B. Mavi Vatan... Ş. Hovardalığı !

B. MAVİ VATAN... Ş. HOVARDALIĞI !

İLAN ; Balıkesir Büyük Şehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 13. Maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi hükümleri gereğince ; Eylül Ayı Olağan 1. Meclis toplantısı 10.09.2020 Perşembe günü saat 15:00’de Ayvalık İlçesi Cunda Adasında Jale 6 Gemide toplanarak, gündemindeki konuları görüşecektir. Kamuoyuna duyurulur. 04.09.2020 Mehmet Birol ŞAHİN Bld Başkan V.

Benim haberim 1 gün önce, Bandırma dan davet edilen bir gazeteci arkadaşımın söylemesiyle oldu. Meclis toplantısı bahane, toplantı 4 gün sürecekmiş ve toplantı tatile dönüştürülmüş ! Bazı gazeteciler çağrılmış ve akredite edilmişler.

B.Ş Sayfasındaki duyuruda, toplantının 4 gün süreceği veya MAVİ VATAN v.s yok... Ama, Meclis Başkanı da olan B.Ş Belediye Başkanı Yücel YILMAZ açılış konuşmasında ; MAVİ VATAN kavramına atıf yaparak, toplantıyı açtı. Ama MAVİ VATAN DOĞU AKDENİZDEKİ ULUSLARARASI ÇATIŞMADAN bahsetmedi ! Ama toplantının bir gemide ve denizde yapılmasının nedeni önce mavi vatan olayları olarak açıklandı, sonra da her ilçede yapacağız denildi ! Yücel YILMAZ’ı rahatsız ediyor olmalı ki, Kuvva-yi Milliye den söz ederken, ilk kurşunun Ayvalık ta atıldığını, o yüzden Ayvalık ta olduklarını söyledi de, unuttu belki, son kurşun’un Bandırma da atıldığını söyleyemedi !

JALE 6 Gemisi bir tur-gezi teknesi, 680 kişi kapasiteli imiş ve Ayvalık D.P Belediye Meclis üyesi birine ait olduğu iddia ediliyor ! Gemi, CUNDA Adası açıklarında, bir yerde demirli. Geminin sahibi DP li de, Ayvalık Belediyesi de güya DP li ama, Balıkesir B.Ş Meclisindeki iktidar-muhalefet sayısal eşitliğini işbu DP li üyeler bozuyor ve ilk günden beri mecliste AKP lilerle birlikte parmak kaldır-parmak indir yapıyorlar. Sanırım bu vefanın borcunu ödemek için ilk ilçe toplantısı Ayvalık ta ( CUNDA da) yapılmış !

GEMİDEKİ MECLİS TOPLANTISI ; https://www.facebook.com/watchparty/3244424859009718/?entry_source=USER_TIMELINE

PANDEMİ SALLAMAYAN, B.Ş MECLİS TOPLANTISI

https://www.facebook.com/watchparty/322355298873169/?entry_source=USER_TIMELINE

Sayın Büyükşehrin, bu toplantıya ait 93 meclis üyesini çağırmasına gerek yok, bildirilmiştir de... gazeteciler için basın bürosunun davetiye gönderdiğini ve gelecek olanlar için akreditasyon yapıldığını, biliyoruz. Kaç gazeteci gitti bilmiyorum. Ama ; 93 Meclis üyesi bu defa tam kadro gitmiş olabilir de, geminin kirası, yemek ve yol masrafları nereden ödendi? Eğer Belediye bütçesinden bu hovardalık yapıldıysa, en başta ben bir Balıkesirli olarak, hakkımı helal etmiyorum. Balıkesir’de çöplüklerden yiyecek bularak yaşamını sürdürmeye çalışan hemşehrilerimiz varken, bu masrafları onamıyorum ve hovardalık olarak görüyorum !

En acısı da, B.Ş Meclisindeki diğer partiler...AKP+MHP+DP bir iktidar grubu amenna, ama CHP ve İYİ Parti, sözde muhalefet Partisi kardeşim! 10 Eylül 2020 Meclis toplantısı için bu masraflı organizasyona, muhalefet niçin HAYIR demedi ? Yoksa, gemide yenecek yemekler ve içilecek içkilerin cazibesi, onlarıda mı çarptı ? Üstelik günlerden perşembe, gecesi de cuma gecesi sayılacak ve cuma günü de muhtemelen işbu meclis üyeleri ve Belediye Başkanlarımız CUMA namazına gidip, bol bol cuma kutlaması mesajları atacaklar sosyal medyada !GEMİYE

GEMİYE GÖTÜRÜLEN YEREL GAZETECİLERİMİZ ve SEVİNÇLERİ !

