Bandırma Tarihe Geçti !

GEREKSİZLER  GİTTİ ! BANDIRMA TARİHE GEÇTİ..! 

*Birşey yapmış olmak, hiçbirşey yapmamış olmaktan... daha iyidir ! diyordum, bişeyler yapıldı ve dananın kuyruğu koptu ve kuyruk acısı ülkenin her tarafından duyuldu.!  

BALIKESİR DÜŞTÜ SÜRECİ NASIL BAŞLADI VE ;  03/03/2022 Bandırma Belediye Meclisi nin, aylık olağan toplantısı vardı. Toplantıdan önce, görevini savsaklayan devamsız üyelerin, devam-devamsızlık cetvellerini, Ramazan NARİN Belediyeden istemiş ve düşürülmesi gerekenleri AFİŞE EDECEĞİM diyerek te, gazete ve sitelerinde... bunu duyurmuştu.

Yetmemiş... Belediyeden aldığı cetveller ile de, Belediye kanunlarını da hatırlatarak, meclis eğer kendisini düşürmek (intihar etmek) istemiyorsa ;  4+2 üyenin devamsızlıklarına dikkat çekmiş ve ilk (4) tanesinin meclis üyeliklerinin düşürülmesi gerektiğini de, altını çizerek sürekli yazmıştı... değil mi ?

 Olay ; Bandırma meclisinden 3-4 AKP linin eksilmesi, yerine yedeklerin gelmesi değildi. Olay, üyelikleri düşecekler içinde, Balıkesir B.Ş üyelerinin de bulunmasıydı ve orada denge değişecekti... Şimdi BALIKESİR de denge değişti ve çoğunluk... Millet İttifakına geçti mi ? GEÇTİ !

Şimdi bu olayları ;  4-5 kişinin meclis üyeliklerinin düşmesi şeklinde değil, BALIKESİR B.Ş de Cumhur İttifakı düştü...! şeklinde değerlendirmek gerekiyor. AKP Genel Merkezi, bunu görmeli ! 

( Bnd Belediye Meclisi’nin, GEREKSİZ ÜYELERİ var yaa ; 3 yılda ve 35 toplantıda; ancak... 

1- Hasan Fahri ATLI (AKP) 32 Toplantıya gelMEmiş! 

2- Ramazan YAŞAR (AKP) 25 Toplantıya gelMEmiş! 

3- Zeynep ÖZDEMİR (AKP) 17 Toplantıya gelMEmiş! 

4- Basri Ersan KIRBAŞ (Bağımsız, AKP li sayılıyor.) 15 Toplantıya gelMEmiş ! 

=============================== 

5- Salih Soner KOÇOĞLU (AKP) 11 Toplantıya gelMEmiş ! 

6- Yalçın CÖMERT (CHP) 9 Toplantıya gelMEmiş ! Yaaa ;  

D Ü Ş E C E K L E R !  Ve ; Balıkesir AKP BŞ de DÜŞECEK ! (BİR AY) NOGAYTÜRK 

OLAY, Susurluk Belediyesini denetleyen Sayıştay müfettişlerinin, SUSURLUK RAPORLARINDA devamsızlık yapan meclis üyeleri hakkında, birşey yapılmamasını eleştirmesinden sonra süreç başladı. Öğrencim de olan, gurur duyduğum İYİ Parti Meclis üyesi ve grup başkan vekili Ömer ÖZTÜRK, Sayıştay Raporlarını es geçmedi ve meclise önerge vererek, devamsızlık yapan AKP Meclis üyesinin, üyeliğinin düşürülmesini gündeme aldırdı, oylattı ve düşürdü. O Meclislere, ben de katıldım. Hatta, (2) defa oylattı ve (2) defa düşürttü. Balıkesir B.Ş Meclisindeki sayısal cetvel de, 45-44+3 Millet İttifakı lehine döndü.  

Şimdi Balıkesir de, 44 den 2 düşen Cumhur İttifakına 1, 45 olan Millet İttifakına 2 üye daha dahil oldu. 43+46 Bağımsız 3 üye artık daha önemli. Ama onların da ikisi sözde millet ittifakında olan Demokrat PARTİ li üyeler, birisi de CHP den ayrılan bir arkadaşımız.  B.Ş Başkanı Yücel YILMAZ, artık mecliste oylama yaparken, KABUL EDENLER-ETMEYENLER-KABUL EDİLMİŞTİR ! diyemeyecek, çünkü her an bir Millet İttifakı meclis üyesi SAYIM isteyebilir. İsteyecek de... AK GÖZ KARA GÖZ, orada ortaya çıkacak! 

