TBMM BAŞKANLIK SEÇİMİ VE GÜNÜN RESMİ !

TBMM BAŞKANLIK SEÇİMİ VE GÜNÜN RESMİ !
 

1 Temmuz 2015, 13:29
_______TBMM BAŞKANI (2 numara) AKP den seçildi...(1)________
EVET, beni tanıyanlar bilir ki, MHP den haksız ihraç edilmiş ve Devlet BAHÇELİ muhalifi de sayılabilecek biriyken, 7-Haziran seçim sonuçlarından sonra, MHP adına yapılan Devlet BAHÇELİ açıklamalarının ve eylemlerinin arkasında durdum.
Durdum çünkü ; siyasetin bir kucak savaşı ve strateji mücadelesi olduğunu, en iyi bilenlerden biriyim ve bugüne kadar öngördüğüm varsayımlarım, şu ana kadar aynen gerçekleşti ve bu duruşum yüzünden, MHP li (PARTİLİ-PARTİ ÜYESİ-GÖREVLİSİ V.S) addedilerek çok eleştiri alacağımı ve hakarete varan küfürlere dahi maruz kalacağımı, şimdiden kabul ediyorum. (umarım olmaz)
Ama, bu stratejinin desteği olan bütün MHP liler, benimle aynı kaderi yaşayacaklar ve kendini özellikle MHP li gibi gösteren AKP lilerden, CHP lilerden, HDP lilerden, bol miktarda eleştiri hakaret ve küfür stoklayacağız.
Bugünkü MHP seçim sonrası stratejisini neden desteklediğimi, perde arkasını da görerek ayrıca yazacağım...O yüzden TAHAMMÜL YA HUUUUU! yu peşinen yazıyorum ve tahammül gösterilmesini rica ediyorum. 01.07.2015 NOGAYTÜRK
 
 
_____(2) MHP ye ne verdiniz ? Ne bekliyorsunuz ?______ 
MHP nin seçim vaadi ve beyannamesindeki kırmızı çizgiler neydi ?
 
1- 17-25 ARALIK ÇAĞIN YOLSUZLUK OLAYLARININ AKP tarafından kapatılan dosyalarının açılması,2- Cumhurbaşkanının Anayasal sınırlarına ve köşke geri gönderilmesi,3- KÜRT AÇILIMI SÜRECİ nin çözülme sürecinin derhal durdurulması,
 
Bunları istiyormuyduk eyy halkım ? Eyyy seçmen milleti !
 
İstiyordunuz da, MHP ne oy verdiniz ? Eski oyuna (%18) bile kavuşturmadınız değil mi ?
 
İstiyordunuz da, ana muhalefet CHP ye 1 puan bile artış verdiniz mi ?
 
İkisinin iktidar olmasını sağlayacak bir vekil sayısı verdiniz mi peki ?
 
SEÇMEN MİLLETİ olarak bunların hiçbirini vermediniz, madem vermediniz, şimdi başka kılıklara girip MHP yi eleştirmeyeceksiniz.
 
Haaa verseydiniz MHP ye %45-50 oy ve AKP den sorulmasını istediğiniz bütün hesaplaşma MHP nin tek başına iktidarında adam gibi yapılırdı değil mi ?
Vermediğiniz yetkiden ötürü şimdi kimsenin çıkıp ta MHP yi AKP yi zımnen de olsa desteklemesi yüzünden eleştirme hakkınız maalesef yoktur...NOGAYTÜRK
 
________(3) MHP RİSK ALDI______ 
SÖVMEK ve ELEŞTİRİ en kolayı ona göre...isterseniz önce DÜŞÜNELİM !
 
Nedir riskleri ?
 
1- 1 numara zaten Beştepedeki AKP li...2- 2 numara bugün seçildi o da AKP li...3- 3 Numara Başbakan, o da muhtemelen AKP li...
 
Şimdi siz bu üç numararanın AKP li olmasından sonra 17-25 diyebilir misiniz ? BENCE DESENİZ DE TUTMAZ.
 