Ben, ilk eleştirilerimi ; Belediyeye ait araçlarla, sabah saatlerinde yola çıkan gazetecilerin, sosyal medyadaki paylaşımlarında yaptım.

YORUMUM ŞU İDİ ; “ BALIKESİR B.Ş Belediye Meclisi, Ayvalık Cunda Adası açığında, bir gemide, çağırdıkları yerel basın gazetecilerle birlikte, 4 gün sürecek MECLİS TOPLANTISINI gerçekleştiriyor. Meclis bahane, Balıkesirlilerin parasıyla TATİL şahane! “ “Meclis üyelerine ve çağrılı gazetecilere RÜŞVET gibi bir kıyak tatil! Masraflar kimden?” “AKP lileri Ve müttefikleri DP lileri, MHP lileri Anladım da, CHP+IYI Parti meclis üyeleri...nasıl kabul edersiniz bu israfı ve hovardalığı ?”

“ B.Ş Belediye Meclisi, Ayvalık Cunda Adası açığında, bir gemide, çağırdıkları yerel basın gazetecilerle birlikte, 4 gün sürecek MECLİS TOPLANTISINI gerçekleştiriyor. Meclis bahane, Balıkesirlilerin parasıyla TATİL şahane! Meclis üyelerine ve çağrılı gazetecilere RÜŞVET gibi bir kıyak tatil! Masraflar kimden? AKP lileri Ve müttefikleri DP lileri, MHP lileri Anladım da, CHP+IYI Parti meclis üyeleri...nasıl kabul edersiniz bu israfı ve hovardalığı ? NOGAYTÜRK “

Günün gecesi, benim eleştirilerimden rahatsız olan birkaç kişi aradı. Arayanlardan biri de Balıkesir TV den Levent ÖZENÇ idi. (4) günlük tatil rezervasyonları (gazetecilerin) olmadığını, hatta meclis toplantısının bittiğini, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinden bazılarının ve bazı gazetecilerin, Balıkesir’e geri döndüklerini söyledi.

KAPTAN YÜCEL YILMAZ !

Ben de, kimlerin gittiği, kimlerin döndüğü, gidenlerin gece dönüp-dönmeyeceklerini v.s bilemem. Gemide, kalanlar kaldı mı ? Kaldı ! Kalanlar gemide mi yattı ? Yoksa CUNDA Adasında bir otelde mi ağırlandı ? Onu da bilemem...Bildiğim, iskelede banklarda sabahlamayacaklarıdır !

Türkiye nin ve Balıkesir in bunca önemli sorununun olduğu bir zamanda, meclis toplantısını, kendi meclis üyelerindizden birine ait bir özel gemide, tatile çevirmenin uygun olmadığını belirttim. Haaa işbu armatör meclis üyesi, gemisini ve yemeklerini, Cunda tur masraflarını v.s arkadaşlarına ikram da vermiş olabilir bilemem de, inşallah yarın gemi faturası Belediye muhasebesinden çıkmaz ! Bu meclis toplantısının anekdotlarını, Gemide kalan gazetecileri ve meclis üyelerini, Başkan Yücel YILMAZ... isterse açıklayabilir ve bizde yayınlarız !

Şekil (A) da görüldüğü gibi, mavi vatan bahane, tatil şahane ! Eee masraflar için eliniz cebinize de gitmiyorsa, şahane ötesi ! Meclis gündemindeki 95 maddeyi de merak etmedim değil ! Kaz ve Madra Dağlarındaki siyanürle altın aranması olayını normalleştiren ve destekleyen, onayan bu meclis üyelerimizin, iktidar bloku ve muhalefetiyle birlik ve beraberlik içinde görev icra ettiklerini hayretle ve ibretle izliyoruz. Gazetecileri de, en azından istediklerinizi güzel koruyup kolluyorsunuz onlar sizi eleştiremezler bile de..

Bence Balıkesir B.Ş Meclisi...

Siyaseti kurallarına göre oynamıyorsunuz. 

11/09/2020 - RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK