3.Yolcular ve Dursun Mirza...

METİN OK ekibi, DURSUN MİRZA ya destek olacak mı ?

Yolsuz kalmak zor..

iki tercihe mecbur edilip, mengene arasında sıkışmak zor, ya kırk satır mı ? Ya kırk katır mı istersin ? Diye soruldu mu, o da zor...ama bugünlerde CHP li olmak da, çok zor be arkadaş..!
Yerel Seçimlerin arefesindeyiz. Adaylar konuşulurken tek soru soruluyor. AKP nin adayı kim ? CHP nin adayı kim ? Veya ; Cumhurun adayı kim ?, Milletin Adayı kim ? 3. Aday var mı yok mu soran yok ! Velevki 3.4. isimler zikrediliyor, onu da takan ve sallayan yok !
Bandırma da AKP nin adayı Alp BOSTANCI, Cumhur Adayı olarak dahi değil, AKP nin Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak anılıyor. Ortakları MHP nin sesi hiç çıkmıyor çünkü MHP, Başkan adayı göstermeyecek ama Belediye Meclisi için ayrı liste ile seçime girecek. Bu yüzden AKP liler gayet rahat. Çünkü MHP, Belediye Meclisine üye sokamayabilir. MHP nin mecliste adının geçmesi için Hacı Muharrem gibi bir arkadaşımıza ihtiyaç duyulabilir.
Bandırma CHP nin Adayı Tolga TOSUN...Genç bir arkadaşımız. Adaylığını sağlayanlar, CHP nin dinazorları olarak bilinen, ekabirden 3-5 isim ;  Sedat PEKEL, Ömür ALTINEL, Erol TARLI, Ö.Lütfü KAYALAR v.d  diye biliyor... Eşraf ve Bansiad, Rotaryenler ve Lionslara destek verdikleri malumumuz. Yakındır, eşraftan bu kesimler, Tolga TOSUN’u da, İsmail OK gibi, brifing vermesi için... ayaklarına çağırabilirler. CHP, Burjuvalılığını sürdürüyor yani !
Bandırma siyasetin mengenesinde, şu anda Tolga TOSUN ve Alp BOSTANCI arasında tercih yapmaya zorlanacak ya... Aday arkadaşlarımız bana kırılmasın da, biriniz KIRK KATIR..., biriniz de KIRK SATIR olarak, seçmen milleti bizim tepemizdesiniz ! 
3. YOL ARAYIŞLARI....

Adaylığı onaylanmayan mevcut CHP Belediye Başkanı Dursun MİRZA, ekibi ve destekleyen arkadaşlarıyla hala arayışını sürdürüyor ve anketler yaptırarak, 3. yoldan aday olması halinde kazanıp kazanamayacağını görmeye çalışıyor. Yani Dursun MİRZA, 3. YOLUN POTANSİYEL ADAYI. 3. YOL olarak pek çok aday gösterilmeyen CHP liler gibi DSP den aday olabilir.
Sayın Dursun MİRZA...Aday gösterilmemesinin sebebi olarak üste saydığım dinazor CHP lileri de vebal altında tutsa da, Muharrem İNCE ye imza verdiği için Aday gösterilmediğini düşünüyor.
CHP lilik de zor zanaat dedik ya, Muharrem İNCE de bir CHP li ve onu desteklemek, ona çalışmak adeta bir ceza nedeni olmuş. Ama Balıkesir CHP lileride hep cezalı. Daha önceki seçimde Doğruyolcu sağ isim SAMİ SÖZAT ı aday yapıp onu desteklemek zorunda kalmışlardı, bu sefer de İYİ Partili İsmail OK u desteklemek zorundalar. Çünkü adayları yine yok !  Bunun intikamını ilçelerde almaya kalkışmaları ve ortakları İYİ Partiye yer açmamaları ayrı bir handikap...Bandırmada CHP lilerin İYİ Partiye verdikleri  3 ama seçilecek yerden 2 kişilik meclis üyeliği ki, vilayetin intikamı adeta ;  Bandırmada alınıyor.

