Balıkesir'de Muhteşem Gün !..Konuş Başkan !

BALIKESİR de ; MUHTEŞEM GÜN..! KONUŞ BAŞKAN !

Balıkesir B.Ş Belediye Başkanı Yücel YILMAZ... Belki de, 4,5 yıllık icraatının en büyüğü, en güzeli, en kalıcısı olan, Sportif Gelişim Merkezi ve her dalda sporun sahası... 127 dönüm, 127.000 m2 üzerine kurulan, Ali Hikmet Paşa Spor Tesislerinin, açılışını yaptı.

Açılışa ; sporcular, spor camiası başta, Balıkesir in siyasileri ve STK ları katıldı. Açılışa renk olarak ta Edremit doğumlu sanatçı Hülya AVŞAR açılışa geldi ve Başkan la tenis oynadı.

YATIRIM deniliyorsa budur..!  Belediyeciyim diyen siyasilere ve Bandırma Belediyesine, duyurulur ! Gidip bakın ve YATIRIM ı, yerinde görün. Ben, kapalı-açık spor sahalarını sayamadım ! Neredeyse, onlarca takım sporunun sahası vardı... Yüzlerce kişiye hitap edecek, bireysel sporlar için, tesisler vardı. Su sporları hariç, neredeyse bütün sporların, alanları ve alt yapıları vardı ve hepsinin açılışları yapıldı.

Anlayabildiğim kadarı ile, sadece sahalar değil, aklınıza gelen bütün sportif faaliyetlerin hocaları da, öğrencileri de oradaydı. Sporcular oradaydı...Balıkesir Spor da, Balıkesir sporcuları da oradaydı... Yani alt yapılarla yetinilmemiş, sporun üst yapısı da vardı ! Merkez ve 20 ilçenin gazetecileri de, haliyle oradaydı. Hülya AVŞAR ile yürürken, Hülya hanım da şaşırmış olmalı ki ; İstanbul da bile böylesi bir gazeteci ordusu görmedim dedi !

Büyükşehir kavramına uyan ve yakışan, sadece Balıkesir in değil, bölgenin en büyük en olgunlaştırılmış spor tesisleriydi, açılışına katıldığımız tesisler... Balıkesir in amatör ve profesyonel tüm sporcularına açık ve hepsine hitap edebilecek kapasitedeki bu tesise, tesis demektense ;  SPORUN BÖLGE MERKEZİ demek, daha uygun olur kanaatindeyim.

AHP SPOR KOMPLEKSİ... Gidin görün !  İlla, yapmak istediğiniz bir sporun merkezi, orda var... Sadece Balıkesir merkez, ALTIEYLÜL-KARESİ değil, 20 ilçenin de, en azından müsabakalarını yaparken zaman zaman yararlanabileceği bu kompleksi kazandıran, YÜCEL YILMAZ'a bir Balıkesirli olarak teşekkür ediyorum. Bu kadar büyük nasıl düşündün ? Seni düşündürten, bu çalışmalara yönlendiren, ekibine de teşekkür ederim. Organizasyon muhteşemdi, organizasyon mükemmeldi !

ŞİMDİ DUYMA-GÖRME-BİLME-KONUŞMA zamanı diye, afişler bilboardları doldurmuş ya, baştan bu afişleri, mübalağalı seçim afişleri olarak görmüştüm de...Değilmiş ! Son afişindeki KONUŞMA ZAMANI afişine, şimdi hak verdim. Biz, DUYDUK, GÖRDÜK, BİLDİK, sen ; KONUŞ BAŞKAN !

5 yılda yaptıklarını konuşmak, senin anandan emdiğin süt kadar helal ! KONUŞ BAŞKAN !

Yücel YILMAZ, Susurluk'tan hemşerim, benim... kısa sürede olsa okuttuğum öğrencim diye değil, Yücel YILMAZ' ı ufku açık, geleceği gören, basiretli bir başkan olmasından, Balıkesir sevdasını tescil ediyor ve yaptıklarından dolayı da; seviyorum ne yalan ! 

Bandırma nın B.Ş den, yeteri kadar yatırım almadığını yine söyler yine yazarım ama; Balıkesir in çehresini değiştiren biri olarak ta, Başkan ı takdir ederim. 9 Kasım da, benim ÇİŞİM GELDİİİ ! Protestolarımı kaale alıp, Bandırma'ya yaptırdığı ÜCRETSİZ TUVALET açılışında da... ordayım. 2024 te tekrar seçildiğinde, Bandırma'ya yapacağı, yapması gereken diğer yatırımların sözlerini de, ondan alacağım. Hazırlıklı gel Yücel Yılmaz !

Balıkesir, Başkanını bulmuş ! Bu günü yaşayınca ; başka bir şeyi görme, duyma, bilme ihtiyacım dahi kalmadı. Artık ; 17 Ekim 2023 senin konuşma tarihin, 2024 -31 MART ise, senin PERÇİN tarihin olacak. Balıkesir bugün yanındaydı, yarın yine yanında olacak !  Yolun açık olsun...!

17/10/2023 -RAMAZAN NARİN-NOGAYTÜRK