Ağız ishali olmuş bazı politikacılar

Tabi biraz dokunuca  başladılar yine atıp tutmaya..

Yok ben onu çok severdim, ben onun için şunu bunu yapmıştım (YALAN) .. Zaten bu gazeteciler hepsi sahtekar, ya! bu haber de yapılır mı? Bu gazeteci müsvettesi ! nasıl bir adam? Birde yanında o kopuk ta var.  Boyuna sıyırıyorlar.. gibi muhabbetlerle ağız ishali olmuş  politikacılar.

Bu  politikacıları, yöneticileri hiç eleştirmeyeceksin.

 Hep yalakalık yapacaksın, hep istedikleri yazıları yazacaksın.  Yeşil alanları, şuu'lu yerleri kulpuna uydurup  imara açanları, halkın  kamunun parasını cebe indirenleri ,ortalıkta numunelik kalmış ağaçları kırpıp kırpıp beton ucubeleri diktiren zihniyetleri  hiç görmeyeceksin. 

Vay be ne güzel işler yapıyorsunuz diyeceksin. O zaman iyisin.

KÖR OLACAKSIN.

DUYSAN DA DUYMUYOR GİBİ YAPACAKSIN.

GÖRSEN DE GÖRMEYECEKSİN.

DİLSİZ OLACAKSIN.

Ki ; bu başımıza yönetici yaptığımız siyasi  arkadaşlarımız mutlu olacak.

 En delikanlı gazeteci sen olacaksın. Yapacak bir şey yok,.neyse biz işimize bakalım yazımızı bir politakcı fıkrasıyla bitirelim. 

Bir gün bir karı koca 18 yaşındaki oğullarını bir testten gerçirmeye karar verir Bir masanın üstüne bir miktar para, bir dini kitap bir şişe şarap koyarlar. Oğlan din kitabını seçerse din adamı, Parayı seçerse İş adamı, Şarabı seçerse de işe yaramaz tembel biri olacaktır bu teste göre.. Anne baba gizli bir yere saklanıp olacakları merakla beklemeye başlar. Bir süre sonra oğlan gelir parayı cebine koyar, din kitabını görüp sayfaları karıştırır sayfları karıştırır ve onu da alır, sonra masadaki şarabın hepsini  bir güzel içer. Bunları ilgiyle takip eden oğlanın babası eşine dönüp der ki " Hanım, bizim çocuğun durumu sandığımızdan da daha iyi çıktı, çocuk üç tercihi de kullandı galiba bizim oğlan Politikacı olacak "

BAYKUŞ - BANDIRMA-30-11-2016