Amiral Battı !

AMİRAL BATTI !                  
Hep gemiler batacak değil ya, 4 Nisan gecesi de AMİRALLER BATTI !  Şimdi, bizde battık !
Basına ve medyaya bakarsanız ; ülkemizde bir DARBE GİRİŞİMİ oldu ve sabahında... darbe bastırıldı!
Emekli (?)Amirallerin 4 NİSAN Gecesi yayınladıkları BİLDİRİ, gündemi alt üst etti ve imzacıların da, bildiriyi hazırlatanlarında, gönlü oldu. Artık siyasetin konusu DARBE... Önümüzdeki seçimlerin de konusu DARBE/ler,  ve AKP bu darbe söylemleri ile, dedikleri gibi 2053 hedefleri için temeli atmış oldular. ÜSTAKIL öyle bir kazandı ki, AMİRAL BATTI oyununu bilenler, üst akılın... rolünü de iyi bilirler !

İki kutup oluşturuldu mu ? Oluşturuldu. Bundan böyle, Amirallere destek verenlere DARBECİ-FETÖCÜ-VATAN HAİNİ, amerikancı-pkk lı, darbeci  v.d denilecek ! Darbecileri tepeleyen AKP, mağdur ama kazanan kumandan olarak MAĞRUR !  Ve Başkomutan, bir darbeyi daha savuşturdu ve vesayeti tarumar etti mi, etti denilecek ! Siz neymişsiniz be, amiral abiler !
BİLDİRİ, sabaha karşı yayınlandı, sabahında AKP liler de bir sevinç,  bir sevinç... görmeyin artık. Önüne gelen, DARBE KARŞITI demeçleri patlatıp, bol bol amiral dövdüler ! Peki, il-ilçe teşkilatları, yandaş STK lar, AKP liler, MHP liler bundan kusur kalır mı ? Onlar da sıraya geçti ve Türkiye’nin heryerinde, DARBE KARŞITI Basın açıklamaları, artık gırla gidiyor. Artık, 4 NİSAN AMİRAL DARBESİNİ, kınamayan kalmayacak. Kalırsa... zaten vatan haini !
2004 Yılında 330 Generale mektup yazıp, AKP Hükümetini  ( TÜRK-TÜRKİYE-TC lerin kaldırılmaya başlanıldığı, 18 Adaların işgal edildiği yıl.) uyarmalarını isteyen MHP ve Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ bile, o yazdığını unutup, işbu amirallerin MONTRÖ UYARISI karşısında ;  ‘emeklilikleri, emekli maaşları iptal edilsin, mal varlıklarına el konulsun, rütbeleri sökülüp, hepsi ER konumuna düşürülsünler’ diye, ülkeyi birlikte yönettikleri Cumhurbaşkanına, göndermeler bile yaptı ya... at izi it izine karıştı arkadaş. Bizimde zihnimiz bulandı, ne yalan ! Sayın C.Başkanımız işbu 104 Amiralin rütbelerini söker mi,  söker ! Bir C.B Kararnamesi, buna yeterli ! Sorgulayan savcının, Bahçeli’nin dediklerini İddianamesinde dillendirir mi ? Bence dillendirir ve yargılayacak mahkeme başkanından da, bunları ister.

Şimdi : İYİ Partinin kurucularından olan ERGÜN MENGÜ nün hazırladığı işbu yayımlanan BİLDİRİ, zamanlaması bakımından manidar ! 15 Temmuz darbesi, akşam saatlerinde başlatıldı diye başarısız oldu diyenler, bu sefer darbe imajı verecek şekilde, ama isteyerek ama istemeden... sabaha karşı bildiri yayınladılar ve ortalık ayağa kalktı. Amirallerin istediği bulanık suda balık avlamak ise, suyu bulandırdılar, ne yalan ! Al beni bombala diyerek, bombayı da, sözde karşıt oldukları iktidarın eline veriverdiler. 104 emekli reel bir araya gelemedikleri için, önlerine konulan bu bildiriye nasıl imza attılar, orası şimdilik karanlık ta... emeklilerin evde otururken DARBE yapamayacakları da, bir reaite ! Bu bildirinin, KONTRÖLLÜ BİLDİRİ olup-olmadığını yakında anlarız !

Hadi emekli Amiraller, gemiyi batırdılar. İktidar da, batan geminin üzerinde iyi tepişiyor... Peki Muhalefete ne demeli ? CHP, ilk saatlerden itibaren duracağı yeri belirleyemedi ve mırın kırınla, olayı geçiştirmeye çalıştı ve AKP nin istediği DARBEYİ KINAMA söylemine, o da uyuverdi. İYİ Parti ise, amiralleri suçlayayım, darbe karşıtı olduğumu göstereyim diye... o da makası kırdı ve ZEVZEKLER diye işi geçiştirmeye çalıştı. Gelecek Partisi de, Deva partisi de tam yer tutamadı ama sadece sayın Ali BABACAN, bu olayın AKP nin istediği gibi yürüdüğüne işaret edip, DARBE KINAMALARININ, amacına ulaştığı şeklinde en doğru tespiti yaptı.

