BBB'nin Bandırma'daki Basın Toplantısı

BBB'NİN BASIN TOPLANTISI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz'ın ekibiyle birlikte Bandırma Palas Otel'de düzenlediği başta TRT olmak üzere, BBB TV ve Güney Marmara ilçelerindeki gazetecilerle basın toplantısına ben de uzun yıllar sonra davetli olarak katıldım. Ben bu toplantıyı farklı bir bakış açısından yorumlayacağım.

Basın toplantısı güzel, olumlu bir toplantı oldu, en azından aramızdaki yürekli gazeteci arkadaşlarımız Bandırma'nın ve çevresinin kanayan yarası olan birçok sorunu direkt yüz yüze dile getirerek, Başkan Yımaz'ın dikkatini çekmesini sağladılar. Notlar alındı ve Başkan da gazeteciler tarafından sorulan sorulara yanıt verdi.

Toplantının detayını burada anlatmak istemiyorum; çünkü okurlar orada bulunan emekçi basının ve gazetemizin haberlerini gazete ve internet sayfalarında okudukları zaman Başkan Yılmaz tarafından verilen bilginin detaylarına ulaşacaklardır. Başkan Yılmaz, Bandırma ve çevresine yapılan ve önümüzdeki bir zaman diliminde de BBB tarafından yapılacak hizmetler hakkında basına bilgi verirken, benim gözlerim bu toplantıda, o ilçelerin belediye başkanlarını aradı ama toplantıda onları göremedim. Ben isterdim ki, bu bölgemizi ilgilendiren basın toplantısında, başta Bandırma olmak üzere, Marmara, Erdek, Manyas, Gönen ve Susurluk belediye başkanlarının da orada bulunmalarıydı.

Ben bu toplantıya yukarıda adı geçen ilçe belediye başkanlarının çağrıldığını sanmıyorum; çağrılmış olsalardı mutlaka içlerinden bir iki tanesi bu toplantıya katılabilirdi. Ne yazık ki, toplantı salonunda yoktular. O belediye başkanlarının bu toplantıda bulunmaları ve birliktelik içinde onlara da söz hakkının verilmesi sonrası bu basın toplantısını daha samimi, daha ciddi, daha kenetleyici, daha inandırıcı yapabilirdi. Örneğin ben; kendi yaşadığım şehir Bandırma'nın Belediye Başkanı Tolga Tosun'u bu toplantıda görmek ve onu da dinlemek isterdim, böyle bir şansım olmadı. Bandırma, Marmara, Erdek, Manyas, Gönen ve Susurluk belediyeleri de BBB'nin vazgeçilmez parçalarıdır.Bu eksikliğin art niyetle, partizanlıkla yapılmış olmadığını ve bir protokol eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Gelecek basın toplantılarının Güney Marmara'nın Bandırma, Marmara, Erdek, Manyas, Gönen ve Susurluk belediye başkanlarıyla birlikte yapılması doğal olarak daha uygun olacak ve yöre halkından gelecek haklı tepkileri de önleyecektir.

29-01-2021/SEDAT KUTBEK