Peki, C.Başkanının örtülü ödeneği iptal ve o köşke gidecek ! Diyebilir misiniz ? Deseniz de bu üçlü arasında onu da yapamazsınız !
 
Peki PKK SÜRECİ duracak diye emredebilir misiniz ? Maalasef onu da diyemezsiniz bu 3 lü ne derse o olur.
 
Peki, 2 numaranın belirlenmesinde zımnen destek vererek kendi tabanınız başta, bütün muhalefetin tepkisini çektiniz ve çok ağır eleştiri küfür stoklayacaksınız değil mi ? ELBETTE Kİ STOĞUNUZ KABARIK OLACAK.
 
Peki şimdi BEYİN FIRTINASI yapacağız bu gece ve sizde yapın ve MHP neden bu riskleri göze aldı ve ne yapmak istiyor ? iNTİHAR MI EDECEK ? NOGAYTÜRK
 
 
______(4) KOALİSYON için ortaya çıkan formül !______
 
Önceki yazılarımı okuyan arkadaşlarım biliyorlar ki, seçim gecesi konuşan BAHÇELİ ve DAVUTOĞLU konuşmalarından beridir, koalisyonun adını 1. ihtimal olarak hep AKP+MHP olarak koydum.
 
Şimdi 7 Haziran gecesi yapılan konuşma ile bugünkü BAHÇELİ konuşması hakkındaki fikrimi öğlende yazmıştım. Aynilik vardı ve stratejide istikrar bugün de devam etti.....
 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=832168510172465&set=a.3370929630...
 
 
______(5) BİR İHTİMAL DAHA VAR !______
 
1 ve 2 Numaranın AKP li olması....Hele 3 numaranın da AKP li olacağını bile bile 2 numarada neden muhalefet BLOK olamadı ? Öyle yaaa 2 numararayı AKP ye vermek zaten 3 numarayı da kabul etmek demektir.
 
BALIK HAFIZALIYIZ ! falan diyoruz yaaaa, hakikatten öyleyiz galiba. PKK nın yakışıklı dağdan inen teröristi bugün entellektüel olmuş ve tehdit dilini yumuşatıp bol bol BARIŞ diyor ve ajitasyon yapıyor ve biz de yiyoruz ! HDP den, Selodan bahsediyorum. Efendisi İMRALI-KANDİL olan Selodan...
MHP ve BAHÇELİ ilk günden itibaren seçim sonuçlarını nasıl yorumladı ve bugün ? Arkadaş, 258+80 AKP+HDP buyrun Anayasa bile değiştirecek çoğunluğunuz var ve BÖLÜNME SÜRECİNİ siz başlattınız siz sürdürün !
 
Dikkat ettiniz mi peki ? Ne AKP liler ne HDP liler AKP+HDP KOALİSYONUNU hiç dillendirmediler. Dillendirmiyorlar. Neden sizce ? Anlaşamayacakları için mi ? Elbette ki en iyi anlaşacak meclis gurupları bu iki partidir. Bugün bir AKP kürt milletvekili bile dedi nihayet. Biz muhafazakar kürtler olarak AKP nin miclis sayısında %20 yi buluyoruz, yani en az 50 kürt varız ! SÜREÇ bizim için olmazsa olmazımızdır. SÜREÇ SÜREÇ diyoruz da, süreci sadece şöyle düşünün. Uluslararası gözlemciler huzurunda TC-PKK pazarlıklar yapılacak ve TÜRKİYE BÜTÇESİNİN en az 15-20 katı tazminat PKK lı öldürülen teröristlere ödenecek. ÖCALANIN serbest kalması ve genel af gerçekleşecek ve en sonunda federatif yapıya geçilecek. BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN son istek....
 
Ve MHP bunları bilerek buyrun, sıkıyorsa HDP ile koalisyonu kurun ve AKPKK olun dedi ve AKP liler, bunun bir intihar olacağını gördüler ve geri atarak bu koalisyonu dillendirmediler. Yani BAHÇELİ, HDP+AKP Koalisyonunu böylece önledi.
 