 
Ama genel de muhalefet ; bir ortak akıl üretip, iktidara hizmet etmeyecek bir stratejiyi, birlikte belirleseydiler, 2053 AKP İktidarına hizmet etmemiş olurlardı. Ama bu düştükleri durum, GROGİ olan boksörden farksız olduğu için, bana göre halka umut olmayı, bir fırsatı daha teptiler !

KORKU İMPARATORLUĞU nun doğmasına fırsat verenler, başta Amiraller ile onları kıytırıktan destekleyen ve yanlarında durup-durmama konusunda tedirgin davranan, Amiral BATTI oynayan Muhalefettir. AKP eline verilen bombayı iyi kullanmış, sabaha karşı Amiralleri evlerinden toplayıvermiştir. Bu toplatma hadisesini gören halk da, nerede duracağını bilemeden, muhalefet gibi korkuya teslim olmuştur. Öyle ya, hadi sıkıysa gel Amirallere destek ver ! Destek verenlerin de toplanacağı, zaten açıklanmıştır ki... bu saatten sonra egemen olan korkudur. 
Ben sağ olup ta göremem de, işbu AMİRAL BATTI senaryosunun arkasında, danışıklılık var mıdır bilemem. İktidarla Muhalefetin anlaşıp, 104 Amirali de kışkırtıp...Danışıklı dövüş olduğunu, düşünmek istemiyorum. Ama, yıllar geçse de, bu illa ortaya çıkacaktır.  Çünkü ; Amirallerin bildirideki ana gündem konusu,  nedense MONTRÖ BOĞAZLAR ANLAŞMASI konusudur. Yolsuzluklara, ekonominin batışına, hukuk devletinin yok oluşuna, yasama-yürütme-yargı nın tek kişide toplanmasına v.s bir dedikleri yoktur. 

MÖNTRÖ den Türkiye olarak ( Süveyş kanalı örnek göstererek),  biz zaten bir şey kazanmıyoruz diyerek MONTRÖ konusunu ortaya atan, sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bir gazetecinin sorduğa soruya cevap veren TBMM Başkanımız da, gerekirse MONTRÖ de iptal edilir i, ağzından kaçırdığı için, konu gündeme gelmiş, gündemden düşmüşken de, sayın 104 Emekli Amiralimiz, bu konuyu gine gündeme sokmuşlardır. Artık MONTRÖ yü de C.B tek kararname ile iptal edebilir mi diye... bekleyeceğiz ! 

MÖNTRÖ nün gündeme gelmesi gerekiyordu. Amerika, Yunanistanın Türkiye’ye en yakın Dedeağaç Bölgesinde ÜS kuruyor biliyorsunuz ve Amerika bu üssünü, BOĞAZLARDAN Karadenize çıkmak veya İstanbul u işgal etmek için kullanmak istiyor. Öyle ya, Amerika’nın dünyada tek giremediği deniz, KARADENİZ ve bunu da MONTRÖ engelliyor ! Türkiye MONTRÖ yü bence tartışamaz çünkü, Türkiye’nin kuruluş senedi olan anlaşma LOZAN dır ve LOZAN ile MONTRÖ birbirine organik olarak bağlıdır. MONTRÖ biterse, LOZAN da biter yani ! Ben bu konularda uzman değilim, naçizane görüşüm bu... Amirallerimiz, emekli de olsa bunu en iyi bilen devlet adamlarımız aslında. Ben de BİLDİRİNİN saatine şekline usülüne katılmamakla birlikte, içeriğindeki MONTRÖ ye ait tespitlere, katılıyorum efendim !

 
SAVAŞAN ÜST AKIL a karşı, AMİRAL BATTI oynatan akla karşı yapabileceğimiz tek şey, ORTAK AKILDIR. Ortak akıl ise, CHP Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ PARTİ Meral Akşener, SAADET PARTİSİ Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Ali BABACAN, GELECEK Partisi Ahmet Davutoğlu, DEMOKRAT PARTİ Gültekin UYSAL...önce sizlerin sık sık bir araya gelmesi ve MİLLET İTTİFAKINI realize edip, ortak akıl üretmesi ve üretemediğiniz akıllar için de, alt komisyonlar kurmanız gerekliliğidir. Bunu yapamazsanız, ÜST AKIL sizi de yenecektir de, arada biz de halk olarak ezileceğimiz için, bizim vebalimizi almayın deriz !

ORTAK AKIL yoksa biliniz ki, muhalefetin veya Millet İttifakının da İKTİDARI söz konusu değildir ve sayenizde CUMHUR İTTİFAKI, iktidarını 2053 e kadar garantileyecektir ki, bu vebalda size aittir. Haaa bu sürede TÜRK adı, TÜRKİYE adı, TC ortada kalır mı... kalmaz mı bilemem.  Kalmaz ise, bu vebal de muhalefete aittir. AKP nin değirmenine, su taşımak istemeyenleri görmek istiyoruz. Bütün partilerin, AKP iktidarını ortaklaşa götürüp götürmediklerini de, bilmek istiyoruz. Öyle ya, tek parti tek adam yönetiliyorsak bile, bunu bilmek hakkımızdır.   HÜRGENERAL Ramazan NARİN 05/04/2021