Bu arada Bandırma Belediyesinde devamsız üyelerin savunmaları istendi ve Mart Meclisinde görüşüleceği ortaya çıktı. Ama, GÜNDEM e alınmadı ! Yetmedi !  Susurluk olayından dolayı, düşmeyi TBMM ne ve Çevre Bakanlığına taşıyan AKP Balıkesir Milletvekilleri, Bakanlıktan DÜŞÜRÜLEMEZ yönünde Genelge çıkarttılar, yetmedi !  Son gün ;  İbrahim DÜRMÜŞ hakkında İdare Mahkemesinden, YÜRÜTMEYİ DURDURMA Kararı çıkarttılar. Ama bu da yetmedi. 

Ve Bandırma Belediye Meclisi, gündemde olmayan düşürülmeler hakkında çok sayıda önerge vererek gündemi değiştirdiler ve devamsız üyelerin savunmaları okundu, kendilerine söz hakkı da verildi ama AKP li Zeynep ÖZDEMİR gene yoktu ! Ve neticede oylama yapıldı ve oy çokluğu ile (4) üyenin meclis üyelikleri düşürüldü. Doğrusu buydu, çünkü seçmen milletinin verdiği ünvanı ve yetkiyi kötüye kullananlar, istismar edenler ve görevlerini savsaklayanlar, bir ceza görmeliydi, gördü ve hepsinin meclis üyelikleri düşürüldü. DARISI TÜRKİYENİN BAŞINA ! 

Düşen üyelerin savunmaları da ( 4 savunmayı da alabilirsem, yayınlayacağım.) gayriciddiydi, hatta dalgageçerler gibiydi. AKP sıralarını alkışlatarak, ajitasyon yapıp mağduru oynadılar. ATIN BENİ/ATIN BİZİ ! şeklinde konuşarak, ortamı gerdiler. Oylama biter bitmez de, meclisi protesto ederek, topluca terk ettiler.  Elbette üzgün ve şaşkındılar ve Belediye bahçesinde, AKP İlçe Başkanı Mehmet DOĞAN’ın etrafına sıralanarak, mücadeleye devam edeceğiz... gibi, Bandırma’nın iradesini yansıtan meclisi de protesto ederek, bir garip basın açıklaması da yaptılar.  

Birincisi ; SAĞLIK DURUMLARI hakkındaki açıklamalar yasal gerçeği yansıtmıyordu arkadaş, gelmediğiniz tarihlerde nerelerde olduğunuz ve hangi otellerde kaldığınız falan ortaya çıkarsa mahçup olursunuz ! Hasta iseniz, niye meclis üyeliğine aday oldunuz ? Hasta iseniz ve görevinizi yapamıyorsanız saygılı olun kendi seçmeninize ve istifa edin arkadaş ! Bırakın kartvizit istismarını ! İstifa edin ki, yerinize yine sizin partiden çalışacak kişiler gelsin, öyle değil mi ? Hem, alttan geleni, hem de hizmeti engelleme hakkını nerden alıyorsunuz ? 

Şimdi ; Susurlukta kıvılcım olan işbu görevini yapmayan üyelerin, meclis üyeliklerinin düşürülmesi olayı, Bandırma da meşale oldu ve şimdi Türkiye’nin ciddi yüzlerce internet sitesinde ve gazetelerinde de yayınlanarak, Türkiyeye ışık saçmaya başladı. CUMHUR ve MİLLET İTTİFAKI Savaşı başladı. Bugünlerde, Türkiye gündemi çok yoğun olsa da, geliyor gelmekte olan ı tevsik edecek şekilde, bu olay, yani AKP BALIKESİR B.Ş Meclisinin düşmesi olayı ; HALK TV de, KRT de, TELE 1 de ve bazı ulusal TV kanallarında da tartışılırsa şaşırmam ! BANDIRMA, demokrasi ve siyaset tarihine geçti! 

Ve birçok il ve ilçede, benim yaptığım gibi Belediyelerden meclis üyelerinin devam-devamsızlık cetvelleri istenirse, devamsız üyeler teşhir ve afişe edilirse, yine şaşırmam ! Hatta demokrasi aşkına bunlar yapılmalı ki, siyasetin zor zanaat olduğunu, kartvizit siyasetçileri, bilakis görmeli ve kendi çıkarları için partilere çöreklenenler, gereksizler... oralardan uzaklaştırılmalıdır arkadaş !  

SUSURLUK ve BANDIRMA... Türkiye ye siyasi ders verdi. Siyasetçilere, parasıyla kartvizitine yazdırmak için ETEKET siyaseti yapan vahşi kapitalistlere de, hukuki ders verdi ve örnek oldu. Seçmen milletine de, nasıl denetçilik yapılacağını göstererek örnek oldu.  Yaşamımın yarısını Susurluk ta, yarısını Bandırma da yaşamış biri olarak, gururluyum. 04/03/2022 NOGAYTÜRK  

04-03-2022 /RAMAZAN NARİN