Bandırma Turizm ! Koordinasyon Toplantısı

BANDIRMA TURİZM KOORDİNASYON TOPLANTISI...

Ama adı hoşlarına gitmemiş olacak ki, sonradan ekranlarda BALIKESİR TURİZM BULUŞMALARI ! denilmiş...Oysa, basına dağıttıkları dosyadaki gündemde, TURİZM KOORDİNASYON TOPLANTISI yazıyordu... KOORDİNASYON, daha çok sportif bir terim olmasına rağmen, artık her sahada kullanıyoruz ! Belli bir gaye ve nihai amaca ulaşmak için, çeşitli işler arasında bağlantı kurmaya, uyum ve düzeni sağlamaya, eş güdüme koordinasyon deniliyor oysa !

BANDIRMA da, B.Ş Belediye Başkanı Yücel YILMAZ'ın ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga TOSUN’un ;  Daire Müdürleriyle, yardımcıları olan bazı (ama bazı) meclis üyeleriyle  katıldığı ;  'TURİZM KOORDİNASYON TOPLANTISI'... Bandırma Grand Asya  Otelinde yapıldı. 17/06/2020  
Bu toplantıdan kimlerin haberi vardı ? Kimler çağrılıydı bilmiyorum. İçerdeki düzene bakılırsa, ev sahibi Balıkesir Büyükşehir gibiydi. Benim de haberim yoktu...Başkan Yardımcısı arkadaşımızın açıklamasına göre ; Toplantıdan Bandırmanında haberi birkaç saat önce olmuş. Organizasyon Balıkesir Çalışma İl Küaltür Müdürlüğü ve Büyük Şehir tarafından yapılmış ! Bandırma Belediyesi ev sahibi olduğu için ordaymış sadece...? 

Grandasya otelinin karşısında ofisim var ve birini görmek için aşağı inmiştim de, Bandırma Gazeteciler Derneği Başkanı Kaan BİNGÜL denk geldi...Otelden çıkıyordu... -Toplantıya neden gelmedin ? Dedi. Ne toplantısı, haberim yok dedim.  Yücel YILMAZ ın yukarıda olduğunu toplantının devam ettiğini söyledi, ben toplantı bitmediyse HOŞ GELDİN demek için 10. kata çıktım ve toplantıya dahil oldum...
Ev sahibi, Bandırma Belediyesi olması lazım bence de, Belediyenin Basın bürosu nedense bize, bana haber vermemişti. Sanırım yemekliymiş ya...herkesi çağırıp masrafa girmemek için, tasarruf etmişler herkesi çağırmaktan ve şak şak ELİT BASIN MENSUPLARINI çağırmışlar !

Alkışlıyorum şimdi ben de...:)
Neyse bunu da geçtim de... Salonda bol miktarda seçilmiş CHP liler ve seçilmiş AKP liler vardı nedense ! Ne yapıyorsunuz beyler ? AKP-CHP İşbirliği içinde mi... çözüyorsunuz sorunları ? Ama MHP lileri de, İYİ Partililileri de göremedim orada ! Müttefiklerinize bari, kazık atmayın yahu ! Bandırma yı ilgilendiren bir siyasi toplantı yapıyorsanız, Bandırmalıları ve onların geleceğini ilgilendiren bir kader toplantısı yapıyorsanız, ilgililerin hepsini çağıracaksınız arkadaş ! Otel patronları ve tüccarlarla, TURİZM falan olmaz yani !
Size göre, zararsız yandaş havuzunuz içindeki Basını çağırırken, seçimlere birlikte girdiğiniz partileri, STK ları ve meclis üyelerini çağırmamanız, bence ayıp olmuş ! TURİZM denilince, OTEL ve OTELCİLER mi aklınıza geliyor sadece ? TURİZM konusunda, sizin bürokratlarınıza, birilerinin ders vermesi lazım galiba ! Onları Turizm seminerlerine bari, gönderin bence. Önceden, ilgililere haber verip, uygun mekanda bir TURİZM Paneli yapsaydınız keşke...İlla yemek ısmarlayacaksanız millete, adam ayırmadan, yandaş havuz demeden, onları da... doyurabilirdiniz mesela...! 

Canlı Ropörtaj için tıklayınız https://youtu.be/ycW_Y9Rp4jk

Ayıp olan diğeri de, 100 metre uzunluğunda bir masa düzeninde basını en sona koymuşsunuz! Ne alaka ? Ne Başkanlar bizi görebiliyordu, ne de biz başkanları...Adeta CORONA dan korunmak için bizi 100 mt uzağa atmışlardı...Corona olan siz misiniz ? Yoksa biz miyiz ? Böyle düzen, bir daha umarım olmaz. Organize eden otel miydi, Bandırma Belediyesi miydi, Balıkesir miydi... bilemem, ama hoş olmamış !

Haa Yücel Başkanımızın Balıkesir B.Ş Meclis Toplantısında da, Basın mensupları balkona atılmıştı da, ben onu unutmadan, dün de bunu yaşadım.

Davetsiz misafir olarak girmişsem de, yazamadan edemedim !

Hadsiz falan deseniz de, umurumda değil !

Bandırma bizim çünkü ! 

RAMAZAN NARİN'İN BANDIRMA'DA YAPILAN TURİZM TOPLANTISI VE TOTEM KONUSU İLE İLGİLİ ÇARPICI GÖRÜŞLERİ  BALIKESİR HABER AJANSI  RÖPORTAJI İÇİN LİNKE  TIKLAYINZ !

https://youtu.be/ycW_Y9Rp4jk  

18-06-2020/RAMAZAN NARİN