Baz İstasyonu'nun Sorumlusu Bandırma Belediyesidir!

BAZ İSTASYONUNUN SORUMLUSU BANDIRMA BELEDİYESİDİR !
Dün farkına vardığımız, Paşakonak Mahallesi, General Balcı Çamlığı içerisindeki BAZ İSTASYONU inşaasının protestosu için, sosyal medyadan yaptığımız çağrılar karşısında, bu sabah 08.30 da, sayıları 40-50 kişi olan kalabalıkla, ilgili inşaatın başına gittik.
Öncelikle, dün haberimiz yok diyen Belediyenin CEHAPELİLERİ ve zabıta orada tedbir almışlar ve İstasyon sahibine kıyak olsun diye de, Belediyenin araçlarıyla getirdikleri BARİYERLERİ inşaatın çevresine sarmışlar. Başkan yandımcısı Aydın YAĞAR ordaydı, meclis üyesi Nüvit ERTEN ordaydı mesela... Nüvit konuşmadı da ! Gümçed Başkanı CEHAPELİ Gültekin Mutlu Bey de geldi ve A.Yağar ile birlikte, bana cevap vermeye çalıştılar ve yandaşlık (?) nasıl olur... gösterdiler.
Yahu ben orda, oranın önceki CHP li Başkan döneminde bir protokol ile Belediyeye geçen bir alan olduğunu, burada betonarme bir iş yapılamayacağı gibi, halk sağlığını tehdit eden yapılaşmalara da müsaade edilemeyeceğini, Belediyenin halktan yana olması gerektiğini söylemeye çalışıyordum ve başta siyasi partiler, STK ların burada halka önder olup, gereken makamlara itiraz dilekçelerini göndermelerini isteyecektim. Gerçi ne CHP, ne AKP, ne İYİ PARTİ, ne de MHP ve diğerleri oraya gelmedi.  Ama GÜMÇED gibi, sözde bir çevre derneğini ele geçirmiş CHP lilerin umurunda değil, siyasi partilerde STK lar da gelmedi onlarında umurunda değil, umurunda olan... o mahallenin sakini olan bizlermişiz sadece ! 
Protesto gurubundaki tartışma neydi biliyor musunuz ? Ben, Belediyenin Halk Sağlığından sorumlu olduğunu, yasalarla bu görevin Belediyelere verildiğini vurgulayarak, Bandırma Limanındaki zehirli tahliyeler gibi, burada da halk sağlığını tehdit edecek, kanser ürettiği tartışmasız olan BAZ İstasyonuna, Belediyenin müdahale edebileceğini belirtince, kıyamet koptu...
Düne kadar, haberimiz yok biz karışamayız diyen Belediye, kendi araçlarıyla getirdiği bariyerleriyle, inşaat alanını çevirip orayı koruma altına aldı arkadaş ! Ve durdurulması ile ilgili de, tek bir girişimde bulunmadı. Şimdi de inşaatın korumalığını ve yılmaz savunuculuğunu yapıyor !
Belediyenin şak şakçıları, savunucuları ve yandaşları da oradaydı ve adeta, yalakalık olacak şekilde Belediyenin hiç bir sorumluluğu olmadığını, yüksek sesle savundular. Buranın, MSB na ait olduğunu, BAZ Firmasının Milli Emlak ile kiralama sözleşmesi yaptığını, buraya geldiğiniz gibi Kaymakamlığa, Milli Emlak a, Hava Üs Komutanlığına gitmemiz gerektiğini falan... ifade ettiler. Hatta, sıkıysa gidin orada yapın bu eylemi dediler ki... utandım ! Diyenler kimdi biliyor musunuz Bandırmanın CEHAPELİLERİ...! Solcu-devrimci geçinenleri ve Bandırmanın Belediyeden nemalananları...
Önümüzdeki seçimlerde, acaba meclis üyesi olur muyuzun hesabını yapan, Bandırma da CHP Hükümranlığı devam edecek sanan, bu devamda... bizde Belediyeden geçineceğiz diye düşünen veya daha önceden Belediyeden nemalanmış kişiler, vefa borçlarını ödemek için gelmişler, halkı değil önce kendini düşünen, tatlısu solcuları bunlar. Protestoyu kırmaya gelmişler yani ve başardılar da kısmen.