Şimdi bunları bile bile eyyyy seçmen milletim, eyyyy halkım, ey şehit aileleri gaziler ve dul hanımlarımız yetim çocuklarımız sizde katılın ve cevap verin !
BU SÜRECİ BAŞLATALIM MI ! NOGAYTÜRK
 
 
______(6) AKP+CHP KOALİSYONU______
 
Dış güçler ve bölücülerin hepsinin tek arzusu bence bu formül.
 
Bahçeli ikinci olarak dedi ki ; Buyrun sıkıysa AKP+CHP yi siz kurun. Baya geniş tabanlı da olursunuz. Hatta en genişi, sizi dışardan zaten destekleyecek HDP yi de lütfen içinize alın EN GENİŞ TABANLI HÜKÜMETİ kurun arkadaş !
 
NE OLDU ? Sıkmadı....çünkü biliyorlar ki bu 3 partinin koalisyonu eğer YENİ TÜRKİYEYİ yaratamazsa, ilk seçimde hepsi (HDP hariç) toz duman olur.
Yani Devlet Bahçeli'nin siyasi hamlesi burada da tuttu ve göreceksiniz, AKP ne HDP ile, ne de CHP ile asla hükümet kuramayacak. NOGAYTÜRK
 
 
_________(7) Geriye son kalan ; AKP+MHP HÜKÜMETİ_______
 
Veeeee strateji budur işte ve AKP yi PKK nın kucağına ittik olmadı, CHP nin kucağına ittik hayvan terli sanırım onu da yemeyecek,....
O zaman ne olacak ? AKP tıpış tıpış MHP nin kucağına gelecek !
 
Peki MHP nin AKP ile koalisyon yapması yanlış mı ?
 
Bence değil. Çünkü, MHP nin olduğu koalisyonda AKP KÜRT SÜRECİNİ asla ama kürtlerin ama parti içindeki muhafazakar kürtlerin istediği gibi asla sürdüremeyecek değil mi ?
 
CUMHURBAŞKANINI 1071 rakımlı köşke hemen gönderemeseler de, BAKANLAR KURULU Toplantıları artık AKSARAY da olmayacağı için, hatta Cumhurbaşkanı bakanları tek tek çağırıp ifadelerini alamayacakları için, C.Başkanı da oturduğu yerde oturabildiği kadar oturacak. Öyle değil mi ?
17-25 ARALIK ne mi olacak bu koalisyonda, buzluktan çıkacakta bozulmasın diye bir süre buzdolabında kalabilir ama kimse onların masaya inmeyeceğini düşünmesin, çünkü intikam soğuk yenen bir yemektir.
 
Yani olursa kucağa düşen AKP nin durumuna bakılacaktır artık. Düzgün oturursa bir süre nikah devam eder. NOGAYTÜRK
 
 
_________(8) SON İHTİMAL ve GELİNECEK NOKTA_____
 
Elbette ki ; ERKEN SEÇİM !
 
AKP+MHP nin En sağlıklı olma ihtimali de var, en geçimsiz olma ihtimali de...
 
İhtimal hesaplarını iyi yapamayanlar kaybederler. GENEL KAİDE BUDUR.
 
AKP nin son seçeneği MHP KOALİSYONU ama baştan, başlamadan bitsin, ama başladıktan sonra bitsin fark etmez çünkü ;
Yine dönelim seçim gecesine ;
 
MHP Lideri, ilk geceden erken seçim tarihi verdi çünkü. 15 KASIM. Daha önceden de 3 KASIM tarihini o vermişti o tarihte AKP doğmuştu. Şimdi 15 KASIM tarihini verdi bence bu tarihte AKP ÖLECEK !
 
Çünkü, seçimden beklediği 400 milletvekilini alamayan ve YENİ TÜRKİYE YENİ ANAYASA Hayalleri suya düşen ve hüsrana uğrayan AKP Lideri DAVUTOĞLU da, esas liderleri 1 numara da ERKEN SEÇİMİ telaffuz ettiler ve etmeye de devam ediyorlar. Yani MHP nin kırmızı çizgilerine çekecekleri rest te onları seçime götürecek, çekmeyecekleri restte yine erken seçimle sonuçlanacak.
 
