Akvizyonerlerin Misyonerliği

AKVİZYONERLERİN MİSYONERLİĞİ

7 KASIM 2018, Bandırma için önemli bir tarih olabilir! 

Bandırma Ticaret Odasından biz üyelere ve basına gönderilen davetiyede ; “ Bandırma’da yapılması planlanan YATIRIMLAR ile ilgili ; Balıkesir Büyükşehir Belediye Baskanı Zekai Kafaoğlu ve Baskan Danışmanı ( Bandırma lı) Aydın Özen in sunumlarıyla bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. “ diye yazıyordu da... Yatırımlar olarak ; Bandırma (Ömerköy’e kurulacak) Yüksek Gerilim ve Güç Laboravutarı, ( Bandırma Bezirci-Beyköy arasına kurulacak) Dayanıklı Tüketim Organize Sanayii Bölgesi, (Sülfürik Asit ve Bagfaş Gübre Fabrikalarının arasına, Mamun’a kurulacak...) Serbest Bölge ( ÇİN lilerle birlikte yapılıp işletilecek)..! Hemşehrimiz ( Bandırma AKP Belediye Başkan Adayı olarak adı geçen) Aydın ÖZEN tarafından, Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımları (?) olarak...vizyon yatırımları olarak, salona teşrif eden, Oda başkanları ve siyasilerle, Bandırma’lılara, BÜTÜN ŞEHİR olarak sunuldu. ( CHP liler ve Bld Bşk Dursun MİRZA yoktu ! )

İşbu 3 vizyon projenin dışında, Şehir-2023 adıyla TOKİ nin Kapıdağ/Tatlısuda kurmayı düşündüğü konut şehirden, konutların akıllı ve geleneksel mimari de olacağından bahsedildi. (Manzarasının BAGFAŞ Gübre ve asit fabrikası ve ETİMADEN Sülfirik Asit Fabrikası olduğuna değinilmeden) Edincik altına kurulacak yeni limandan, Kapıdağın yarım ada olmasını sağlayan bataklık ın (2.000 dönüm)

Millet Bahçesi ve park olarak değerlendirileceğinden, Kapıdağdaki Kyzikos-Adrianus tapınaklarının ve ordaki şehrin kalıntılarının ortaya çıkarılacağından ve oranın bir arkeoloji parkı yapılacağından v.d VİZYON Projeler bahsedildi.

Ramazan Narin - Zekai Kafaoğlu (resim 2)

Ben işbu vizyon projelerin hiçbirinin, devlet yatırımı olmadığını görüyorum. Yüksek Gerilim Güç Laboratuvarı (4.000 dönüm...bununda kanser üreten bir merkez olacağı bence kesin) bu yatırımı da kimin yapacağını bilmiyoruz. Ama tesisin İLİKLERİMİZE kadar işleyeceğini ağzından kaçıran sayın Aydın ÖZEN’e, bu tesis kanserojen mi diye sormak zorunda kaldım. Cevap mı ? KANSER ilik te olmazmış ! ( Dip not : İLİK Kanseri vardır ve 1-5 yıl arasında yaşar. Ölümcüldür.) Bu tesis bir oda değil. Bir bina değil. Yani, adına labaratuvar kondu diye, minik bir DENEY labaratuvaru olarak, asla tahayyül etmeyin ! 4.000 Dönümlük bir.....?

   

Muhtemelen, uluslararası bir yatırım olacak. Şehir-2023 Projesi ; TOKİ vatandaşa ev satacak ki, evlerden şehir yapacak (Belediye Parti Hükümet yatırımı falan değildir.) amenna !

Hükümet uluslararası kaynak kullanıp yeni bir liman yapacak, ona da amenna !

 

Bir bataklıktan MİLLET BAHÇESİ (2.000 dönüm) Park yaratılacağı söylendi ki... en ucuz yatırım da, bence o. Ama o da TEMATİK PARK gibi yalan çıkacak ! (bence)

BANDIRMA TEMATİK PARK AÇILIŞI

Kyzikos-Adrianus Tapınakları ve batık şehrin ortaya çıkarılması ise, plotonik bir hayal. Benim çocukluğumdan beridir, Kültür Bakanlığı oralarda kazılarını devam ettiriyor, iki kazma kürekle o şehir ortaya çıkarılamaz ve o şehrin EFES gibi ortaya çıkarılması işi, bence onlarca yıla mal olacaktır da...Hele bu sunulan projeler projeksiyon makinesinde perdeye yansıtılırken çok kolay ve çok hoş da, bu projelerin hiç biri, değil 2023 e, 2051 e... 2071 e ancak yetişir. Malazgirt Destanı ile Kyzikosu 2071 de birlikte kutlarız ! Tabi bu arada KAPIDAĞ Yarımadası, bir depremde tekrar ADA olmaz ise...

