Sen Kimsin E.ARICAN ? Çok mu toksun ? Mevki makam korucusu musun ?

 

SEN KİMSİN E.ARICAN ?_________ 
ÇOK MU TOKSUN ? MEVKİ MAKAM KORUCUSU MUSUN ?

Şehrimiz köşe yazarlarından E. ARICAN, kendi gazetesinde KENT KONSEYİ SEÇİMİNİ güya analiz etmiş !!    
AKP den (B. Şehir Beld. Bşk. A. Edip UĞUR) danışman maaşlı diye bildiğimiz, (ama AKP İlçe Başkanının işyerinde  daima, geçmiş dönemde de AKP Mv. Cemal ÖZTAYLAN ile sürekli.. birliktelikleri geçmiş dönemden malumumuz.  Ve benim VELUTSAN OLAYINDA 'YALAKA BASININ TEMSİLCİSİ' diye nitelendirdiğim birisi,yalakalığı avantacılığından ve sözde  eski sosyalist ve devrimci ve de komünist olduğunu da bir başka ortamlarda belirten  E. ARICAN, GMGC deki, GÜMÇED deki yaptığı skandalları  unutmuş !.

 BAGFAŞ taki konumunu, GENCERLE neden el sıkıştığını… bizim görmediğimizi mi sanıyor. Bandırmalının göremediğini mi sanıyor.

Ve şahsen birilerinin piyonuyla  Kent Konseyindeki eski adaylığını da unutmuş ..! mu?

Velutsan skandalında  Savunduğu  !!..ÖMER ULUDAĞ nerde acaba ?

*

Sanki akil adam olmuşta, akıl veriyor.  Adeta… yalakalıkta da sınır tanımam diyor..! Herkes işine baksın diyor sık sık.    
İyi de ;  yandaş isen maaş aldığın yere yandaş ol kardeşim!.

Bir gün solcu komünist, bir gün Nakşibendi ve AKP li olma.

*

Yorum yaparken de, akıllı adam ol, diyorum çünkü, hem Dursun MİRZA yı eleştiriyorsun, 
( …Çünkü, sn. Mirza, gerçek anlamda demokratik oluşumlardan ve işleyişlerden, katılımcılıktan, şeffaflıktan, farklı düşünce sahiplerinin yönetimde yer almasından  -her nedense- ürküyor, korkuyor. Eskiden öyle değildi.

Bunu daha önce de yazdım, Mirza’nın bu değişimi muhtemelen  ‘oligark hastalığı’ dır. Kendisine mahsus ta değildir. Yönetim erkini elinde bulunduranlar, bunu şu veya bu şekilde ya da zaman içersinde  bu durumu kendileri için bir ayrıcalık olarak kabul ederek, yönettiklerinden ya da yönetilenlerden öte,  yakın çevreleri tarafından kutsanmayı, övülmeyi hatta  şahsiyetlerine biat edilerek, kutsanmayı isterler !

*.
Bu oligarklar için maddi ve manevi beslenmenin vazgeçilmez unsuru olduğu gibi, genelde farklı dürtüler ve çıkarlarla aşağılık kompleksini ve egolarını tatmin etmeye çalışanların da maddi ve manevi beslenmeleri için  vaz geçilmezdir.
Onun içindir ki, Başkan Mirza, başından beri yönetim erkinde tüm ilişkilerini genelde saplandığı bu oligark hastalığı ile biçimlendirmeye, geliştirmeye çalışmakta. İlişkilerinde belirleyicilik konumunu kaybetmekten  adeta öcü gibi korkmaktadır. Başından beri dışa karşı ulaşılmazlık oyununu oynamaya çalışan Mirza, her oligarkın yakalandığı amansız iktidar  hastalığının pençesinde  adeta çırpınmaktadır.)

*
Şimdi Arıcan !'a bakalım..Hem  eleştirdiğin kişinin yanındaki en güvendiği (3) adamdan biri olan, partilisi Şerafettin ENGÜDAR için, isabetli tercih diyorsun ?  Bu  ne perhiz, bu  ne lahana turşusu kardeşim ? Aklınca ; Danışmanı olduğun AKP lileri de memnun ediyorsun, solcu yoldaşlarını da okşuyorsun aklınca ?? Herkes ahmak ta bir sen akıllısın.
"……Kimisi ismini duyurmaya ve Konsey üzerinden siyasi ikbal peşinde koşmaya, kimisi aşağılık komplekslerine yenilerek makam ve mevki kapmaya, kimisi aç egosunu bir şekilde doyurmaya çalıştı." 

*

YANDAŞ ve YALAKA Değilsen… İsmen yaz oraya, KENT KONSEYİ Bşk ADAYLARINDAN KİMLER, ŞERAFETTİN Arkadaşına karşı veya Kent Konseyi eski/yeni başkanlıklarına aday oldular diye AÇ, İKBAL PEŞİNDE ve AÇ kalmışlar, kimler egosunu tatmin ediyor ?  Haa, sen bu dönem aday olmadın ve genel kurula da gelmedin diye, TOK ve AKİL ADAM mı oldun ?

Doyurdular mı ? Doydun mu?

Öğrenelim…

.30.07.205  NOGAYTÜRK