Daha önce ; Belediye olarak bu mülkleri satamazsınız diye itiraz ettiğim Ticaret Odası peşkeşini nasıl gerçekleştiremediyseniz, Ziraat Bahçesi altındaki yeri nasıl satamadıysanız, TATLISU da Belediye Meclisinizi toplayıp, nasıl, ziyafet partisi yapamadıysanız... Kusura bakmayın beyler ! Gücüm ne kadar yeter bilmiyorum ama, evimin yanına tesis ettirdiğiniz ve para kazanmayı umduğunuz bu KANSER ÜRETİM TESİSİNİ de, sözde çevre dernekleri de sizi savunsa bile... size yaptırmayacağım. 
Biz ATATÜRK ün partisiyiz diyerek, vahşi kapitalistlere Bandırmalıları hasta edecek bir yaptırımı, size yaptırmayacağım !
 AKP lilerle ortak götürüyorsunuz bu işleri, işinize gelmedi mi B.Ş e top atıyorsunuz, işinize gelmedi mi, merkezi Hükümete topu atıyorsunuz ! Ama Bandırmalılardan aldığınız vekaleti, kötüye kullanıyorsunuz beyler ! Görevinizi suistimal ediyorsunuz ! Hatta, Bandırmalılara ihanet ediyorsunuz ! Bandırma sadece tatlısu solcularından ibaret değildir beyler, bilmiyorsanız... bunu da öğreneceksiniz artık ! 
Bandırma sayenizde, çevreyi-denizi, suyu, toprağı kirletilen ve Türkiye çapında KANSER OLUP ÖLME Rekorlarını kırıyor !  Bunu yaratan unsurlarla mücadele eden, halk sağlığını koruyan bir Belediye yok. İcraatlarınız mı ? Personellerinizle ilgili, Erikli-Dutliman-Edincik villa yaptırdıkları ama Belediyenin taşını-kumunu-mazotunu kullandıkları iddia edilen kişilerle ilgili, meclise verilen önergeyi bile Araştırma Komisyonu Kurmadan, geçiştirdiğinizi de seyrediyoruz ! Malta Deresi projenizde de birçok iddialar vardı, onları da geçiştirdiniz ! Şimdi de (biz önemli değiliz, geldik gidiyoruz) bizim çocuklarımızı, torunlarımızı tehdit eden BAZ İSTASYONUNU, nasıl savunacağınızı şaşırmış vaziyettesiniz ? Yandaşlarınız, sınır tanımayan askerleriniz gibi... 
Gidin Balıkesir e, gidin Bursa ya, gidin İzmir e- İstanbul a... Kanser tedavisi görenlerin büyük çoğunluğu Bandırmalılar...biliyor musunuz ? AKP sahip çıkmıyor bu konuya ! Peki siz ne iş yaparsınız beyler ? Bandırma yı kanser eden unsurlarla mücadeleden niçin kaçınıyorsunuz ? Gücümüz yetmiyor diyorsanız, bırakın o koltukları da... biz mücadele edecek yapıyı kurarız arkadaş ! 
Neymiş Bandırma Limanı bize ait değilmiş ! Neymiş BAGFAŞ-SÜLFİRİT ASİT bize ait değilmiş ! Neymiş birton kimyasal fabrika, bize ait değilmiş ! Şimdi de BAZ İSTASYONU size ait değil, doğru... Kurulan yer de size ait değil değil mi ? Hayır ait. O yer, MSB dan Belediyeye verildi. Ama tapusu verilmemiş olabilir. Tapusu verilmediyse de, hangi şartlarla orası Belediyeye geçti ise, o protokolü yayınlayın ve biz de bilelim arkadaş. Ne yani, arazi sahibi burayı vermiş size ama şimdi size sormadan orada bir yeri bir başkasına da veriyor öyle mi ? Böyle sahiplilik olmaz arkadaş ! 

BANDIRMA BELEDİYESİ DENETİME GİRİYOR ! Mülkiye Müfettişi Sayın Tuğba KOŞAL pazartesi gününden itibaren belediyemize görevlendirilmiştir. Tüm daire müdürlerinin varsa eksik evraklarını tamamlamasını ve izinlerin iptal edildiğini bilgilerinize rica ederim...dediğinize göre, hazır mısınız 4,5 yılın icraat hesaplarını vermeye ? 
Bandırma, kusura bakmayın da cahillerin ve kasabının bıçağını yalayan koyunların kenti değildir. Orayı savunmak için bariyer dikiyorsunuz, savunucularınızı oraya gönderiyorsunuz o zaman, o protokolü de önümüze koyun. Şeffaflık sadece lafta kalmasın !

26/10/2023  /RAMAZAN NARİN/NOGAYTÜRK