Ben Zengini Severim !!?

BEN ZENGİNİ SEVERİM
Geçtiğimiz Çarşamba sabahı cep telefonum çaldı. Beni araya İstanbul’dan yakın arkadaşım Şaban’dı. “Günaydın karga kardeş, nasılsın iyi misin?” deyip, hal ve hatır sorduktan sonra önümüzdeki Pazar günü İstanbul’da bizim odanın seçimi var. 3.kez başkanlığa adayım. Seni de yanımda görmek istiyorum. Ben kendisine yarın deniz otobüsü ile gelip seçim çalışmalarına yardımcı olacağımı söyleyince çok memnun oldu. Perşembe sabahı şoförü beni Yenikapı’dan arabasıyla aldı. Şaban’ın makamına gittiğimde sarılıp hasret giderdik, eski günleri yadettik. “seçim nerede olacak” dedim. Oda bana Lütfü Kırdar Spor salonunda deyince “oha seçim mi basket maçı mı” dedim. Şaban karga kardeş bizim oda İstanbul’un en büyük odası bu spor salonu bile bizi almayabilir deyince bende kendisine İnönü Stadını kiralasaydınız dedim. Seçim günü gelince spor salonunda yerimizi aldık. Salon düğün salonu gibi süslenmişti. Misafir ve basın mensupları ayrılan yerde oturuyorlardı. Bu demokratik ortamda yapılan oda seçiminde iki liste yarışıyordu. Bir arkadaşım Şaban Altın’ın Listesi birde uluslar arası ticaret i bitirmiş 2 yabancı dil bilen yüksek lisansını ABD’de tamamlayan Mert Gümüş isimli heyecanlı bir genç kardeşimiz.
- İlk konuşmacı başkan adayı Mert Gümüş niçin aday olduğunu anlatarak odayı Amerikan sistemi ile yöneteceğini ekibinin buna hazır olduğunu söyledi.
- İkinci konuşmacı aday aynı zamanda mevcut oda başkanı Şaban Altın üyelerine verdiği hizmetleri sıraladı. Odayı ülkenin en saygın, güvenilir odası yaparken siz değerli üyelerimiz ile beraber bunu başardık dedi.
Şaban Altın kürsüde konuşmasını yaparken üyelerden biri başkan mal varlığını açıkla diye bağırdı. Şaban bu duyarlı arkadaşıma teşekkür ediyorum şimdi mal varlığımı açıklayacağım deyince o esnada arka sıralarda kendini bilmez biri Berlusconi Şaban diye bağırmasına da, sana da yanıt vereceğim meraklanma dedi ve başladı mal varlığını açıklamaya. Önce bu demokratik talepleri yapan üyeleri candan kutluyorum.
- İstanbul Şişli, Tarabya, Bakırköy ve Fenerbahçe’de 4 adet daire yanlış anlaşılmasın bu dairelerin başkanlık ile alakası yok babamdan kalan mirastır.
- Büyükada ve Dragos’ta 2 Villa, eşime annesinden kalmadır
- Tahtakale’de babamdan kalma 3 tane han
- Topkapı’da 40 000 metrekare fabrika yapımına uygun dere yatağı olmayan arsa bu oğlumun bana doğum günümde hediyesidir.
- Bankada ailemin 1 milyon $ ve işyerlerinden gelen kira bedelleri ile birikmiş 750 000 TL
O sırada üyelerden biri bağırarak başkan güzelim odayı oturma odasına çevirdin bu yetmezmiş gibi makam aracın Audi Q7 Jeep amma kıyak dalga deyince
- Sayın üyem 50 – 60 milyon bütçesi olan bir odanın başkanı ikinci el arabaya binecek değil ya deyince salondakiler alkışlar.
Orta sıralardan biri Başkan yurtiçi ve dışı gezilerinde uçaktan inmiyorsun. Tabii bal tutan parmağını yalar dimi diye seslenince.
- Kardeşim ben koskoca bir odanın başkanıyım. Tabii ki uçak ile gideceğim. Otobüsle veya yayan gitmemi sizlerde istemezsiniz sanırım. Tabii ki bal tutan parmağını yalar, bal yere mi aksın. Kuru kuruya parmağı kimse yalamaz. Sen olsan sende yalamazsın herhalde.
- Bana Berlusconi Şaban diye bağıran üyemizin demokratik tepkisine saygı duyuyorum. Fakat katılmıyorum. Benim Berlusconi’ye benzeme gibi uğraşım yok. Berlusconi’nin varsa onu bilemem.
Salondan alkışlar “en büyük başkan bizim başkan”
- Sayın üyeler ben ve ailem varlıklı zengin ailelerin çocuklarıyız. Varlıklı olmak ve doğmak suç olmasa gerek. Bir devlet büyüğümüzde zamanında “ben zenginleri severim” demişti. Allahü teala Kuran-ı Kerimde " ben malı istediğime , ilmi ise isteyene veririm" demiştir.
Salonda alkışlar yine “en büyük başkan bizim başkan”
Adayların kürsüde konuşmalarının sonunda divan heyeti oda başkanlığı seçimini başlattı. Seçim bitince oyların sayımına geçildi. Kullanılan oyların %70’ini mevcut başkan Şaban Altın, %30’unu Mert Gümüş aldı. Seçim kurulu sayın Şaban Altın’ın 3.kez “Bi daha” oda başkanı seçildiğini ilan etti. Salon Brezilya karnaval alanına döndü. Birbirine sarılanlar, kutlayanlar, ağlayanlar, sevinçten halay çekenlerle doldu.
Bende Şaban’a sarılıp “Gazan mübarek olsun, Allah utandırmasın aga” dedim. Şaban teşekkür konuşması için son kez kürsüye çıktı. Bana oy veren ve vermeyeninde oda başkanı olacağını söyledi.

Muharrem Şen -Bandırma