Seçim İtirafı! Bomba!

Ahh MİLLİ YAZILIM ! Ahhh Milli Yazılımın fikir babası Gazi Güder hocam... Sen erken öldün ve bizi naçar bıraktın be hocam ! 
Tarih : 30.03.2019. Yani seçim arefesi. Saat 19.00 ve Gülbin TOSUN ile FOX TV Ana haber bülteninin, videodaki 8.10-8.25 dakika/saniyelerinde 15 Saniye yani (o kısmı mutlaka dinleyin) Linki burda...https://www.youtube.com/watch?v=vxsD_Ql8iD0&fbclid=IwAR3Z21nVcip3IicGHwf...

YAZILIM KURGULADIK !
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili, bugünkü seçimler için konuşuyor ve  31. Mart Seçimleri için ; ' Bir YAZILIM kurguladık. Bu yazılım sayesinde, arkadaşlarımız çok daha hızlı bir şekilde, nerelere MÜDAHALE etmemiz gerektiğini, daha doğrusu ; (ağzından kaçırdı ne yazık ki düzeltmesi gerek) nerelere ilişkin HAZIRLIK yapmamız gerektiğini, itiraz ve şikayet anlamında (tabii) önceden belirlemeye çalışacaklar !  Ali İhsan YAVUZ " 
O anda yemekteydim ve dikkatle dinleyememiştim. Ama BİR YAZILIM KURGULADIK cümlesi, zihnime bir ok gibi saplanmıştı. Ama kalabalıkta, konuşanın kim olduğunu dahi anlayamadan, bu 15 saniyelik konuşma boğuldu...

KURGULANMIŞ  YAZILIM !

Yemekten sonra uzun süre ;  BİR YAZILIM KURGULADIK diyenin kim olduğunu düşündüm. Google amcamla birlikte çalıştık ve 4 saat sonra nihayet, o konuşmayı internette bulabildim ve tekrar tekrar dinledim. Dinlerken de, konuşmasını yazıya çevirmeye çalıştım ve sanırım, tam ve doğru çevirmişimdir.

İmdiiiii ! Ben bu konuşmanın, ağızdan kaçan bir söz olup olmadığını da düşündüm. Dikkat ederseniz, MÜDAHALE ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ dedikten sonra, sayın AKP Genel Başkan Yardımcısı, bunu düzeltmeye çalıştı ve müdahalelerinin itiraz ve şikayet anlamında olacağını söyledi.

Amenna ve sadakna ! AKP nin bulduğu veya kendisinin kurguladığı bu YAZILIMIN, nereden bulunduğunu veya hangi yazılım mühendislerince yazıldığını falan da araştırmaya çalıştım. Tabii, bu kadar kısa sürede tam tespitim mümkün olamadı ama bu Yazılımın YSK SEÇSİZ e müdahale edebilecek programda, İsrail den elde edildiğine dair belirtilere ulaştım. Belkide İsrail li yazılım mühendisleri tarafından yazılmış bir program da olabilir.  Bence, eğer böyleyse.. gerçekten bugünkü seçimler MÜDAHALEYE açık ve sonuçları bakımından tehlikeli olabilir mi ? Elbette olur.
 
Şimdiii; BOMBA olan... YSK SEÇSİZ e girebilen bir kurgulanmış YAZILIM mı ? Yoksa böyle bir yazılımın AKP nin elinde olması mı ? Veya bu programla seçimlerin neticeleri üzerinde değişikler oluşturulursa, seçim sonuçları mı BOMBA olur ? Bilemem tabii. Haa, böylesi MÜDAHALE YAZILIM lar yasalarımıza uygun mu onu da bilemem !

YSK nın sitesini de araştırdım da ;  “ YSK Portalı, ana yüklenici olan HAVELSAN'ın alt  yüklenicisi olarak geliştirilmektedir. Geliştirilen bu sistem, kurumun  özel ihtiyaçlarına yönelik olarak herhangi bir veritabanı olmadan  (çevrimdışı) çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede kullanılabilirlikten ödün vermeden  güvenlik ve hız maximum seviyeye çıkarılmıştır. Geliştirme altyapısı  olarak en güncel teknolojilerden Angular ve Spring (?) kullanılmıştır.” Diyor.  

