Bandırma Şehr-i Bayramlaşması

____BANDIRMA ŞEHR-İ BAYRAMLAŞMASI____

Cumhuriyet geleneği olarak, sosyal hayatımıza girmiş bir protokol ile, halkın buluşmasını sağlayan güzel bir geleneğimiz var...İl ve ilçedeki mülki amirin yanına, şehr-ül emin, garnizon komutanı ve oranın varsa milletvekilleri, siyasi partileri ve STK lar, daire müdürleri... bilcümle oradadır ve bu zevat, gelen halk ile bireylerle bayramlaşırlar ve bu olaydan bir BÜTÜNLEŞME umulur...  

DEVLET ile HALK ın bütünleşmesi... 

Bugün, 24 EYLÜL Perşembe-Kurban Bayramının 1. günü ve eski iskele binamızda bulunan nikah salonunda da, bu tür bir bayramlaşma vardı. 

Mülkü amirimiz Kaymakam Tuncay SONEL, Belediye Başkanımız Dursun MİRZA ve Garnizon Komutanımız oradaydı. Belediye meclis üyeleri ve STK lar da oradaydı ve bazı siyasi partilerimizin başkan ve yöneticileri de... Ama tam kadro sanırım, sadece bizim YEREL BASIN ordaydı... Milletvekili olarak ise, sadece AKP Mv Sema KIRCI Hanımefendiyi görebildim... 

Her olaya eleştirisel baktığımdan olacak ki... Bu merasimde de ben (kendimce) eksikleri gördüm tabii ki... Hoşgeldiniz-Güle güle kismi, teşrifat iyiydi de, İkram organizasyonunu hiç beğenmedim. 

Ayrıca ; böylesi törenlerde keşke bir takdimci bulundurulsa da, gelenler ve orada olanlar, birbirlerine karşılıklı takdim edilseler (öyle ya hayatında ilk defa kaymakamı v.d ni görenler de vardır gelenler içinde) ve merasime bir ciddiyet kazandırılsa, galiba fena olmayacak ! 

ŞEHRİN İKTİDARI KİM ? 

Bandırma, sadece Balıkesir'in değil Türkiye ve Güney Marmara Bölgesinin en önemli ilçesi... Haliyle, bu öneme yakışan etkinlikleri olmalı.

Türkiye İktidarı, 14 senedir AKP de eyvallah... 7 Haziranda seçim yapmış olsak ta, 1 Kasımda yeniden seçim yapacaksak ta, AKP halen iktidar... Buna da amenna ! 

Ama, Bandırma yerelde...; CHP iktidar beyler ! CHP li, Belediye Başkanımız ve meclisince yönetiliyoruz yani... CHP İlçe Başkanı ve yönetimini, CHP li meclis üyelerini orada gördüm de, sözde BANDIRMALI ve BANDIRMA adına ön siyaset yapan ÜÇ adet CHP Milletvekilimizi orada göremedim !

(Bir ay sonra genel seçim varken de, AKP-CHP-MHP nin seçilebilinir sıradaki milletvekili adaylarının da orada olmaması, bence bir eksiklikti.)

Şimdi o vekillerimizin bugünkü hareketlerini (Mazaretleri ne olabilir anlamında) takip ettim de, baktım önce PARTİMİZ diyerek Susurluktalar, Balıkesir'deler, başka ilçelerdeler ve partilerinin bayramlaşma programlarına katılmışlar ! 

Şimdi bunun neresi yanlış ? Diyebilirsiniz...! 

YANLIŞ, yanlıştır beyler... Ve mazaretleri de nazarımda geçersizdir ! 

Eyyy Mv Mehmet TÜM, Ahmet AKIN, Namık HAVUTÇA... 

Sizler önce, BANDIRMA ve Güney Marmaranın milletvekilisiniz. Balıkesir Milletvekilliğinizi, TBMM ne gittiğinizde göstereceksiniz. Veya Bandırma'nın bayramlaşması 1. gün saat:16.00 da 1 saatlik bir program ise, bu saati Bandırma'ya ayırıp, diğer saat ve günleri ; ister merkeze, ister körfeze, isterseniz herkese ayıracaksınız...Ama önce; BANDIRMAYA ayıracaksınız ! 

İnanın, önce BANDIRMA diyerek, Bandırma'nın şehr-i bayramlaşmasını yapmış olsaydınız, diğer 19 ilçe ve merkez, size asla laf söyleyemezdi. Çünkü sizler, önce Bandırmalısınız beyler ! 

Kaldı ki ; isminin üzerinde Bandırmalı olmadığı, Bandırma'yı tanımadığı şeklinde spekülasyon yaptığımız (ben de yaptım) sayın AKP Milletvekili Sema KIRCI, burada..! 

Haaa, Sema KIRCI Hanımefendinin BANDIRMALILIK eksikliği için bunu yaptığını ileri sürebilirsiniz. Ama, o BANDIRMALI olmaya çalışırken sizin Bandırmalı olma-ma-ya çalışmanız, maalesef İZAHTAN VARESTE ! 

Bugün şehr-i bayramlaşmada olmayan başta CHP li milletvekillerimiz olmak üzere, diğerleri ve gelmeyen STK ları da bu konuda, haddim olmasa da uyarmış olayım ve inşallah gelecek merasimlerde, 29 EKİM Cumhuriyet Bayramımızda, hepsini bir arada görürüz. 

Bilvesile ; ben de Gerçek Gazetesi ve Ramazan NARİN olarak, zevatın bayramını nasılsa bizzat kutlamışken, bütün okuyucuların ve Bandırmalıların da mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bayramın hayırlara vesile olmasını ve ülkemiz için de aydınlıklara sebep olmasını, şehit cenazelerinin artık gelmemesini canı gönülden diliyorum. 24.09.2015 NOGAYTÜRK

 

CHP Balıkesir Milletvekili, sayın Ahmet AKIN'ın AÇIKLAMASIDIR...

" Ahmet AKIN ; Ramazan bey selamlar ben bugün saat 13:00 da Bandırma da ilçe teşkilatımız ile bayramlaşmamıza katıldım sonrasında valilikteki bayramlaşmaya katılmak üzere Bandırma dan ayrıldım o yüzden Kaymakamlığımızdaki bayramlaşmaya katılamadım bilginize sunarım.Saatlerdeki uyuşmazlıktan dolayı katılamadım Bu vesile ile Bayram'ınızı kutluyor sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Ramazan NARİN ; sağolun açıklamanızı sayfama koyacam...Mazaretinizi umarım önce Bandırmalılar anlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim, kolay gelsin.

Ahmet AKIN ; Ramazan bey her zaman Bandırmamızdaki tüm organizasyon ve kutlamalara katılıyorum ve katılmak için özen gösteriyorum fakat bu sefer saat dengesizliğinden dolayı saat 13:00/14:00 arası bandırma daydım sonrasında ayrıldım ve katılamadım ve bende üzüldüm elbette..Sevgilerimi sunarım

Ramazan NARİN ; Açıklamanızdan ötürü ben teşekkür ederim, Telafisi mümkün bir eksiklik tespiti benim ki...ileride önce BANDIRMA derseniz bizler mutlu oluruz. sevgi ve saygıda bilmukabele Ahmet bey...

 Ahmet AKIN ; Elbette tespitinizde haklısınız ama lütfen şuna inanınki herzaman Bandırma'nın ve tüm Bandırmalı hemşehrilerimizin hizmetindeyim.