SERBEST BÖLGE...Çin lilerin ordaki konumunu sordum, tam cevabını veremediler. Üretici ve imalatçı olarak gelecekleri söylendi. Ortağımız mı ? Yoksa onlar yapıp onlar mı işletecek ? v.s v.s... belli değil. Ham ve karanlık bir proje.

Bir tek akla yakın, benim 1995 de BADETUR Şirketim ve 150 metrelik teknemle ilkini gerçekleştirdiğim, Bandırma-Tatlısı arasındaki deniz seferlerinin olacağıdır, çünkü bu en kolayıdır. İDO nun artık tekneleri bile, bu işimizi görür. Tekne turları başlayacak !

Şimdi bu projelerin hiçbiri, Bandırma’ dan kırpılan, götürülen Büyük şehrin kasasından yapılacak birer yatırımlar da değildir. Ne alakası var ? Veya biz niye kandırılıyoruz ?

Sunumun ; AYDIN ÖZEN e yaptırılmasından, benim şahsi düşüncemdir...sayın ÖZEN, AKP nin Bandırma Belediye Başkan adayıdır. Zekai KAFAOĞLU’da, yeniden Balıkesir in B.Ş Belediye Başkan adayıdır. Ve aday tanıtım ve ön parlatımı için, bu programın tertip edildiğini düşünüyorum. AKP nin algı yaratma mühendisliğini, bu bakımdan, tebrik de ediyorum...Her ikisinin de ADAYLIĞINI, şimdiden tebrik ediyorum.

İronik, Vizyon Yatırımlarının, Cumhuriyet Tarihimizin, en büyük yatırımları olup olmayacağını zaman gösterecek te !..

 17 senelik AKP İktidarında yatırım almayan, 2014 ten beridir de, Büyükşehirden hiç yatırım alamayan, hele isdihdama dönük KÜÇÜCÜK  bir yatırım alamayan Bandırma, umarım bahsi geçen yatırımlara kavuşur ve bu toplantı da TEMATİK toplantılara benzemez! Ve bu bahsi geçen yatırımlar, seçim vaadi söylemleri olarak çıkmaz da, BU SEFER inşallah kavuşuruz... Çünkü AKP İktidarının da, Edip UĞUR dönemindeki BÜYÜKŞEHİR in Bandırma vaadlerinin çoğu, fos çıkmıştı.

Örneğin ; benim Bandırma GERÇEK Gazetesinde 28.11.2016 tarihinde yazdığım TEMATİK PARK müjde töreni ile ilgili ; “ TABELAYA BAKIN ! BURASI TÜRKİYE Mİ ?___Bandırma'ya "TEMATİK PARK" yapılacakmış ! 'BANDIRMA DESİGN PARK COMPETITION' yazıyor demi ? Uhhhh... vay beee ! ilçesinde TEMATİK parkı olan var mı? “ diye uhhh çekerek yazdığım yazı aklıma geldi!

http://www.gercekbandirma.com/bandirmaya-tematik-park-yapilacakmis Bu görkemli muhteşem töreni yapanlarla, bugünkü ahali aynı ahaliydi aslında ama kimse çıkıp, itiraf edilen TEMATİK PARK İPTALİNİ, neden projenin iptal edildiğini, siyasete soramadı ! Güce ram olmuşuz ! İktidarlara saygılıyız !

Hatta, LİMAN AVM ve HAVA ÜSSÜ önüne, Büyükşehir tarafından yapılacağı defalarca reklam edilen DALÇIK lar vardı...Onlar da, projeksiyonlarla sahnelere yansıtılmıştı değil mi ? Ama şimdi seçim geliyor adı değişti, sanırım sadece KÖPRÜLÜ KAVŞAK ÜST GEÇİTLER YAPILACAKMIŞ oralara da, üst geçitlerin yüksekliği problem çıkar(mış)mış da MIŞ! Onu halletmeye çalışıyorlarmış ! Bunu da, bir tek Bandırmalı sorgulamadı ve irdelemedi arkadaş ! 

VİZYON SUNUM MİSAFİRLERİ

Gazeteci, halkın sesi halkın beyni olmalı ve daima şüpheci, daima irdeleyen, daima sorgulayan olmalı da, yandaş basın veya yalaka basın gibi sıfatlara haiz olan gazeteciler, maalesef hem sorgulamıyorlar, her söyleneni manşete çekiyorlar, hem de neden yapmadınız diye de, halkın sesi olup... siyasilere hesap sormuyorlar ? Bu da, yeni moda gazetecilik !

