ADD Bandırma Kongresinin Düşündürdükleri

ADD Bandırma Kongresinin Düşündürdükleri

ADD Bandırma Kongresi göstermistir ki, Bandırma'da, iyi niyetli olmadığı çok açık olan bir 'Klik', Bandırma siyasetini şekillendirmeye çalışıyor.Bunların gücü, dürüst insanların ön plana çıkmaması, elini taşın altına koymamasından geliyor. Bunların Atatürk'çülüğü de, solculuğu da sahtedir.Düşündükleri tek şey kendi menfaatleridir.Bandırma'lılar, Bandırma siyasetini şekillendirmeye çalışan bu 'grubun' karşısında durmalıdır.

Bu durumun aşılması, gerçek Atatürk'çülerin, solcuların bir araya gelmesinden geçiyor. Ben, internet üzerinden kongreyi izledim.İzlerken utandım. ADD Bandırma Şubesine, bir siyasi partinin güdümünde olduğu eleştirileri yapılırken, Sedat Pekel divan başkanı yapılabiliyor. Pekel, divan başkanına yakışmayacak şekilde, taraflı davranışlar sergiliyor. Başkan adayı Uğur Kayaalp'i, konuşturmamak için elinden geleni yaptı. Kayaalp'in konuşmasından öğreniyoruz ki ADD tüzüğüne aykırı bir şekilde, son bir sene, bir çok kişinin ADD'ye üyelik başvurusu kabul edilmemiş. Bu duruma, Av.Remzi Kısa da tepki gösterdi.Üye listesinden, vefat eden üyelerin isimleri düşürülmesi gerekirken bu da yapılmamış.Tüzüğe göre, kongreden 15 gün önce üyelere tek tek haber verilmesi gerekirken, gazeteye ilan vermekle yetinilmiş. CHP İlçe Bşk.Selim Panç'ın da kongre öncesi, ADD üyelerini arayarak, Yeşiltaş'ı desteklemeleri için telkinde bulunduğu iddia ediliyor. ADD Genel Sekreteri Namık Havutça, Serdar Polat'a yönelik eleştirilere cevap verme ihtiyacı hissediyor.Eline mikrafonu alıp, Polat'ı savunuyor.ADD'nin, CHP'nin arka bahçesi olmasını onaylar nitelikte bir konuşma yapıyor.

Gerçekten gördüklerim, duyduklarım beni çok şaşırttı.ADD adina üzüldüm. ADD ile ilgili bir eleştirimde, her yerde bu böyle midir bilemiyorum ama, ADD'de ki bazı kişilerin kibirli, buranin sahibi benim tavrı içersinde olmasıdır. Böyle bir yaklaşımın, demokratik kitle örgütü mantığına uygun olmadığı açıktır.ADD, halka dokunan, halkla temas eden bir örgüt olmalıdır. Sıradan insanlarla işçilerle, köylülerle, gençlerle temas etmelidir.Atatürk'çü düşünceyi, Kemalist siyaseti Türk halkına taşımalıdır.

13-03-2022