Yine Neler Oluyor

YİNE NELER OLUYOR
       Hergün gerilim artıyor. Toplumun büyük kısmı bağışıklık kazandı. Bel bel bakıyor etrafına. Esnemiyor,  kıpraşmıyor! Film şeridi gibi geçiyor gözlerinin önünden yaşam... Ne beyin, ne de göz hareketleri olayların hızına yetişemiyor. Bir noktayı yakaladım sananlar, bir de bakıyorlar;  yakaladık sandıkları nokta, nokta değil, virgül. Noktalarda nefes alırız ya! Artık nefes alma payımız yok! 
     Dün Saraçhane' ye kilitlendik. Karar verildi verilecek. İstanbullu verdiği oya sahip çıktı, çıkacak. Suç olduğu söylenen sözler, gerçekten kime yönelikti. Hukuk bilenlerden farklı farklı yorumlar. Liderler Saraçhane' ye geldi, geliyor, gelecek , yetişemezse bir video gönderecek. Dur bakalım ne dedi, ne diyor, ne diyecek derken. Aaaa! günlerdir hepimizi zora sokan ilaç sorunu Gordion  gibi çözülüvermiş. Eeee! nasıl çözülmüş derseniz; şak diye öğrenirsiniz..  İlaca  % 36.77  ZAM! Meğer çözüm kapıdaymış da boşuna telaş etmişiz.  Yaa! Biz daha çocuk istismarı şokunu atlatamamıştık! Sorular cevapsız kaldı. Beddualar  doğru adrese ulaşamadı.  Biri de yana yakıla sosyal medyada paylaşmış; yılbaşı sepetinden içki çıkarılacakmış.( Sepet nerde? Sepet mi kaldı kardeşim!) diyen yok! Yılbaşı baloları da rafa kalktı, eğlenceler de. Yeni yıl ilk adımını atacak, saat tam on iki. Müzik yasağı karşısına dikilecek...HOOOP!  DUR ORDA! YASAK VAR, YASAK ! Yılbaşı sofrası kurulurdu evlerde;  et yemeği, salatası , tatlısı ...Meyve, çerez alınırdı... Bu sene belki mısır patlatılır.. . Çatla da patla misali!
          Bunlar ayrıntı. Herkes hesabını % 20 enflasyon üzerinden yapacakmış ya! Bu hesabın içinden çıkanlara madalya takmak lazım...
         Herşey bir yana; eğer görmek kısmet olursa, bütün enerjimizi seçimlere saklamak gerek... Parlamenter rejim, demokrasiye dayalı anayasa, özgürlük, hukuk , adalet asıl konumuz...
    Bugün altılı masa liderleri Saraçhane 'de olacaklar, dinleyelim bakalım kim ne diyecek? Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı henüz açıklanmadı. EKREM İMAMOĞLU veya MANSUR YAVAŞ  olsun diyenler çoğunlukta. Ekrem İmamoğlu' nun şu dönemde iktidarın hedefinde olması,  acaba dedirtiyor... Haydi hayırlısı. 2023; sağlık , huzur, mutluluk , başarı, bolluk, bereket, barış ve güvenli bir ortam getirsin ülkemize, dünyaya ve evrene .
   ULVİYE KARA AKCOŞ / 16-12-2022