Bandırma'nın Ayıpları

BANDIRMA’NIN AYIPLARI!

Fikret ÇAĞIN.

Bandırma GERÇEK Gazetesi İnternet sitesinin sahibi sayın Mehmet LEVENTOĞLU’nun 9-7-2022 tarihli BANDIRMA VE ÖLÜM UYKUSU başlıklı yazısı! Üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir yazıdır, Eğer bu yazı. Bandırma’nın başta yerel yönetimini, sendikalarını, sanayicilerini, çeşitli meslek odalarını ve dernekleri, içinde bulundukları "ÖLÜM UYKUSU"ndan uyandırıp kendilerine getiremeyecekse, daha söylenecek başka söze gerek yoktur diye düşünüyorum.

Yazar, Borsa başkanından ve Bandırma Ticaret odası başkanı sayın Mehmet KILKIŞLI dan başka Bandırmanın sorunlarına çözüm arayan Valimizle görüşen kimse yok, lakin bir iki kişinin mücadelesi etkin sonuç veremiyor diyor.

Yani demek istiyor ki bu işlerin çözümü kent STK.ların birlik ve beraberliklerinden geçer yeri de önce yerel meydan, yerel medya İl ve İlçe Milletvekilleri sonra ANKARA’dır.

İlimizden ve İlçemizden her dönem çok sayıda çıkan çok sayın milletvekillerimiz klişe açıklamalarla medyada yer almaktan başka  ne iş yaparlar?.

İktidar Milletvekilleri, kendilerinden olan belediyelerle can ciğer kuzu sarmasıdırlar, hizmette pek kusur yoktur. Muhalefete ait belediyelere de çaktırmadan sizde yiyip içelim, bizde gülüp oynayalım gibi oyalamalarla vakit geçirirler.

Muhalefet Milletvekilleri ise kendilerine ait belediyelerin çeşitli sosyo- ekonomik sorunlarını, ülkemize ve insanımıza zarar veren yada büyük yararlar sağlayacak gelişmeleri, çevre sorunlarını, çözüm önerileriyle birlikte hazırlayıp TBMM ne sunarlar, lakin bu sunulan önergeler de genel geçer ifadelerdir bilimsel araştırma içeren bir sunum yoktur zaten olsa da ;her ne kadar halkın ve ülkenin yararına da olsa, muhalefetten geldiği için asla kaale alınmaz.

(Ülkemde siyaset anlayışı budur.. Önce İktidar sonra yine İktidar)

Örneğin, sayın Namık HAVUTÇA’nın Gönen Çayı ve Marmara denizinin kirlilikleri konularında verdiği araştırma önergeleri gibi, sayın Ahmet AKIN’ın M. Vekili seçildiği günden bu güne kadar verdiği gen soru, araştırma önergelerinin sayısı yüzlerce ama ne yazık ki akıbet aynı.

Bu duyarlı Milletvekillerinin önergelerine ‘Siz bilirsiniz bir iki, Biz biliriz on iki’ havasıyla yaklaşılıp reddedilir.

Belli ki Milletvekillerimiz de bu duyarsızlıklar karşısında bıkmışlar, sus pus olmuşlar, tıpkı Maaşlarına yapılan kallavi ZAM ‘lara karşı sustukları gibi.

Bakınız LEVENTOĞLU Bandırma hakkında ne yazıyor.

*Kentimiz bile bile, isteye isteye köreltiliyor diyerek, Bir ilçenin siyasi tercihi nedeniyle İktidar tarafından nasıl cezalandırıldığını net bir biçimde gözler önüne seriyor*, ERDEK, İSTANBUL ve hatta muhalefete ait tüm belediyelerin durumları aynı, İl ve İlçelerin gelişmelerini İnsanların refahını öteleyen, bu tutum ve davranışlar hizmet anlayışıyla, insan ve vatan sevgisiyle bağdaşabilir mi?.

Bandırma’da FERİBOT seferleri iptal. TREN seferleri iptal.

6. Hava üssü ile Liman AVM arasındaki üst geçişli, viyadüklü yolun 6 yıldır bitirilemediğini (bundan sonra da muhtemelen bitmez çünkü para kalmadı).

17 Eylül Üniversitesi Tıp fakültesinin binasını yapamadılar,(yapmadılar!) Tıp fakültesiz Üniversite olur mu? Talebelerin kayıtları burada eğitim İstanbul’da.

Bekleyin yakında Deniz otobüsleri de kaldırılırsa şaşırmayın diyor,* ben hiç şaşırmam çünkü Bandırma’nın daha bir çok ayıbı var ama yazı uzadı inşallah gelecek günlerde değiniriz. Kalemine sağlık LEVENTOĞLU… Esen kalınız….

13-07-2022-FİKRET ÇAĞIN -BANDIRMA