Araba Devrilmeden Önce

ARABA DEVRİLDİKTEN SONRA..!!
Denizlispor, Bandırmaspor maçı öncesi Teknik direktörlüğe Selahattin Dervent'i getirdi,Maç günü borçlarını ödemediği için Denizlispor Kulübüne icra geldi.Yöneticiler maç formalarını güçlük ile icra memurlarından kaçırıp maça çıkmalarını sağladılar.Bu olumsuzluklara rağmen sahaya çıkıp,büyük bir dayanışma ve özveri ile savaşıp, arkadaşlık ve takımdaşlık duygularına inanç ve takım ruhunu sahaya yansıtıp maçı kazanmayı bildiler.
Bandırmaspor bu maçta geçen yıldan takımımızda kalan üç oyuncu ile maça başladı.(Ali Türkan,Özgür Çelik ve Serkan Sözmen)yani takımdaki 8 oyuncumuz ilk kez birarada oynuyordu.
Bu maçın analizini ve kıritiğini yapmama gerek dahi yok.Takımımızın yeni transferi genç Feridun Kıroğlu'nun attığı akıl dolu güzel gol dışında, hücum bile edemedik.savunmanın, orta saha da ve ileri uçtaki oyuncularımız çok kötü performans sergilediler. Sağbek ve Solbek te görev alan arkadaşlarımız negatif futbol ortaya koyduklarından dolayı rakibe fazla topla oynama ve gol pozisyonları yakalamalarına yol açtı. Orta saha da görev alan yabancı oyuncularımız bilhassa ikinci yarı pres yapmadıkları ve ağır kaldıkları gözle görüldü,sağ ve sol kulvarında oynayan oyuncularımız orta alana yardıma gelmedikleri için,rakip orta alan üstünlüğünü alıp tehlikeli ataklar geliştirip kendilerine galibiyete taşıyacak golleri buldular..
Ligin ilk maçında, fazla karamsar ve önyargılı olmamaya çalışıyorum.AMA..! Denizli gibi sıradan bir takıma bu şekilde farklı yenilmemiz beni ister istemez endişelendiriyor.
Takımıza Hocamızın isteği doğrultusunda transfer edilen 12 oyuncumuzun,uyum sağlıyıp birbirlerini tanımaları yani adeptasyon sürecinin biran evvel tamamlamaları gerekiyor.
Hocamızın,Takımımız 1-0 geriye düşmüşken, Furkan'ın yerine ikinci ön libero Deniz Davit KılIç'ı alması, 2-1 geriye düşmemizden sonra maçın bitimine çok az kala Mapuku'nun yerine Atabey Çiçek' alınmasını anlamış değilim. Oyuncu değişiklerinde zaman ve oyuncu tercihlerinin yanlış olduğunu düşünüyorum.
Denizlispor maçı bir hazırlık maçı değil puan maçı.Savaşmadan mücadele etmeden, takımdaşlık arkadaşlık ve Bandırmaspor ruhunu ortaya koymadan maç kazanılmaz.
Denizlispor karşısında izlediğim Bandırmaspor, sanki ligin son maçını oynuyor, maç bitse de gitsek der gibiydiler.Oysa Savaşmayan, inanmayan,koşmayan,yardımlaşmayan,orta alana ve ofansa çıkıp geri gelemeyen futbolcular ile maç kazanması mümkün değildir.Bandırmaspor'da pas yok, kaleye şut atan yok,çalım atan yok, adam geçip oyuncu eksiltmek yok,rakiple girdiğimiz ikili mücadelede yere düşüyoruz,Sol açıkta oynayan Alex kardeşimiz bir adam geç Mapuku' ya top keste bi görelim.
Maç ançak, inanarak ve savaşarak kazanılır.
Gazetedeki köşemde Bandırmaspor transferde nelere dikkat etmeli diye uyarmıştım.Çünkü..!Araba Devrildikten Sonra Yol Gösteren Çok Olur..Bizler gazeteci olarak takımımıza pozitif katkı sunmak için yapıcı ELEŞTİRİ lerimizi yapıcaz. Eliştirinin olmadığı yerde Demokrasi ve Özgürlük olmaz.Nasıl ki Kitap, Sinema ve Tiyatro eleştirmenleri var Futbol ve diğer spor dallarının da Eliştirmenleri vardır... Ben Bandırmaspor futbolcularının çok çabuk kaynaşıp adeptasyon sürecini hızla gerçekleştireceğini düşünüyorum.Ne Mutlu, Bandırmalı ve Bandırmaspor'luyum diyebilene.plase ..
Not; Tıpkı Denizli'de olduğu gibi Izmir Atatürk stadında oynayacağımız, Gaziantep Büyüşehir Belediyespor maçında tamımızı desteklemek için yerimizi alacağız...