AKP Gn. Bşk. Yrd. A.İhsan YAVUZ’un, 15 saniyesine bir dönelim ve TEK TEK o konuşmayı irdeleyelim isterseniz...

1. Cümlesi ; “ BİR YAZILIM KURGULADIK “   Kurguladık ? Sanki, yazılımı kendi istek ve taleplerine göre hazırlamışlar veya hazırlatmışlar, öyle değil mi ?
 
2. Bu yazılım sayesinde...Bakın, bu yazılım bugün işleyecek, belki de işliyor... ‘Arkadaşlarımız çok daha hızlı bir şekilde, nerelere MÜDAHALE ETMEMİZ gerektiğini...’ Yani bu yazılım bir MÜDAHALE YAZILIMI ! ? Ama, nerelere ve nasıl müdahale edileceğini de bilen ve gösteren bir yazılım. Seçimlere mi, sandıklara mı, sandık tutanaklarına mı, il-ilçe seçim kurullarına mı, YSK ya gönderilecek verilere veya YSK verilerine mi...? Bu yazılım, bunlardan hangilerine MÜDAHALE edecek, etmiş... uzun zaman kalmadı ama akşama, hepbirlikte  göreceğiz.

3. ‘NERELERE İLİŞKİN HAZIRLIK yapmamız gerektiğini...’ Seçimler devam ederken veya sayım-yazım safahatı başlamışken, AKP NERELERE MÜDAHALE EDECEK ? Burdaki nereleri ben, ŞEHİRLER olarak algılamadım mesela. Öyle ya...Sandık kurullarına mı, sandık sonuçlarına mı, YSK ya gönderilen verilere mi, YSK DAN SON ÇIKACAK VERİLERE Mİ ? Nerelere müdahale edecekler ?
 
Ben şimdi salim kafayla, bu konuşmanın bir şanssızlık veya ağızdan kaçırma olduğunu değil, halk arasındaki ‘ALLAH SÖYLETİYOR’ lafzının, bir daha gerçekleştiği şeklinde algılıyorum. Bu türde geçmişte çok örnek var mesela. Eski Başbakan Binali YILDIRIM’ın bir sözü geldi aklıma mesela... ” 15 yıldır Türkiye Teröristlerin yol geçen hanı oldu ! “

Şimdi, anlaşılıyor ki ; AKP nin elinde, bir kurgulanmış yazılım var ve oradaki kurgu her neyse, seçim sonuçlarını da muhtemelen kurguya uygun gerçekleştirecek. Seçim Kanunlarına uygun bir parti elementi midir bu yazılım, bilemem !  Bunu duyduğum tarih ve saat ve yeri belli. Bu tespitlerime dair, belki seçimden sonra konuşanlar olacak. Ben, bu yazılım ile vatandaşın oyları nasıl kurgulandı veya kurgulanmış teknik olarak onu da bilemem tabi. Ama yarın seçimler bitince, bu yazılımın ne olup olmadığını, umarım halkımız da bilir ve öğrenir de gönlümüz rahat olur. Ve olmalı öyle değil mi ? Ana muhalefet demek te yeni rejime göre yanlış. Meclisin 2. partisi CHP bu yazılımı merak ederse iyi olur, temennim odur.

YSK ve SEÇSİZ için de, çok şeyler yazıldı çizildi de, demek ki İsrail-Amerika kaynaklı o programın millisini biz yapamadık veya yaptırmıyorlar. MİLLİ YAZILIM konusunda konuşanlar da, başta C.Başkanı herkes nedense sustu ! Gazi GÜDER hocam öldüğü için sustu!  Haaa, bizim seçim sonuçlarımızı en erken ve en mahrem taraflarıyla, ilk öğrenenler de Amerikalılar ve İsraillilerdir BİLİNE haa ! Kurgulanmış YAZILIMLARLA da olsa bugünkü seçimlerin hayra vesile olan seçimler olmasını diliyorum. 31.03.2019  NOGAYTÜRK 

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/vxsD_Ql8iD0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

       https://youtu.be/vxsD_Ql8iD0?t=492

       https://youtu.be/vxsD_Ql8iD0  

     https://www.youtube.com/watch?v=vxsD_Ql8iD0&fbclid=IwAR3Z21nVcip3IicGHwf...