Siyasi "Grizu"

SİYASİ "GRİZU"                        

 Bu ülkenin madenlerinde de ,siyasetinde de Grizu patlamaları bitmez.

Amasra’dan sonra  Bir "Grizu" patlamasıda binlerce şehit ve masumun kanını döken ABD maşası ihanet şebekesi PKK’nın TSK ‘ya yönelik alçakça propagandasına destek veren bazı çevrelerin başta TTB açıklaması da bir grizu patlamasıdır .TSK bizim askerdeki oğlumuzdur,vatan hizmetindeki kardeşimizdir,abimizdir,yeğenimizdir,köylümüzdür, Fevzi Çakmak’tır,İsmet İnönü’dür ,Asteğmen Kubilay’dır,TSK Atatürk’tür,TSK Türkiye’dir. Bunlara destek olanlarla ,bunlara sessiz kalanlarla yanyana olan zihniyeti bu millet  asla İktidara getirmez.

Solcu olmak anti-emperyalist olmaktır, Solcu olmak yaşam hakkını savunmak ,terörü ve şiddeti reddetmektir. Solcu olmak bir ırkı aidiyet üzerinden siyaseti değil ,toplumun tüm kesimlerinin eşitlik ve dayanışma içinde haklarını  savunmaktır .Solculuk adına yıllardır PKK terörüne karşı sessiz bir onaylama içerisinde olan,sözümona onları bir özgürlük hareketi gibi gören ,sanki PKK kınanırsa  solculuklarına halel geleceğini düşünen tırnak içinde solcu aydın arkadaşlar sözümüz size .Bu ülkenin yiğit devrimcileri Deniz Gezmiş ve arkadaşları ABD conilerini Boğazın sularına neden attılar? Kahrolsun ABD emperyalizmi diye neden bağırdılar?

Gerçektende ABD kucağındaki bu terör örgütünün ve onun siyasetini yapanların ,ülkemizde Demokratik bir iktidar olamamasının ,en fazla da gerçekten ülkede demokrasi ,özgürlük ve adalet bekleyen halkımıza zarar verdiğini bilmemek ne acı. Anadolu’nun ,Doğu Anadolu’nun yoksul,çaresiz kadın ve gençlere zarar verdiğini hiç mi görülmez.Tarikat,AŞİRET ve cemaat baskısı altında yaşayan kadınlarımıza ,kızlarımıza ,gençlerimize zarar verdiklerini hiç mi düşünmezler?ABD emperyalizmi bugüne kadar hangi ülkeye ,hangi halklara özgürlük, barış ve huzur getirmiştir?Bugüne kadar işgal ettiği ,Afganistan,Irak ,Vietnam örnekleri gözümüzün önünde iken. Suriye’de ki ABD varlığının PYD ve PKK ile işbirliğinin bölge halkının refah ve huzuru için olduğuna inanan var mı gerçekten?

ABD ,İngiliz ,Fransız ve diğer sömürgeci güçlerin Suriye ,Irak ve diğer Ortadoğu ve Doğu Akdeniz ülkelerinde bulunma sebebi Petrol,enerji kaynakları ve doğal gaz rezervlerinin kontrolü ve onlar üzerindeki egemenliği ve sömürü olduğunu görmemek siyasi körlük değil ise nedir? .PKK ve PYD ‘ye ABD desteği silah ve askeri yardım nedir? ABD ‘nin Uluslarası kamuoyuna  kendi sömürü düzenini sözümona “halklara özgürlük” aldatmacası olarak kurgulanan bir aparattır sadece. Biz bu emperyalist kan emicileri en iyi tanıyan ulusuz. Daha Sakarya’da. Dumlupınarda ,Kocatepe’de dökülen Mehmetçik kanları bile kurumadı. Daha  dün Anadolu topraklarını İşgal edilirken arkamızdan vuran ,iç ihanet şebekeleri unutulmadı. Anadolu’yu ve Köyleri gezerseniz mezarlıklardaki şehitlerin gazilerin ,kabirlerine bir bakın orada tarihi göreceksiniz. Tarih bilinci yeni acıların yaşanmaması için toplumsal bir  bellektir.

Tarih ders alınmazsa bedeli ağır ödenen bir bilim dalıdır.

21-10-2022/Av.Namık Havutça 24&26. Dnm Balıkesir Milletvekili