Dışarda kalan CHP ve HDP de istemeseler de erken seçime evet diyecekler.
 
Yani BUGÜNÜN RESMİNİN ÜSTÜNDEKİ YALDIZI kazıyın, altından ERKEN SEÇİM çıkacağını göreceksiniz ! NOGAYTÜRK
 
 
________(9) SEVİYORUM 9 IŞIK ı...________
 
NE DEMİŞTİK ? " İNTİKAM, SOĞUK YENEN YEMEKTİR"
 
Şimdi, bırakın dünya örneklerini sadece AKP ye bakın. 2002 de geldiler iktidara ve 13 yıldır buradalar.
 
Gelmeden önce bunlar ideolojik ATATÜRKÇÜLÜK ve VESAYETÇİ ORDU ya, YARGIYA karşı değil miydiler ?
 
Ama naptılar 2003 yılında generalleri, hakimleri savcıları içeri tıkmadılar. Beklediler. Olgunlaştırdılar ve aradan 8-10 sene geçinceye kadar sabrettiler ve sonra BALYOZU indirdiler, SİLİVRİYİ kurdular. Orduda da, yargıda da, ele geçirilmedik mevki makam bırakmadılar değil mi ?
 
Yani neymiş, eğer rövanş için iktidar olmuşsalar, hesap sormak için iktidar olmuşsalar İNTİKAMLARINI aldılar demi ? NERDE AKP ye KAPATMA DAVASI AÇAN SAVCILAR YARGIÇLAR, nerde başörtülü kızı okula sokmayan rektör ve dekanlar ?
 
O zaman eyyyyhalkım, akıllı olun ve hesap sorulsun diye bir niyetiniz varsa, önümüzdeki erken seçimlerde MHP ye en az %45 oy verin ve aklınızdan ne geçiyorsa, satılan yerler, yitirilen canlar ve kaybedilen istikballerin hesabını MHP aslanlar gibi sorsun ve BİLALE kadar gidiyorsa ucu oraya kadar gitsin ve onların deyimiyle İNLERİNE GİRİLSİN ! Ama oyla lütfen.....NOGAYTÜRK
 
 
 
_______(10) NUMARALI YAZIMDA GELECEK BU GECE______
 
Ama önce, AKP nin MHP nin kucağına NASIL oturduğunu ve sancılarını izlemek istiyorum şimdi. Doğum zor geçecek. KÜRTAJ İÇİN BIÇAKÇI DA YOK.
 
Veee ; MHP (9) genel başkan yardımcısını KASETLERE konu oldukları için harcadı değil mi ? Aynı kaderi, BAYKAL da yaşamadı mı ? Onun kasedi halen piyasada değil mi ? Şimdi kaset yüzünden başkanlarını harcayan bir partinin,, başka bir kasete konu olan birini desteklemesi, eşyanın tabiatına aykırı olurdu.
 
Veee ; BAYKAL kendi partisinden habersiz Cumhurbaşkanı ile ne görüştü ? O gizli görüşmeden sonra sözde kızan KILIÇTAROĞLU, nasıl oldu da bir gün sonra DENİZ BAYKAL bizim adayımız dedi ?
 
O gizli görüşmede, sayın BAYKAL ın başka kasetlerle tehdit edilmediğini kim biliyor ? CEMAAT VEYA FETULLAHÇILAR VEYA PARALEL YAPI İLE sözde mücadele eden AKP ve TAYYİP ERDOĞAN için, düşmanımın düşmanı benim dostumdur demiş olabilir mi sayın BAYKAL ?
 
O gizli görüşme ve ertesi gün aday gösterilen BAYKAL olayı, DENİZ BAYKAL ın 1 numaranın adayı olduğu kanaatini güçlendirmiştir değil mi ?
 
Ve o gizli görüşmede, BAYKAL a yeni hükümeti kurma görevi zımnen verilmiş olamaz mı ?
 
1 numaranın adayı BAYKAL, 3 numaranın adayı ise İSMET YILMAZ değil midir ?
 
Şimdi bu oyunu gören BAHÇELİ yi kutlamak gerekmiyor mu ? NOGAYTÜRK