Bandırmadaki önceki evrede 4 aday adayı vardı yaaa, bunlardan ekibi olanlar, Dursun MİRZA idi, Tolga TOSUN idi, Metin OK idi...Ozan ONUR bana göre tek başınaydı. Şimdi, CHP içindeki asıl savaş da konuşlanmalar ister istemez olacak. Tolga TOSUN a Ozan ONUR zaten eller yukarı diyerek destek verdi bildiğim kadarıyla. Merak edilen, aday gösterilmeyen Metin OK ve ekibi nerede yer alacaktı ?

Aldığım duyum ve bilgilere göre, METİN OK un CHP içindeki yaklaşık 200 kişilik ekibi, Dursun MİRZA nın kararını bekliyor ve 3. yol denenecekse, Dursun MİRZA ya destek verecekler. Hatta mevcut CHP ilçe yönetiminin içinde Dursun MİRZA Adayımız diye imza veren yöneticiler vardı. Yanlıştı o zaman, ama verdiler. Şimdi onların da, 3. yol da yönetimi boşaltıp Dursun MİRZA yanında olmaları, ayrıca bekleniyor tabii ki...Yani Dursun MİRZA DSP Adayı olarak seçime girecekse, M.İNCE olayında birlikte oldukları Metin OK ve arkadaşları da, orda olacaklar. Bu da ne demektir derseniz, Bandırma CHP, karpuz gibi ! ortadan ikiye ayrılacak demektir.

Bunun ve bunların böyle olduğunu CHP liler bilmiyor mu ? Biliyorlar ve izliyorlar sadece...

SARIGÜL Hareketi de izleniyor tabii ki. Muharrem İNCE Hareketi CHP yi bölemedi ama SARIGÜL Hareketi, DSP de Adaylık hareketleri, CHP yi pekala bölebilir.
CHP lilere kırk katır verildi. Katırın ipinde sürüklenmek istemeyenler için 3 yolu açacak olan, Dursun MİRZA nın kararı olacak. Haaa son anda sayın Dursun MİRZA da mevcuda ram olup, Tolga TOSUN a destek verebilir mi ?

Elbette verebilir.

Bu, Tolga TOSUN ekibinin Dursun Mirza ekibine yapacağı tekliflerle değerlenip, pazarlıkta ortaya çıkacaktır.
BALIKESİR Büyük Şehirde, 2 partili düzenin önümüze koyduğu, Cumhur İttifakının Adayı AKP Yücel YILMAZ idi, Millet İttifakının Adayı da İYİ Parti Mv İsmail OK idi... Balıkesir CHPlileri yıllardır kendi adayları ile seçimlere giremiyorlar ki, bu da bir soru işareti!
Merkezde 3. YOL ADAYI olarak, DP den Büyükşehir Adayı olarak Tuğba Güner'in adı geçiyor ve bugün veya yarın, bu adaylık açıklanabilinir.
Bandırmada da 3. yolun şimdiki muhtemel adayı Dursun MİRZA ve o da en geç 15 inde adaylığını açıklayabilir.
Dursun MİRZA için Bağımsız Aday olacak söylentileri olsa da, bağımsız adayın seçime meclis listesi olmadan gireceği düşünüldüğünde, kazansa bile diğer partilerin meclis üyeleriyle bağımsız adayın hizmet veremeyeceğini en iyi sayın Dursun MİRZA bilir. Bağımsız adaylık olsa olsa Büyük Şehir Belediye Başkanlığında uygun olabilir. Çünkü Büyükşehir meclis üyeleri, zaten ilçelerden gelecek adaylardır.

3.yol olmalı mı ?

Bence 4.5. yol dahi olmalı. Mahalli seçimlerde, özellikle olmalı. Türkiye Cumhuriyeti biliyoruz ki, tek partili sisteme koşturarak gidiyor ve çok partili parlamenter sistem kalkmış olsa da, çok partili mahalli seçimlerin belki son seçimi olacak bu seçimlerde, ÇOK luk denenmelidir. Bandırma da tabelası ve örgütü olan bütün partiler keşke sevilen sayılan adaylar bulup hepsi birden seçime girseler...  Ya kırk katır, ya kırk satır yöntemi Türk’e yakışmaz ve sonucunda Türkiye Tanrı korusun, iki partili sisteme zorlandığı gibi, tek partili sisteme de zorlanırsa ; çok büyük felaketlere maruz kalabilir.

RANMAZAN NARİN- BANDIRMA - NOGAYTÜRK 10.02.2019