Sayın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın, soru-cevap basın toplantılarını pek sevmediğini ve pek de yapmadığını biliyoruz da...bu sunumda nedense birkaç soru almak istedi. Ve her zamanki gibi ben, soru sormak için söz aldım. NOGAYTÜRK Ramazan NARİN, Bandırma GERÇEK Gazetesi olarak kendimi de tanıttım. Ve ; ( BEN SORMASAM, SEN SORMASAN, NASIL ÇIKAR KARANLIKLAR AYDINLIĞA ? içimden söyledim tabi :) ) AYDIN ÖZEN sunumu ve SORU CEVAP videosu ; https://www.facebook.com/aydinozen62/videos/10215897859030830/

Balıkesir’in B.Şehir olmasından sonra Bandırma Belediyesi’nin kaç kalem gelirine ve giderine el koydunuz ? Rakamları nedir ve Bandırma Belediyesi geliri olmadığı için çatır çatır yer satıyor veya peşkeş gibi de yerleri kiraya veriyor......sizin denetiminiz var mı falan diyordum ki ; dedim demesine de... anında müdahale edenler oldu ve sorumun siyasi olduğunu, konuyla ilgili olmadığını söylediler. Ben de sustum ve konuyla ilgili sorularımda var diyerek, devam ettim.

Bandırma’nın kanser üreten fabrikaları varken, 1/100.000 plan ile dünyanın (Roterdam’ın) kanser ürettiği için def ettiği, KATI ATIK KİMYA SANAYİİ nin kurulumu gündemdeyken, 1/100.000 Plan ile ilgili 21.09.2014 Tarihli yazım : https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/_____bandirmanin-

1100000-lik-in%C5%9Faasi-veya-imhasi-projesi_____/852947924736594/ yine bir örneği Hollanda da olan YÜKSEK GERİLİM ? GÜÇ LABORATUVARI ? ne demek oluyor ? Bandırma’yı İMHA Planı mı var ?

(Açıklama ve cevaplardan ben bişey anlamadım. Beyaz eşyacılar, elektronikçiler v.s ürünlerini test ettirmek için kurtulmak için buraya geleceklermiş/miş... Nakliye derdinden kurtulmak için o fabrikalar buraya taşınacakmış falan...Bu tesis sayesinde de ve testlerini burada yaptıracaklarmış ! DÜNYADAKİ 3. TESİS BU ? Roterdam gibi bu da, Hollanda’dan bize geliyor ! Bu yüksek gerilim enerji santrali ve güç labaravutarı olayını, daha sonra, tekrar yazacağım. Pis kokular alıyorum çünkü... )

PİLOT BÖLGE BANDIRMA memnun değilim arkadaş !

Sayın AKP li büyüklerimiz, 17 senedir altyapı v.s projeleri yapmış(mış)lar da, şimdi 2019 dan 2023 e geçerken (makyaj olarak düşünüyorlar demek ki) vizyon projelere geçiyorlar/MIŞ !

2019 da, bize tekrar yerel iktidarları venmeye devam edin dediler aslında...

Yani biz seyirciler; VİZYONERLERİN vizyon projeleri için yaptıkları misyon (er) liği izledik projeksiyonda, vizyon ve misyonu olan misyonerlerimizi dinledik...

Her zamanki gibi, beni susturmaya çalışanlar oldu da, susmadım tabii. Çanak sorularla sunumculara moral vermek isteyenler de oldu tabii. Oysa ben, ters sorular sormasaydım, ne güzel kapanacaktı sahne ! Körler sağırlar, birbirini ağırlar, şak şak ! olacaktı belki de, ben aykırılık yaptım galiba...

Haaa ; bir de ağızlarından kaçırdılar.

YAP-İŞLET-DEVRET Modelinin, bir de yap işlet DEVAMET et, yap işlet ORTAK OL modelleri de varmış ki,;bu modeller hakkında karar daima belediye meclislerinin ve başkanının veya devlet kurumunun veya bakanlığın. Bunları duyunca, Bandırma Basketbol Okulu’na verilen ama özel sektöre devir edilen Belediye yerinin, 20 yıl sonra bizim olacağını söyleyenler var ya...Bu yasalara göre, yalan söylüyorlar arkadaş.

Bir gün önce Bandırma Belediye Meclisinin toplantısını izleyip, ordaki vizyonsuzluktan, misyonsuzluktan yakınmışken, geçen dönemki CHP Projelerini cin çukuru, livatya projelerini falan nasıl göremediğim için, CHP nin makyaj siyasetini eleştirmişken, bu AKP sunumu da, pilot bölge Bandırma Yatırımları da bana iyi gelmedi ne yalan. O yüzden VİZYONİK ve TEMATİK Projelere Bandırma’lıların kanmamasını isteyeceğim sadece. Bandırma eğer 1/100.000 plan ölçeğinde tasavvur edildiği gibi gelişirse bilin ki nüfusumuz 500.000 olacak ama, insanlarımızın ve bizim torunlarımızın yaşam süresi 40 YAŞ olacak ! Şimdi yaşı 60-70 i geçen dedeler, torunlarının ömrünü paraya tahvil etmiş olacaklar...Bu sunumu size parlatıp sunan gazete ve yazarlara da aman itibar etmeyin ve yalakalıkta sınır tanımayanlara da, aman prim vermeyin !

08.11.2018 NOGAYTÜRK