Balııkesir - Bandırma Siyaseti

Sürprizlerle dolu...Şaşırmayın !
1- CHP Ahmet AKIN Balıkesir' B.Ş Adaylığından geri çekildi. Bandırma Belediye Başkan Adayı gösterilebilinir. Ahmet AKIN istifa ederse ; Bandırma adaylığı söz konusu olabilir veya B.Ş için, Cemal ÖZTAYLAN ı Genel Sekreter olarak yanına alıp, Balıkesir e BAĞIMSIZ B.Ş. Bld Başkan Adayı olarak seçime girebilir...
*İtiraz için olumsuz açıklama ve eyleme girişip, Ankaraya kadar giden CHP’li ekipler görevden alınabilir. Çünkü bu ekip, Genel Merkezin kararına (CHP+İYİ PARTİ Seçim ittifakı)  itaat etmeyecektir ve seçimde çalışmayacaktır.
2- AKP, Balıkesir stratejisi de değişebilir. (Çünkü ; Balıkesir FETÖ nün Türkiye’deki en önemli merkeziydi ve fetöye bulaşmayan neredeyse kalmadı...) Geçende yazmıştım. AKP B.Ş. Adayı gösterilen mevcut Karesi Belediye Başkanı hemşehrim, MAYÖR Yücel Yılmaz da adaylıkdan geri çektirilip, fetö söylentilerinden uzak, MHP eski il başkanı ARGUN ATICI AKP+MHP ortak adayı gösterilebilinir. Veya Nazmi BAŞARAN...veya BEYAZ BİR ÜLKÜCÜ ! 

seçim stratejisinde....
3- Bandırma AKP ve CHP ve İYİ Parti - MHP Adayları henüz belli değil ya ; 
*Dursun Mirza CHP den aday gösterilmez ise ;  İYİ Partiden veya AKP den aday olabilecekti (benim şahsi fikrimdi). İYİ Parti CHP ittifakı, 1. ihtimali kaldırdı. O zaman ; Dursun MİRZA CHP tarafından aday gösterilmez ise ; AKP Bandırma adayı gösterilebilinir.  (Bkz. Umreye, bakınız oğlunun nikah memuruna, bakınız TEMATİK Park projesindeki rollere... Bakınız, AKP nin hacı bekler gibi hala aday çıkarmamış olmasına...)

**Bandırma İYİ Parti aday çıkarmayacak. Belki CHP Adayı, İYİ Partili bir iki meclis üyesi adayını listesine alabilir. 
***Bandırma MHP kesinlikle aday çıkarmayacak. Onlara da AKP, Meclis üye ADAYI, BİR KAÇ KONTENJAN VERECEK.. 
15.12.2018 NOGAYTÜRK