Sinan Oğan Bandırma'da "Hayır"

SİNAN OGAN BANDIRMADA 'HAYIR'

" 2 partili Rejime geçiyoruz. Biri AKP, diğeri ise HDP !"

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde, Bandırma CHP İlçe Başkanı Atilla ATAKAY ve Belediye Başkanı Dursun MİRZA ve MHP nin ihraç milletvekillerinden,İsmail OK'un da katıldığı 'MİLLİYETÇİLİK ve DEMOKRASİ' konulu, HAYIR lı Anadolu Yürüyüşünün ilk enstantenelerinden olarak bir panel gerçekleşti.

SİNAN OGAN adına... Bandırma kapalı salon toplantısı olmasına rağmen, Bandırmalılar büyük bir teveccüh ve alaka gösterdi. Salonun tıklım tıklım dolu olmasının yanısıra, giremeyen insanlarda, dışarda bir o kadardı.

Açılış konuşmasından sonra, ilk sözü alan, Balıkesir eski Belediye Başkanı ve şu anda MHP den 'HAYIR' dediği için ihraç edilen İSMAİL OK idi. Hayır ı niçin dediğini, çok kısa... ama net olarak sundu Bandırmalılara ve Kuvvayi milliye şehri BALIKESİR in, 'HAYIR' diyeceğini vurguladı.

SİNAN OGAN, tezahüratlarla girdiği salonda, kürsüye çıkınca da aynı sevgi gösterilerine ve tezahüratlara muhatap oldu ve niçin 'HAYIR' denilmesi gerektiğini, önceliklere kendilerine salon veren Bandırma Belediyesi ve Başkanına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, uzun uzun anlattı.

İKİ PARTİLİ SİSTEM

Sayın SİNAN OGAN 'ın ileri sürdüğü HAYIR nedenleri içerisinde, yaptığı bir tespit, Türkiye kamuoyunun belki de ilk defa duyduğu bir tespitti ! AKP-HDP TÜRKİYESİ !

Çünkü ; Başkanlık sistemine geçer isek, 18 maddelik anayasa değişikliği akabinde gelecek 6.000 yeni yasa sonucunda, BAŞKANLIK SİSTEMİNİN yürümesi için, mutlaka EYALET sistemine geçileceği ama EYALET ve BAŞKANLIK Sisteminin esası olarak TEK ADAM ve 2 PARTİLİ Sistem olduğundan dolayı, işbu iki partinin birisinin, MHP yi zaten içine alan ama yakında CHP yi de içine alacak olan AKP olduğu, diğerinin ise, eyaletlerde en güçlü sayıya ulaşacak olan HDP olduğunu söylemesiydi.

Yani, 16 Nisan da EVET der isek, akabinde gelecek sistemde 2 parti vardı, ve bu iki partinin AKP-HDP olduğu idi...

Bu iddia, başta herkese mantık dışı ve olabilirliği mümkün değil gibi gelebilir. Ama, iyice düşünüldüğünde çok ta mantıklı bir tespittir. Türkiye nin götürüldüğü mecra, AKP-HDP mecrasıdır ve bunun çok tehlikeli sonuçları olabilecektir.

CHP lilerin özellikle bu tespit üzerinde düşünmesi ve kafa yorması gereklidir. İtiraf edeyim, ben dahi 2 Partili sisteme geçebiliriz ama bunun birisi AKP olursa, diğeri CHP olur diyordum çünkü. Ama CHP nin içindeki ulusalcı ve milliyetçi olanlar AKP ye, kürtçü ve sosyalist olanlar da HDP ye giderse, şaşırır mıyız ? Ben şaşırmam !

Sayın SİNAN OGAN'ın konuşması baştan sona mükemmeldi ve EVET diyeceklerin fikrini değiştirtecek düzeyde etkiliydi. Bu açıklamalarından ve BANDIRMA ya gelişinden dolayı Sinan Beye ve İsmail OK'a, ve Bandırma CHP Teşkilatı ile Belediye Teşkilatına ve HAYIR çalışmasına katkı sunan bütün herkese, toplantıya güç katanlara ben de teşekkür ediyorum. BANDIRMA, Türkiye ortalamasının aynası olan bir kenttir ve BANDIRMA HAYIR diyorsa bilelim ki, TÜRKİYE de HAYIR diyecektir. 17.03.2017 NOGAYTÜRK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1242311135824865&set=pcb.1242314...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1242311345824844&set=pcb.1242314...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1242311642491481&set=pcb.1242314...