Benden Söylemesi

BENDEN SÖYLEMESİ
    Bandırma CHP'de görevden istifalar başladı. 
    Muhtemel önümüzdeki yıl, 30 Nisan'da yapılacak erken genel seçim için milletvekil iaday adayları hazırlıklara başladı. Aldığımız duyumlara göre sadece Bandırma'dan 15 adayın ismi, orada burada konuşulurken, benim bildiğim 7 isim var ama o isimleri şimdi vermeyeceğim.
    Asıl konu hiç ortalıkta görünmeyen, sadece seçim zamanı piyasaya çıkan, adı sanı bilinmeyen, partinin hiç bir dalında tek bir emek harcamayan ve bir anda gökten zembille inmiş gibi sağa sola gülücükler yollayarak, kabak çiçeği gibi açılıveren tipler arenaya çıkıveriyor.
    Yok böyle bir şey! Bu iş o kadar kolay ve ucuz değil.
    Bu milletvekili aday adaylarından kimi, kendini Bandırma'nın "piri" hissediyor. Tam bir komedi. Bandırma'ya ayar çekmek o kadar kolay bir iş değil. Örneğin bazıları Bandırma'nın belediye başkanını yanına alıp bu ara çok sık görülen  açılış törenlerinde görünmek için kameraların karelerine giriyor, poz poz fotoğraflar veriyor.
    Kimse Bandırma'yı yönetmeye, ince ayar çekmeye, bu kentin şehr-i eminini yanına alıp, Bandırma'yı yönetmeye kalkmasın. Bu işler o kadar basit, çok kolay bir atraksiyon değildir. Ne parti üyesi, ne de Bandırma halkı kolay yutulan bir çerez olarak görülmesin. Sakın ha, sakın.
    Bir kaç kişi hariç sözüm şu; milletvekilliği aday adaylığı için beyni boş, cüzdanı dolu kişiler bu sevdadan vazgeçsin. Şaka değil! Şunu onlara söylemek doğru olur; hiç böyle bir şeye kalkışmasınlar. Tek başıma
onlarla uğraşarak, onlara engel olabilmek için akla gelecek her türlü engeli gerçekleştirecek kişilerden biri ben olacağım.
    Parti içinde kendi kafalarına göre adi bir düzen kurarak, kendilerini o düzenin elebaşısı zannedenler, her zaman mağlup olacaklar. Geçmişe dönüp baktıklarında, bunun örnekleri çoktur. Parti ve seçtikleri delegeler onları kurtaramayacaktır. Kim kimi desteklerse desteklesin, isterse sivil toplum kuruluşları destek versin, ya da başkaları, artık bu saatten sonra bu tür yakınlaşmalar, ilişkiler bitmiştir.
    Bence Bandırma'nın belediye başkanı da bu tür ilişkilerden uzak durup, elini ayağını bu işlere bulaştırmamalıdır. Bu işin ucu zamanı geldiğinde ona da dokunabilir. kendi kendine zarar verebilir ve yerel seçimlerde onu da etkileyebilir. 
    Benden söylemesi.

29-12-2022/SEDAT KUTBEK /BANDIRMA