Bir Bilen Yazdı: Bahar Gelmeden Bahar Operasyonu Geldi

PİJAMALI DUAYEN Mİ OLUR ?
Geçenlerde Bandırma dışında  yayın yapan bir yerel gazetede okudum. O şehirde çalışan  Duayen gazeteci x bir milletvekili ile röportaj yapmış . Haber başlığı atılmış.  Vekil tam takım gıcır gıcır yanında ki duayenin üstünde pijama desenli ütüsüz bakımsız bir t-shirt yaka bağır açık . Berbat bir görüntü . Orda notunu verdim sıfır. 
Kendine öz saygısı olmayan bir insandan halkın seçtiği milletvekiline saygı göstermesini beklememekle beraber , kamu yararına bir iş yapmasını beklemek de doğru olmaz. Adamı biraz daha araştırdım ,egosu tavan yapmış bir kişi çıktı kapattım bilgisayarın kapağını.  

10 KAMYON MİRZAYI YENDİ..!
Geçtiğimiz günlerde Bandırma Belediyesi önünde bulunan mini  meydanda belediye bünyesine katılan yeni araç tanıtım törenini görünce öncelikle üzüldüm kredi ile leasing ile araç alıyorsun tören yapıyorsun komik olmuş da  aklıma şu geldi hemen. 
Hani Dursun Mirza aday gösterilmeyince partisine baş kaldırmış , DSP ile flörtler etmiş CHP genel merkezi için zehir zemberek açıklamalar yapmıştı da , genel başkanlık seçimlerinde Muharrem İnce'ye dolmuşa gelerek imza vermişti ya  Mirza , bu meydana milleti çağırmış şaşaalı bir basın açıklaması yapmıştı hani. Bağımsız aday mı olsam , DSP den mi aday olsam diye nabız yoklamıştı.. Sözde miting yeterli heyecanı vermeyince çark etmişti.
İşte geçtiğimiz hafta Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un partisinin tüm siyasi aktörlerini de yanına alarak resim çektirdiği  kamyon tanıtım töreni valla billa Dursun abinin mitinginden de daha kalabalıktı.10 Kamyon Mirza’yı yendi yani. Yalnız orda yakışıklı bir Off Road Duster herkesin dikkatini çekmedi değil . Acaba kime alınmıştı diye soran sorana.. Dedikoducularda devreye girdi. Yeni Hakkımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunanlar oldu da Canım toz toprak bozuk yollarda gidip gelmek yakışmaz başkanın prensine hakkıdır. Bu arada siyaset gerçekten çok nankör bir dünya.  Bandırma siyasetinde Mirza ve türevlerinin 9 ayda çoktan unutulduğunu görmek ahde vefasızlığımızın karinesi oldu.. Tosun arkasına rüzgarı almış gidiyor. Popülist masraflı yatırımlar yerine borç batağında ki belediyeyi kalkındırmaya çalışan Tolga Tosun bu saatten sonra  şapkasını koysa sandığa parti içi rakiplerini alt eder.

MARTIN SONU BAHAR , DUAYENLERE DERT OLDU  HÜSEYİN BAHAR
İlçe kongresine günler kala ne operasyon çektiler ama Hüseyin Bahar’a. Operasyon çekenleri de hepimiz biliyoruz bilmesine de..
 Neymiş efendim , geçmiş yıllarda sosyal medya hesabından genel merkez için sert eleştirilerde bulunmuş.  Bu güne kadar neredeymiş sahi bu paylaşımların sahipleri.İşlerine gelmeyince sümenaltından dosya çıkarmak etik mi? Delege seçiminde sandıktan hezimetle çıkanların bu işle bir ilgisi  var mı ? Ön kapıdan girmeyenler arka kapılardan girmeye mi çalışıyor. Etme bulma dünyası dedikleri bu işte alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. CHP de dinamizm var tamam da hep kahpe bizans filmi seyretmekten halkta bıktı.
Ama sonuçta bu süreç çok iyi takip edilmeli, şayet süreç sonucunda Hüseyin Bahar’ın dimdik duruşu sürerde bu gaileden başı dik çıkarsa bakalım ikinci fasıl devreye girecek mi? Ankara'dan İmam gönderdiklerine göre ve imammın tavsiyeleri kulak arkası yapıldığına göre Gar kahvesi acı mı geldi , tatlı mı  geldi  hep birlikte göreceğiz.  Öte yandan madem çok vahim paylaşım var diyorsanız başkanı sırtlayıp götürürken neden ses çıkarmadınız. Bahar'ın Parti içi soruşturma partiden ihraç gibi bir durumla karşı karşıya kalması halinde aynı şey o yönetimi dizayn eden Dursun Mirza ve Mehmet Tüm içinde söz konusu olmayacak mı?. Yok uygulanmaz ise kimse bir daha Hak – hukuk – adalet diye maval okumasın. Yoksa ne yapsın Hüseyin Başkan da Ankara’ya gidip el etek öperek özürler mi dilesin ?

PROTOKOLDE OTURMAK İÇİN YALVARAN KİM ?
Geçtiğimiz günlerde çalışan gazeteciler günü Tüm ülkede olduğu gibi Bandırma’da da kutlandı. Bandırma Belediye başkanı Tolga Tosun’un verdiği kahvaltılı davette bir olay yaşandığı ileri sürülüyor ki; aman Allah’ım!. 
Öyle ki protokol masasında ismini görmeyen ve farklı bir masada adı yazan bir kişi  bunu görünce çılgına dönmüş. En son soluğu Belediye Basın yayın sorumlusunun yanında alarak adeta yalvarmış. Sen neden yalvarıyorsun be bey abi. Orayı hak ediyor olsan zaten adın yazılırdı. Baktı olmadı sandalyeyi çekip araya sıkışmış. Ne diyelim Allah akıl fikir versin..

DOKTOR DOKTOR CİVANIM

Ah be doktorum nerden çıktı başına  bu işler.  Nasıl çıkacaksın bu karmaşadan sen ki naif hümanist sevgi yumağısın.Daha geçen hafta benim tek adayım Hüseyin Bahar'dır derken rahmetli Tuncel Kurtiz'in okuduğu bir şiir aklıma geldi. Herkes öldürür sevdiğini kimi bıçak kullanır kimide böyle işte..Paylaştığın sağlık içerikli tavsiyelerine birebir uyan birisi olarak doğrusu tavsiye sırası bize düştü  sen sen ol arkanı sıvazlayanlara dikkat et en yakınında duranlara da diyecem ama o kadar aradım randevuların doluymuş o toplantıdan bu toplantıya koşturu yordun kendini duayen  sanan abilerimiz nedense seni kurban seçtilerdi ya herkes bir  sevindi bir sevindi sorma gitsin .E tabi ne de olsa milletvekilliği yolu dikkat ister hataya yer vermez Rotary Lions derneklerinde barış sevgi dostlukla dolu yüreğin bunca kumpastan nasıl  çıkacak bak şimdiden zavallı delegeler ordan oraya o toplantıdan bu toplantıya koşturup duruyor kafaları da iyice karıştı ne diyelim sonu senin için hayırlı olsun ve bir fıkrayla kapatalım ameliyat masasına uzanan hasta doktora bakıp gülümseyerek söyler. "Çıkarın maskenizi doktor bey sizi tanıdım.."

21-01-2020 /BİR BİLEN