Atak İlçe Başkanı Olmalı

ATAK İLÇE BAŞKANI OLMALI
    Genel seçimin hazırlığındaki partilerin istifa eden il ve ilçe başkanlarından boşalan yerlere yenileri atanmaya başladı. Bu nedenle CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı milletvekilliği aday adaylığı için   görevinden istifa etmiş, yerine Erden Köybaşı atanmıştı. Milletvekilliği aday adaylığı için de CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanlığından Selim Panç istifa etmişti.
    Seçim hazırlıklarının ve bu hazırlıkları plânlı projeli uygulayarak yönetmenin çok önemli olduğu bir zamanda, milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimini organize edecek tecrübeli bir şahsın olması önem kazanmaktadır.
    CHP Bandırma İlçe Örgütü'nün de tecrübeli bir başkana ihtiyacı vardır. Tepeden paraşütle ya da bir takım yerel KONSEY'in baskılarıyla atanan kukla başkanlarla bir yere gelinemeyeceği bir gerçektir. Bu tür hırsların yanlışlıkları ağır bir biçimde geçmişte yaşanarak görüldü. 
    Şu an Bandırma CHP İlçe Örgütü'nde bu sıkıntının haf safhada olduğu kesin. O sıkıntı da örgütün tecrübe eksikliğidir. Bugünkü Bandırma CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri, şu bildik KONSEY'in oluşturduğu tecrübesiz, toplama bir yönetim kurulu görüntüsündedir. Kısacası hiç bir tecrübe yok. Bu konuda onlar için fazla bir şey söylemeyeceğim. Bandırma'ya ve ilçe CHP'ye ince ayar çekip, kitleleri yönlendirmeye çalışan şu bildik yerel KONSEY, sadece kendi çıkarını düşünerek kukla olup, onlara emre amade hizmet edecek uydu bir başkanı, CHP Bandırma İlçe Örgütü'ne atamanın hesaplarını yapmanın hayali peşindeler.    
    Kısacası artık her şey eskisi gibi değil, KONSEY için bu saatten sonra da o hayal çok zor olsa gerek. 
    Parti tabanı şu yerel KONSEY'e çok öfkeli ve bildik KONSEY'e baş kaldırmış durumda. Parti tabanı onlar için burnundan soluyor. O insanlar burunlarından solumakta da çok haklılar. KONSEY karşıtlarına ben de destek veriyorum ve o KONSEY'i dağıtmak için de tabanla birlikte elimden gelen tüm çabayı sarf edip, KONSEY'e karşı mücadele vereceğim.
    Gelelim asıl konuya; şu anki CHP Bandırma İlçe Yönetimi şu bildik KONSEY, daha önce hazırlamış olduğu listeyle, önceki yerel seçime başarılı bir şekilde girdiği yönetimi bir anda harcayarak onların seçilmesini sağlamıştı. Şimdi hiç bir seçimle tecrübe edinmemiş bu yönetime, istifa eden başkan sonrası yeni bir başkan gerekiyor. Evet, KONSEY kendilerine hizmet edecek bir başkanın atanmasını istiyor. Bu da şimdilik zor, oyun bozulacak.
    Bir partinin başına getirilen bir başkan, sokaktan toplanıp, paraşütle tepeden indirilmez. Gençlik kollarından, aşağıdan başlar, yukarıya yirmi tırnağıyla tırmanır, partinin her etkinliğinde bulunarak yönetime katılmayı hak eder.  Şu anki yönetimde bu aşamalardan gelen kaç kişi var? Benim bildiğim bir tek kişi var: Mehmet Atak.
    Genel seçime katılacak olan CHP Bandırma İlçe Örgütü'nün ilçe başkanı olarak bu görevi yapabilecek tecrübeli kişi, Mehmet Atak'tır. Mehmet Atak, CHP Bandırma ilçe başkanı olmalıdır ve CHP, onun başkanlığında seçime katılmalıdır.
    Dedim ya; KONSEY'in tüm plânları bozulacak!
    Benim gibi düşünen tüm arkadaşlar isyanda. Çok haklılar. İleride bu olanları yazacağım. Birileri çok rahatsız olacak, çok eminim. Meydan boş değil. Tüm hesaplar, tüm plânlar bozulacak. Taban ve toplum tarafından tanınan o malum bilinen KONSEY, sakın ola ki bir hata yapmasın! Hepsi oturdukları yerde otursun. 
    Bildik hatalara devam eden KONSEY, o tehlikeli hatayı çıkarları için yaptığı an, zaten bu iş bitmiş, malum bildik KONSEY tarihten silinmiş olacaktır. Bunu da buraya yazdım. 
    Mehmet Atak, CHP Bandırma İlçe Örgütü'nün ilçe başkanı olmalıdır.
    KONSEY ince ayar hesaplarını bıraksın, yoksa durum vahim. Ben de buradan KONSEY'e hatırlatayım dedim.

03-01-2023/SEDAT KUTBEK