otobüsümüz bile yok ve stadyumda eksiklikler var demişti de, ben de Süper Lige çıkmamış olsak ta, bu eksikliklerin giderilip giderilmediğini sordum. Başkan "Eksikliklerin giderilmediğini, otobüs konusunda Bandırma Belediyesinden aldığımız lojistik desteklerle gidildiğini" belirtti ki, bu cevap BANDIRMA ve BANDIRMALILAR adına üzüntü verici oldu !

https://www.youtube.com/watch?v=7VvvzYLAMn8


Bu iki sorunun halli için ; Öncelikle Balıkesir Valimizin önderliğinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Beden Terbiyesi'nin stad revizyonunu gidermesi önemli. Ama bürokrasinin çalışması için de, başta Bandırma Siyasetinin ön alması lazım. Girişimleri yapmak ve takip etmek en başta AKP Balıkesir Milletvekillerinde, sonra CHP Milletvekillerinde ve AKP-CHP örgütlerinde. Bandırma Kaymakamlığında, Bandırma Belediye Başkanlığında...STK lar da, seyirci olacaklarına, bu konuda baskı oluşturmalı tabii. SİYASET GÖREVİNİ YAPMALI ! Biliyorum ki bu hamleleri Ankara-Balıkesir nezdinde gerçekleştirmeye kalkanların yanında, Başkan Onur GÖÇMEZ de olacaktır.
Kulüp OTOBÜSÜ için de görev, Bandırmalı İş Adamlarına ve Bandırmalılara ve Bandırmaspor taraftarlarına düşüyor. Bu kadar küçük bir sorunun halledilmemiş olması, Süper Ligin kapısına dayanmış, BANDIRMA adına yakışmıyor. Bunun için kampanyalar şimdiden başlatılmalı ve işadamlarımız da pamuk ellerini ceplerine atmalılar ki, (benim bundan kuşkum yok) sadece ; adında BANDIRMA bulunan Bagfaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Beşiktaş a milyon dolarlar veren Y.Kemal GENCER bile, bu sorunu bir talimatla çözebilir. Veya, arkadaşı Erdoğan DEMİRÖREN ile birlikte çözer.
BAGFAŞ giydirilmiş, BANDIRMASPOR Otobüsümüzü, bekliyoruz sayın Y.Kemal GENCER !  Tesis çalışmalarını imrenerek izlediğimiz Bandırma Spor un, 2022/23 1. Lig yolundaki mücadelesinde, BAŞARILAR diliyoruz. Onur GÖÇMEZ varken, süper lig de bizim olacak !

07/08/2022 NOGAYTÜRK